הדמיית תוכנית ביג במתחם קניאל אמיר מן עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים בעמ.

מגדלי משרדים, חנויות, אולפני טלוויזיה, ומלון: אושרה תוכנית גדולה בז'בוטינסקי

הוועדה המחוזית מרכז אישרה תוכנית גדולה במתחם קניאל, אשר כוללת גם מכללות, מרפאות, אולמות שמחות, מקומות בילוי ועוד

פורסם בתאריך: 15.11.21 15:17

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז, בראשות שירה ברנד, אישרה את התוכנית להקמת מתחם תעסוקה ומסחר חדש על שטח מפעל 'קניאל', באזור התעשייה קריית אריה בפתח תקוה. מדובר במתחם משולב לתעסוקה, מסחר, בילוי ופנאי הממוקם בצומת הרחובות ז'בוטינסקי-משה דיין. שטח התוכנית הינו כ-63 דונם והוא גובל מדרום בתחנת הרכבת הקלה של הקו האדום לאורך ציר ז'בוטינסקי, ובמתחם תחנת המטרו המתוכננת.  כמו כן, מתוכנן קו "מהיר לעיר" לאורך ציר רבין-משה דיין.

התוכנית כוללת שטח עיקרי של  200,000 מ"ר לתעסוקה ו-50,000 מ"ר למסחר. לזכויות אלה מתווספות 84,000 מ"ר שטחי שירות מעל הקרקע ו- 130,000 מ"ר לחניות בשלושה מפלסים.

הבינוי במתחם כולל מתחם מסחרי בקומת הקרקע, קומת תעסוקה מעליו תוך שילוב צירי הולכי רגל פתוחים לאורך ולרוחב המתחם. במספר נקודות משולבים חמישה מגדלי תעסוקה בני כ-40 קומות כל אחד. כמו כן, מוצעות חזיתות מסחריות לאורך רחוב משה דיין ולכיוון תחנת המטרו המתוכננים.

התכנון המוצע בתוכנית מתבסס על עקרונות התכנון שנקבעו בתוכנית המתאר לאזור התעסוקה המטרופוליטני, שאושרה ע"י הוועדה המחוזית מרכז בחודש מאי 2020. השימושים המוצעים בתוכנית הם תעסוקה עתירת ידע, מחקר ופיתוח, משרדים, ירידים ותערוכות, אולפני טלוויזיה, תעשייה ושטחי לוגיסטיקה, מלונאות, מכללות, שימושים ציבוריים, מרפאות, מבני תרבות, אולמי שמחות, מסחר קמעונאי, בילוי, בידור ופנאי.

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, ציינה את חשיבות ותרומת התוכנית הן לעיר פתח תקוה והן למרחב המטרופוליטני כולו: "מדובר בתוכנית ראשונה המממשת את תוכנית המתאר המטרופוליטנית. התוכנית מציעה מגוון רחב של עירוב שימושים ומחזקת את המרחב העירוני, תוך ניצול יעיל של מערך התחבורה הציבורית הקיים והמתוכן במקום. בנוסף התוכנית תורמת לאיזון הכלכלי של העיר, בה מאושרות ומתוכננות אלפי יחידות דיור".

מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן, ציין: "התוכנית מיישמת את מדיניות הוועדה המחוזית ומינהל התכנון להעצמת השימושים לאורך צירי רק"ל ותחנות המטרו תוך תכנון קישוריות ואיכות תכנונית למרחב הקרוב והסובב את תחנות הסעת ההמונים".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. צפרירי אמונה

    ראש העיר עוד לא הבנת שכדיי לחזק את העיר באמת ולהסיר ממנה את התדמית הבזויה צריך גם להרים את הציבור החילוני ולא לעשות הכל כדיי להתמתג כבני בנק משודרגת לציבור הסרוג?!
    פתח כבר את העיר למען השם לכולם במקום לסגור ולהגביל להתערב ולללגת ברוורס!
    איזה אוכלוסיות חזקות יבואו לכאן אם אפילו נייר טואלט בנאדם לא יכול לקנות בחג ובשבת? כי העולם ימות? והארץ תיחרב אם איזה בית קפה או סופר נורמלי יהיו פתוחים בצניעות בשבת??!
    תתקדם במקום ללכת אחורה, עם פייסבוק וכיכרות לא מחזיקים מטרופולין אולי את כיכר השבת בקושי!!!

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר