עיריית ראש העין
עיריית ראש העין

התנועה לחופש המידע: איפה הפל קל

טוענים כי העירייה מסרבת להעביר לידיהם רשימת מבנים שנבנו בשיטה זו. העירייה: "המסמכים מופיעים באתר"

פורסם בתאריך: 26.6.17 11:20

אנשי התנועה לחופש המידע טוענים כי עיריית ראש העין מסרבת להעביר לידיה את רשימת מבני הפל קל אשר קיימים בעיר, וזאת למרות שמכתב בנושא נשלח לעירייה כבר לפני כחודשיים.
שיטת הפל קל עלתה לכותרות לפני 16 שנים עת אירע אסון באולם ורסאי בירושלים שבו קרסה הקומה העליונה במבנה שנבנה בשיטה המדוברת. באסון נהרגו 23 בני אדם ו-380 נפצעו. לפני 11 שנים קבעה וועדת חקירה ממלכתית שמבני פל-קל שאינם חוזקו או קיבלו אישור מיוחד אינם חוקיים, וההשערה היא כי ישנם עדיין מאות מבני פל-קל שכאלו שעדיין עומדים. על כן, תוהים בתנועה לחופש המידע מדוע בעיריית ראש העין מסרבים לבקשת התנועה לחשוף את המבנים שבשטחם.
התנועה לחופש המידע טוענת כי ברחבי הארץ עומדים מספר לא מבוטל של מאות בנייני פל קל כאשר היקף התופעה מתחיל כעת להתגלות. מכיוון שהמידע לא חשוף לציבור החלה התנועה לחופש המידע לייצר מסד נתונים בלתי אמצעי וחשוף לציבור באמצעות בקשות חופש מידע רוחביות שנשלחות לכל המועצות. כך למשל, פנתה בחודש שעבר התנועה גם לעיריית פתח תקווה, שהגישה רשימה בת 31 מבנים שנבנו בשטית הפל קל ולא זכו לחיזוק כלשהו.
בתנועה מציינים כי העיריות מכירות את בנייני הפל קל בשטחן אך עד כה לא עשו דבר על מנת להוביל לחיזוקם, אך במקרה של עיריית ראש העין, כלל לא ניתן לדעת איפה המבנים ללא שיתוף פעולה מצד העירייה. במכתב ששלחו בתנועה לעירייה כבר לפני חודשיים הם כתבו: "נבקש לקבל את המידע העדכני המצוי בידכם בנוגע למבנים שנבנו בשיטת הפלקל והמצוין בתחום שיפוט המועצה". כמו כן ביקשו בעמותה לציין לגבי כל מבנה אם ישנה תוכנית שיקום או הריסה לגביו וכן תאריך ליישום אותה תוכנית.
תגובת העירייה: "לאור פנייה שקיבלנו מהתנועה לחופש המידע באפריל 2017, נערכו חיפושים בארכיבי העירייה לאתר את המידע הקשור בנושא זה. עפ"י המסמכים שנמצאו, העירייה דיווחה על כל מבני הפלקל למינהלה לטיפול במבנים שנבנו בשיטת הפל-קל כבר בשנת 2003 ואף קיבלנו עדכון כי המידע התקבל לשביעות רצונם. לאחרונה, המסמכים נמצאו והועברו לממונה חוק חופש המידע והם מופיעים באתר העירייה בקטגוריה חופש המידע".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר