שכונת עמישב. צילום זאב שטרן
שכונת עמישב. צילום זאב שטרן

שוב: פרויקט פינוי בינוי נוסף ירד מסדר יום הוועדה המקומית

בפעם השנייה בתוך שבועיים מסירה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה דיון בפרויקטים שונים של פינוי בינוי בשכונת עמישב. חבר הוועדה, רמי גרינברג: "מה שיקרה עכשיו הוא שהתוכנית תרד לטמיון ויצרכו להכין תכנית חדשה עם כל המשתמע מכך. "הרחובות הללו זקוקים לפינוי בינוי כמו אוויר לנשימה"

פורסם בתאריך: 13.11.17 07:59

שבועיים לאחר שדיון בפרויקט פינוי בינוי בשכונת עמישב נדחה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, בעקבות לחץ של תושבי שכונת הדר גנים – פרויקט פינוי בינוי נוסף בשכונה ירד מסדר יום הוועדה, ביום חמישי האחרון.

מדובר בדיון שמטרתו להאריך את התוקף לתוכנית פינוי בינוי במתחם הרחובות צפת, שבט אשר ושבט בנימין, שבו יהרסו על פי תכנון עתידי בניינים ישנים משנות ה-50 לטובת בניית שני אזורי מגורים שכוללים 288 יחידות דיור, לצד שטח ציבורי פתוח ושטחי מסחר.

כאמור, לפני כשבועיים הוסר מסדר יום הוועדה המקומית דיון בתוכנית פינוי בינוי ברחוב שבט דן בשכונה, שכוללת הקמת שלושה מתחמי בנייה בהם 270 יחידות דיור, תחת 50 יחידות דיור ישנות שיהרסו. מי שלחצו להסיר את הנושא מסדר היום הם תושבים מהדר גנים שהתנגדו לבניית פרויקט שכזה ללא תשתיות מתאימות. בשכונת עמישב לא אהבו את הצעד הזה בלשון המעטה והעבירו ביקורת קשה על המהלך. לדבריהם בהדר גנים לא רוצים לראות את שכונת עמישב הסמוכה, בה קיימים בעיקר בניינים ישנים משנות ה-50, מתפתחת.

במהלך הדיון ביום חמישי בוועדה המקומית הורדה הארכת התוקף לתוכנית פינוי בינוי הנוספת מסדר היום, בטענה כי יש לתכנן תוכנית כוללת חדשה שתכלול גם את הפרויקט ברחוב שבט דן.

"מטרת הארכת התוקף היא שיהיה ניתן לקדם את הפרויקט לשלבים הבאים, אך לצערי זה ירד מסדר היום", אומר חבר הוועדה, חבר מועצת העיר, רמי גרינברג. "ראש העיר לא היה בישיבה, אך נציגי מחלקת ההנדסה ציינו כי הם ישבו עימו מבעוד מועד והוא ביקש להוריד זאת מסדר היום. מה שיקרה עכשיו הוא שהתוכנית תרד לטמיון ויצרכו להכין תכנית חדשה עם כל המשתמע מכך. הרחובות הללו זקוקים לפינוי בינוי כמו אוויר לנשימה. אלו רחובות שנשארו כפי שהיו בתקופת המעברה. מדובר בבניינים מסוכנים שמעולם לא תוחזקו וגרים בהם אנשים חסרי אמצעים. אי אפשר להשאיר אותם ככה".

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "מדובר בתכנית פנוי ובינוי שהעירייה יזמה וקדמה, ומאושרת כבר משנת 2004. במסגרת מעקב שהעירייה עשתה אחר פרויקטים מאושרים שטרם קדמו על ידי בעלי הקרקע, נמצא שפרויקט רח' צפת, למרות שאושר – עד היום לא קודם על ידי הבעלים. עוד התברר שלכאורה פג תוקף התכנית, ויש לפנות לועדה המחוזית להאריך תוקפה. טרם דיון בוועדה המקומית, יש לבצע בדיקות מקדימות. לאחר שהבדיקות יבוצעו, יהיה ניתן להעלות שוב לועדה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר