מתחם ירקונים צילום זאב שטרן
מתחם ירקונים צילום זאב שטרן

ברוורמן: "יש לתת הרשאה לשימוש חורג למתחם פאוואר סנטר"

ראש העיר, איציק ברוורמן, הודיע היום כי הוא מתנגד לסגירת מתחם הקניות בירקונים: "אין שום היגיון להרוס מתחם שפועל ושוקק חיים"

פורסם בתאריך: 30.10.17 20:14

ראש העיר איציק ברוורמן מצטרף היום למאבק עובדי מתחם ירקונים וטוען כי "לאור פרוגרמת תכנית ירקונים, והקמת מתחם אזור תעסוקה ומסחר אחר, נראה שזה חסר טעם שלא לתת אישור לשימוש חורג ולבצע בכל זאת הריסה".

בהודעה לעיתונות שהוציא נכתב: "מאחר והוגש כבר מסמך תיכנוני שהוכן לפי תכנית המתאר המחוזית תמ"מ 3/10 – 'תכנית ירקונים' יש לתת הרשאה לשימוש חורג למתחם פאוור סנטר עד אשר יושלמו הליכי האישור. אין שום היגיון להרוס מתחם שפועל ושוקק חיים ועובדים בו מאות עובדים שעלולים לאבד את מקום פרנסתם כאשר בעתיד יהיה שם מסחר ותעסוקה".

איציק ברוורמן. צילום זאב שטרן

איציק ברוורמן. צילום זאב שטרן

ברוורמן התייחס לעובדים שעומדים לאבד את פרנסתם: "אני רואה לנגד עיני את טובת משפחות העובדים. ב'תוכנית ירקונים' נקבע כי במקום שבו הפאוור סנטר עומד היום, יקום במילא מתחם בעל זכויות מסחריות, עולה השאלה האם יש הצדקה לאסור מתן שימוש חורג במקום, וזאת לאור העובדה שהאזור הולך להיות אזור תעסוקה ומסחר, ויותר מכך הפאוור סנטר בחלקו כנראה יוכל להישאר במקום בו הוא נמצא היום ובעלי הזכויות בקרקע הסכימו לתת ערבויות על פי מה שיוחלט ויידרש. לאור המסמך התכנוני – ירקונים נראה שזה חסר טעם שלא לתת אישור לשימוש חורג ולבצע בכל זאת את ההריסה, במיוחד כשהדבר פוגע במאות העובדים".

"הוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים אשר הסכימה לשינוי הסטטוס ל-13 המקומות החקלאיים בהם ביקשנו שינוי סטטוס, לא הסכימה לשינוי במתחם ירקונים, ורק שם! הדבר התגלגל שוב לבית המשפט אשר ביקש להחזיר זאת שוב לוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים, אך המדינה הודיעה שהיא אינה מוכנה לשום דיון נוסף בוועדה והיא אינה מוכנה לקבל שום הסכמה שלא על פי ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. הוועדה דרשה מבית המשפט להכריע בעניין, ולי לא נותר אלא להביע את עמדתי בשם עיריית פתח תקוה. אני מקווה שלאור הנסיבות שנוצרו יתקיים דיון מחודש בבית המשפט ותתקבל הכרעה חדשה בנושא".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר