הדמיית תכנית סגולה, בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית תכנית סגולה, בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים

מגדלים ושדרת חנויות, אבל ללא מגורים: זו התכנית לשינוי אזור התעשייה סגולה

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תכנית להתחדשות אזור התעשייה הוותיק סגולה בפתח תקוה. כל הפרטים בכתבה

פורסם בתאריך: 8.9.23 08:43

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תכנית להתחדשות אזור התעשייה הוותיק סגולה בפתח תקוה. התכנית כוללת תוספת של כמיליון מ"ר שטחי תעסוקה, תוך העצמת הבינוי מסביב לתחנות רכבת ישראל והמטרו.

התכנית, שביוזמת עיריית פתח תקוה, כוללת תוספת כמיליון מ"ר עבור שימושי תעסוקה, תעשייה ומסחר. כמו כן, התוכנית כוללת תוספת של 86,000 מ"ר עבור מבני ציבור שישמשו בין השאר עבור מבני תרבות, משרדי עירייה ומוסדות קהילתיים. בוועדה ציינו כי בניגוד לתכנית שהוגשה על ידי העירייה, החליטה הוועדה המחוזית להפקיד את התוכנית ללא שילוב מגורים באזור התעשייה.

התוכנית מציעה חלוקה חדשה של אזור התעשייה הוותיק למספר מתחמי תעסוקה, בעלי אופי שונה: לב המתחם ימשיך לשמש כאזור תעשייה ומלאכה "מסורתי" ויתאפשר בו בינוי של עד 7 קומות; המתחם הצמוד לתחנת רכבת "סגולה" והמטרו ישמש עבור מסחר ותעסוקה ויתאפשר בו בינוי אינטנסיבי של עד 25 קומות; המתחם בחלק הדרומי ישמש עבור תעשייה ומשרדים ויתאפשר בו בינוי של עד 15 קומות; לאורך רחוב בן ציון גליס מתוכננת תוספת של שטחי מסחר.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מתבססת על מרכז תחבורה משמעותי שיחבר בין תחנת רכבת ישראל "סגולה" ותחנת מטרו M2. יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, עו"ד מיכה גדרון, אמר: "מדובר בפרויקט לחידוש אזור התעשייה סגולה, אשר יותאם לעקרונות תכנון עדכניים והתאמתו לשינויים במרחב סביבו, בהם מתחם סגולה ותחנת המטרו הסמוכה ממזרח. הפרויקט קובע אפיון של אזורים בעלי אופי תפקודי שונה ונותן דגש לשמירה על שימושי התעשייה המסורתיים. בנוסף, התוכנית מציעה צירי תנועה חדשים לשיפור התנועה במרחב, כולל שיפור הגישה לכיוון תחנת המטרו ומגוון טיפוסי בניה בגבהים שונים".

אזור התעשייה סגולה ממוקם בחלק הצפון-מזרחי של העיר והינו על שטח כולל כ-1,200 דונם, והוא מתחבר לכביש ארצי 40. התוכנית נערכה על ידי בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים.

מדוברות העירייה נמסר: "עיריית פתח תקווה מקדמת את התחדשות אזור התעשייה סגולה הוותיק, במטרה שיכיל שימושי תעסוקה חדשניים, מרכזי מסחר ותרבות, שימושים ציבוריים ועוד. מתוך כלל התכנית לחידוש אזור סגולה, העירייה ביקשה לאשר תוספת יחידות דיור קטנות בחלק מאזור התעסוקה שנמצא כמובלעת שסובבת שכונות מגורים – צמודות דופן, במטרה לעודד את בעלי העסקים במקום לחידוש פני המתחם. על כל פנים, כאמור, החלטת הוועדה לא משנה את מהות התכנית והעירייה תשקול את צעדיה בהמשך במסגרת הליך ההתנגדויות".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר