שטח הצמוד לרחוב גוש חלב במטלון הצמוד לגבעת שמואל. צילום זאב שטרן
השטח המיועד להקמת הקיר האקוסטי צילום זאב שטרן

התושבים בקרית מטלון דורשים להקים כבר עכשיו את הקיר האקוסטי

הקיר בין קריית מטלון לשכונה חדשה הנבנית בגבעת שמואל כבר אושר במועצת העיר, אך הקמתו מתעכבת

פורסם בתאריך: 21.3.18 18:36

תושבים ו־ועד שכונת קריית מטלון, דורשים מהעירייה להקים קיר אקוסטי שיפריד בין השכונה לבין גבעת שמואל, היכן שנבנית השכונה החדשה של העיר השכנה, בצמוד למטלון. זאת כדי למנוע מפגעי רע ואבק. הנושא צפוי להעלות בישיבת המועצה הבאה.
במכתב ששלח יו"ר הועד, נאור אליהו, לעירייה, הוא ציין כי הם דורשים להקים את הקיר כפי שהוחלט כבר בישיבת המועצה. בוועד מציינים כי הסיבה שהקיר טרם נבנה על פי העירייה, היא שלא ניתן לבנות אותו בשל עבודות הבניה בגבעת שמואל, טרם ניתן לבנות אותו. בוועד גם צירפו מכתב של מהנדס בניה, שמדגיש את חשיבות הקמת הקיר עבור השכונה.
"אני ונציגי התושבים בקרית מטלון לקחנו חלק בישיבת מועצת העיר בנוגע להקמת קיר אקוסטי החוצץ בין גבעת שמואל לבין קריית מטלון", כתב יו"ר הועד נאור אליהו לעירייה ולחברי מועצת העיר, "בישיבת המועצה התקיימה הצבעה בה הוחלט פה אחד על הקמת קיר על חשבון עיריית פתח תקוה ובתנאי שנסכים על התוואי שהוצע בין שני ראשי הערים וכפי שמוזכר בפרוטוקול הישיבה. אנו מצרפים מכתב ממהנדס אזרחי, מר רותם ווינברג, שנכתב בתאריך 2/11/16, אשר מסביר שאין קשר בין עבודה המתבצעת בגבעת שמואל לבין הקמת הקיר האקוסטי. המכתב נשלח בעקבות בקשתו של ראש העיר ותשובת ראש העיר על כך שנאמר לו שמקצועית לא ניתן להקים את הקיר בזמן עבודה בגבעת שמואל".
יש לציין כי עבודות הבניה של השכונה החדשה בגבעת שמואל כוללות מאות יחידות דיור חדשות, וכבר יצרו מספר קשיים, כאשר גם עיריית פתח תקוה פנתה בעבר לבית המשפט בבקשה לעצור את העבודות בשל התנגדותם לכך שהתשתיות, כמו למשל כבישים וביוב, שישרתו את השכונה החדשה, יעברו או יפגעו בקריית מטלון.

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "בימים אלו עיריית פתח תקוה פועלת בתאום עם עיריית גבעת שמואל להקמת קלונסאות לביסוס הקיר התומך, על מנת שנוכל להקים עליו מיגון אקוסטי. ברצועת הדרך אין מספיק מקום להקמת קיר אקוסטי נפרד שכן קיר כזה יגזול מרוחב הכביש הצר הקיים היום ויביא לביטול חניות, מדרכות ולצמצום מעבר לכלי רכב".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר