מטמנת פסולת.לא חוקית בפתח תקוה צילום משטרת ישראל

רווח של מיליוני שקלים: תושב פתח תקוה הפעיל מטמנת פסולת בלתי חוקית

תושב העיר בן 46 ביצע על פי החשד עבירות הלבנת הון בהיקף פעילות אסורה של כ-4.5 מיליון שקלים. הפרקליטות הגישה בקשה לחילוט רכוש רב וחשבונות בנק

פורסם בתאריך: 22.10.20 15:57

תושב פתח תקוה מואשם בכך שהחזיק וניהל מטמנה לא חוקית לשפיכת פסולת. אתמול הגישה הפרקליטות נגדו כתב אישום בעבירות בתחום הגנת הסביבה, עבירות הונאה והלבנת הון. בית משפט המחוזי בלוד הורה על מעצרו עד החלטה אחרת. מדובר בחקירה מסועפת ומורכבת של משטרת ישראל שהסתיימה אתמול עם הגשת כתב האישום ובקשת מעצר ע"י הפרקליטות. פעילות המשטרה החלה כחקירה סמויה במהלכה בוצעו במשך חודשים תצפיות רבות ואיסוף ראיות כנגד מטמנת פסולת בתחנת מעבר בפתח תקוה. החקירה הפכה לגלויה ביום 5.10.20 עם פשיטת כוחות משטרה רבים וגורמים אזרחיים על מתחם גבעת השלושה בפ"ת.

מהחקירה התברר כי בעל המקום, בן 46 מפתח תקוה, עסק בפעילות ענפה בתחום עבודות העפר והפסולת ובין היתר, באיסוף ובהובלה של פסולת, בהשלכת פסולת, בטיפול בפסולת, לרבות עיבודה, ניצולה ומחזורה וכל זאת ללא רישיון או היתר. במסגרת הפעילות האסורה, החשוד נמנע מהשקעת משאבים חיוניים להקמת תשתיות ומילוי התנאים הנדרשים בדין וזאת לשם מניעת מפגעים וזיהומים סביבתיים וקבלת היתר עסקי כשבין היתר, החשוד חמק מחובות הדיווח הקיימות בפעילות זו.

עוד העלתה החקירה כי החשוד אסף והוביל באופן תדיר ורצוף משאיות עמוסות פסולת במישרין מאתרי בניה לאתרי בניה אחרים וזאת מבלי לשנע את הפסולת לאתרים חוקיים כמחוייב בדין ומתוך מטרה להיפטר מן הפסולת, לחסוך בעלויות מיון והטמנה ולחמוק מתשלום היטלים הקבועים בדין.

עוד נמצא כי החשוד ביצע עבירות הלבנת הון בהיקף פעילות אסורה של 4,577,466 שקלים לפחות, והציג עצמו בכזב כקבלן עפר ופסולת הפועל במסגרת רישיון עסק והיתרים כדין. על בסיס זה, התקשר בחוזי עבודה ומתן שירותים בשווי מאות אלפי שקלים הציע שירותי עפר וטיפול בפסולת וקידם את פעילותו העסקית. החשוד שאף למציאת פתרונות חלופיים וזולים יותר "להיפטר" מהפסולת אותה העמיס.

החוקרים מצאו כי מצגי השווא הללו אפשרו לחשוד להציע שירותי עבודות עפר וטיפול בפסולת בתמחור זול יותר ממתחריו תוך כדי שהוא יוצר יתרון בלתי הוגן ומינוף העסק שלו. בכך, קיבל דבר במרמה בשווי המוערך במיליוני שקלים.

החקירה העלתה עוד כי הקרקע עליה פעל החשוד הינה קרקע בבעלות פרטית שייעודה חקלאי ושטח ציבורי פתוח בסמוך לגבעת השלושה המוערך בכ-50 דונמים. החשוד שלט בחלקים מהמתחם מבלי שקנה או שכר אותם כדין ושלט גם ביציאה ובכניסה מהאתר באמצעות שער חשמלי, תוך כדי שהוא אכלס והשכיר מבנים, שינע משאיות וכלי עבודה.
מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת ואתמול הגישה הפרקליטות נגדו כתב אישום בבימ"ש המחוזי בלוד המכיל שני אישומים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עיסוק בעסק הטעון רישוי בלא רישיון או היתר, פינוי פסולת לאתר שאינו מורשה, לכלוך והשלכת פסולת ברשות הרבים, אי תשלום היטל על הטמנת פסולת, איסור הלבנת הון, איסור עשיית פעולה ברכוש האסור, הסגת גבול כדי לעבור עבירה והפרת הוראה חוקית.

יחד עם כתב האישום הפרקליטות הגישה גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגד החשוד ובימ"ש המחוזי בלוד הורה על מעצרו של המשיב עד להחלטה אחרת. הפרקליטות הגישה גם בקשה לחילוט רכוש רב שנתפס במהלך הפעילות המבצעית: משאית, שופל, באגר, מאות אלפי שקלים בחשבונות בנק וחשבון פוליסה.


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר