מתחם ירקונים צילום זאב שטרן
מתחם ירקונים צילום זאב שטרן

מתחם ירקונים: האם הפעם זה באמת הסוף?

בית משפט השלום דחה את בקשת הבעלים וקבע לוח זמנים להפסקת השימוש במתחם. האם זה סוף הסאגה? בעלי המתחם כבר הודיעו כי יערערו

פורסם בתאריך: 25.5.17 13:20

ביום שני השבוע, קבע בית משפט השלום בכפר סבא כי מתחם הפאואר סנטר בצומת ירקון בפתח תקווה, המוכר כמתחם ירקונים, ייסגר. שופט בית המשפט מיכאל קרשן דחה את בקשת בעלי המתחם לעכב את ביצוע צווי ההפסקה השיפוטיים, אשר נשענה על שני עוגנים: התקדמות במישור התכנוני ובקשה למתן היתר לשימוש חורג.
שופט בית המשפט מיכאל קרשן, ביטל החלטה קודמת לעכב את ביצוע צווי ההפסקה השיפוטיים לפעילות המתחם. לפי החלטתו של השופט קרשן המתחם ייסגר לא יאוחר מה־1 בספטמבר השנה וב־1 ביוני 2018 ייכנס לתוקפו צו הריסה ראשון של 1,700 מ"ר שטח עיקרי ועוד 300 מ"ר שטח שירות משטחי המתחם.
"הגיעה השעה לתת תוקף לפסק הדין כי בלב 'הריאה הירוקה של גוש דן' הוקם שלא כדין מבנה מסחרי עצום בגודלו על קרקע חקלאית מוכרזת, בניגוד לעמדות מוסדות התכנון המחוזיים והארציים", נכתב בפסק הדין, "באופן שהשפיע (ומשפיע) שלא כדין על תכנון האזור כולו". בהמשך פסק הדין כתב השופט כי "הגיעה גם השעה לעצור התעשרותם הפסולה של המבקשים כתוצאה מביצוע העבירות והכל על חשבון הציבור הרחב".
השופט ציין כי "בראשית שנת 2013 קיבלו על עצמם כולם כאחד את ההחלטה לפיה יופסק השימוש המסחרי במתחם ביום 17 במאי 2015, מאז חלפו שנתיים ובמקום לנצל את הדחיה הארוכה שניתנה להם להעביר את עסקיהם למקומות אחרים ולדאוג לעובדיהם, המשיכו בעלי עסקים אלה או חלקם ליהנות מעסקיהם במתחם כאילו לא מונחת חרב על צווארם".

"אנחנו מתכוונים לערער"

מתחם ירקונים הוקם לפני כ־20 שנה כמתחם מסחרי על קרקע חקלאית בשטח של 2,000 דונם. הוא כולל חנויות שונות. בין בעליו ניתן להזכיר את איש העסקים עמוס לוזון, לוי שטרית ואפרים מאיר. לאורך השנים הבעלים ניסו לשנות את הייעוד של הקרקע מקרקע חקלאית למסחרית.  בשנת 2009 אחרי דיונים אין סופיים, הודיע בית המשפט על סגירת המקום לראשונה אך עיקב את ביצוע ההחלטה. השנים חלפו ובכל פעם הצליחו הבעלים לדחות את הסגירה בערכאות משפטיות שונות.
"אנחנו מתכוונים לערער על כך", אמר השבוע בתגובה לפסיקה אחד השותפים לוי שטרית, "המקום מעסיק למעלה מ- 5,000 משפחות וזה המקום היחיד שנותן שירותים בשבת בעיר פתח תקוה. זו גם הסיבה שהמקום קיבל היתר, על מנת לשמור על הסטטוס קוו כאשר המסחר בשבת יצא מפתח תקווה. בנינו את הבניין בהיתר והשלב הבא זה לערער לבית המשפט המחוזי והעליון. היה לנו תהליך באולם האירועים רויאל גרדן שנמצא מעבר לכביש ולאחר שהוצא לו צו סגירה, בית המשפט העליון פסק להשאיר אותו".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר