צילום אילוסטרציה תמר הירדני
צילום אילוסטרציה תמר הירדני

“הילדים יעברו בכל שנה למבנה אחר ויצטרכו להתרגל לצוות אחר”

הורים מגן מפוחית מתלוננים כי ילדיהם מועברים למבנה אחר כדי שאפשר יהיה להעביר את הגן לטובת האוכלוסיה הדתית בשכונה. העירייה: “ביצענו מאמצים להיענות לבקשות ההורים”

פורסם בתאריך: 20.7.17 15:20

הורים לילדים שהיו אמורים ללמוד בגן מפוחית ברחוב מלאכי בעיר מתלוננים כי לקראת שנת הלימודים הבאה שיבצו אותם במבנה אחר, זאת לטענתם, כדי להעביר את הגן לטובת האוכלוסייה הדתית בשכונה.  לטענת ההורים, גן מפוחית נפתח לפני כשנה ושובצו בו ילדי טרום טרום חובה. בסוף השנה הבינו הילדים שהם ממשיכים בגן לשנה נוספת וזאת גם לטענת ההורים ציינו זאת ברישום.

בשבוע שעבר, קיבלו ההורים הודעה במייל ובו הסתבר להם לראשונה שהילדים לא ממשיכים בגן ומועברים לגן אחר, גן צליל, שנמצא בהמשך הרחוב. “עירית ראש העין החליטה מבלי לעדכן אותנו ההורים שהיא משבצת את הילדים שלנו בגן אחר”, אומרת אמא לילד בגן, “קיבלנו הודעה במייל ודי נדהמו מכך, לפי מה שאנחנו מבינים הילדים שלנו כל שנה יעברו למבנה אחר וכל שנה יצטרכו להתרגל לצוות אחר בגן”.

לטענת ההורים, הסיבה לכך שגן צליל, אליו שובצו השנה, מיועד להיות גן לילדי טרום טרום חובה וטרום חובה בלבד ובשנה הבאה אמורים הילדים להיות בגן חובה. “פנינו לעירייה והם אמרו לנו שזו ההחלטה ובמידה וזה לא נראה לנו, אנחנו יכולים לפנות לפיקוח”, מספרים ההורים. לדבריהם, אם הם היו יודעים מראש על כך שהגן לא ימשיך, הם היו מבקשים להשתבץ בגן אחר, שמראש הם היו יודעים שהילדים יהיו בו שנתיים ולא שנה אחת, “לצערי מי שסובל מכך הם הילדים, שכל שנה הם צריכים להתרגל לגננת וסייעת אחרת ואין להם את ההמשכיות הטבעית”.

תגובת העיריה: “מחלקת גני ילדים פותחים או סוגרים גנים על פי היצע וביקוש של איזור הרישום. באזור הרישום של גן מפוחית נרשמו מספר מועט של תלמידים בשכבת הגילאים המתאימים בסקטור הממלכתי. בעקבות כך נוצר מצב שאיחדנו גנים על פי נוהל משרד החינוך. בסקטור הממלכתי דתי כמות הנרשמים גדלה ונוצר צורך בפתיחת גן טרום חובה נוסף. לצערנו חלק מהילדים יעברו במהלך שלוש שנים שלושה גנים. לסיכום, הליך הרישום ממשיך ובמידה ומספר הילדים יאפשר, נבצע שיפור בשיבוץ גני הילדים “.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר