במבוק ג'יני. צילום: נטלי טל
במבוק ג'יני. צילום: נטלי טל

במבוק ג'יני: "סטטיק? בזמנו הוא היה משתף שירים שלי"

מאור זכריה, תלמיד ישיבה מראש העין, נחשף למוזיקה של סאבלימינל בגיל 17, התחיל לשיר וחזר בשאלה. היום, בגיל 28, בשם הבמה במבוק ג'יני, כשמאחוריו להיט שזכה למיליוני צפיות הוא בדרך לעוד להיט קיץ

פורסם בתאריך: 18.5.17 13:26

בתחילת השבוע ישוחרר לרדיו השיר "בא לה חופשה", שעתיד להפוך ללהיט קיץ חדש מבית היוצר של הראפר במבוק ג'יני, בו הוא משתף פעולה עם הזמר מאור גמליאל. אחרי שהשיר "חולה על הקיץ" אותו שיחרר בשנה שעברה זכה לכחמישה מיליון צפיות ביו טיוב, פגשנו השבוע את האיש מאחורי שם הבמה המסקרן, מאור זכריה, בן 28, תושב ראש העין. "השיר 'בא לה חופשה' מדבר על בחורה שאוהבת קניות, מותגים ולטייל בעולם", מספר זכריה השבוע ומציין שבקליפ משתתפים לא מעט כוכבי רשת וביניהם אנה זאק, בן זיני, גל גברעם ואחרים, "הקליפ אמור לצאת ביום ראשון ואנחנו כבר מתרגשים לקראתו".
ואם זה לא מספיק, זכריה עובד בימים אלה על שיתוף פעולה עם הזמר המקומי, עידו ונה. "השיר החדש שלנו, שאמור לצאת לקראת החופש הגדול נקרא 'הקיץ שלה, לה'. זה שיר שהפיק ליאור חביב, אני כתבתי את המילים ועידו הלחין. הקליפ צפוי להצטלם בחודש הבא והוא ייצא בחופש הגדול, כשהצעירים ייצאו לחופש".
"הייתי שר בישיבה"
מאור זכריה או בכלל נולד לתוך העולם החרדי. הוא למד בישיבת פאר משה בפתח תקוה והחיבור שלו למוסיקה ולראפ בפרט הגיע רק לקראת גיל 17, כאשר נחשף במקרה לטקסטים של הראפר סאבלימינל. "חבר הביא לי דיסק שלו. הייתי שומע את המוסיקה מבלי שאף אחד ייראה אותי, כי אם היו יודעים או שומעים על כך בישיבה היו מסלקים אותי מיד. המילים בשירים לא מצונזרות ולכן הייתי מצנזר את המילים ושר לחבר'ה בישיבה גירסאות נקיות של השירים. ברגע שקלטתי שהם אוהבים את זה התחלתי לכתוב בעצמי חרוזים וטקסטים ולשיר להם חומרים מקוריים שלי".
ואיך ולמה עזבת את הישיבה?
"באחד הערבים יצאתי לאכול פיצה וכשחזרתי הרב תפס אותי והוציאו אותי מהישיבה. במשך זמן ממושך חייתי חיים כפולים. הייתי יוצא בערב להסתובב וחוזר לישיבה. הרב קרא לי אליו, אמר לי שאני לא מתאים ועזבתי. לא הייתי עצוב כי הבנתי שאני אוהב ומתחבר למוסיקה בעולם החילוני, הבנתי שאני רוצה לכתוב".
ואיך אמא שלך והמשפחה קיבלה את הידיעה על כך?
"אמא שלי הייתה בשוק. היא לא דמיינה שיקרה כזה דבר. אני חושב שהכי הפריעה לה ההשפעה שלי על האחים הקטנים שלי. באותה תקופה היו לי בבית עוד ארבעה אחים קטנים והיא לא רצתה שהם יראו את המהפך שעברתי. היה לה קשה שהבן הבכור שלה הופך לחילוני. היא בעצמה חזרה בתשובה וציפתה ממני ליותר. היא כבר ראתה אותי רב בישראל ופתאום אני מסתובב בבית עם ג'ינסים, גופיות ועגילים. ולכן בשלב כלשהו עברתי להתגורר עם אבא שלי. ההורים שלי גרושים, אבא שלי לא חרדי וזה היה יותר קל".
והיום מה טיב הקשר עם המשפחה?
"הקשר טוב. אין שבת שהיא לא מזמינה אותי בה לבוא אליה. לשמחתי הקשר בינינו נשמר. האחים שלי דתיים וגם אמא שלי, אבל הם מאוד מפרגנים לי. אמא שלי ואחותי באו לראות אותי בהופעה הראשונה".
ואת הקליפים הם ראו?
"ממש לא. הם לא הכי צנועים אבל אני משמיע להם את השיר בכל פעם לפני שהוא יוצא. אני זוכר מקרה, שיום אחד אמא שלי ואחותי הסתובבו בקניון ושמעו שיר שלי מאחת החנויות, הם נכנסו לחנות וסיפרו למוכר שהם בני המשפחה שלי. הם התקשרו אליי בהתלהבות לספר לי, אמא שלי אמרה שהיא הייתה גאה להגיד שאני הבן שלה, למרות שהיתה מעדיפה שאני אכתוב על נושאים אחרים".
ומאז אתה כותב על נושאים אחרים, כפי שהיא הציעה?
"היום כבר יותר התמתנתי. בעבר הייתי מכניס לשירים שלי מילים על דברים מינים ובחורות, היום אני מעדן את הטקסטים וכשמעדנים אותם, יוצא מעדן".
"להימנע מטקסטים כבדים"
אחרי שבמבוק גי'ני חזר בשאלה ועבר להתגורר עם אבא שלו, הצעד המתבקש הבא היה להעלות ליו טיוב חומרים מקוריים בביצועו. "חבר התקשר אלי ואמר לי שהזמר חיים דדון ראה את השירים שלי ורוצה שנשתף פעולה. חיים הוא זמר מזרחי, הוא מופיע בדרך כלל בטברנות וחתונות. הגעתי לאולפן הקלטות של המנהל שלו שי ראובני והם אמרו שהם רוצים שנעשה שיתוף פעולה בשיר החדש של חיים, 'בשיער פזור'. הם אמרו לי שיש פזמון והם רוצים שאני אוסיף בית עם הצבע שלי שידבר לנוער. הוספתי לשיר שני בתים של ראפ ואחרי תקופה קצרה השיר עבר את המיליון צפיות ביו טיוב והתחיל להתנגן ברדיו. אחרי שיתוף הפעולה, הם הזמינו אותי פעם נוספת לאולפן, שנכתוב דואט נוסף, כתבתי בתים ל'חולה על הקיץ' שהפך ללהיט תוך זמן קצר ואטוטו מגיע לחמישה מיליון צפיות, הוא מושמע בכל מקום וזו הפריצה הגדולה שלי".
שוב ושוב אתה מופיע לצד זמר נוסף, מדוע אתה לא מנסה לשיר לבד?
"ראפרים לא שרים פזמונים, רק את החלק שלהם. על מנת שהפזמון יקבל צבע מוסיפים את הראפ. אני אחראי על הבתים ויש את הזמר ששר את הפזמון וביחד, זה יוצא להיט".
יש מחשבות למצוא פרטנר קבוע?
"יש דיבורים, אבל הכול פתוח. לאחרונה התחלתי להופיע עם הזמר עידו ונה. ההופעה המשותפת הראשונה שלנו הייתה מאוד מוצלחת וכבר נסגרו לנו הופעות לחודש הבא".
יש סיכוי שתהפכו לססטטיק ובן אל החדשים ?
"אני לא אוהב להגיד את זה ככה אבל הכול פתוח. מבחינת ההצלחה סטטיק ובן אל, הם דמות לחיקוי. אבל כל אחד מביא את הצבע שלו. אני הוצאתי שירים לפני סטטיק ובזמנו הוא היה משתף קליפים שלי. אני מאוד אוהב אותו, תמיד פירגנתי לו ותמיד אמרתי לו שאני אוהב לראות אותו עולה ומצליח".
איך יוצרים להיט קיץ?
"בכדי להמציא להיט קיץ ישראלי צריך לדעת מה רוב הציבור אוהב לשמוע ומה מזיז אותו במסיבה.
עדיף להימנע מטקסטים כבדים ולכתוב נטו על פאן וכיף. הכי חשוב זה להפגין מקוריות מסויימת אבל גם לזכור שסילסול קטן בפזמון תמיד עובד על הקהל הישראלי".
מה החלום שלך?
"החלום שלי הוא שכולם יקשיבו לשירים שלי. אני תמיד אומר שאני אוסף אוזניים. יש לי טקסטים אחרים שאני כותב שפחות מדברים לנוער, יותר עמוקים, אבל אני כרגע לא מוציא אותם. אני מעדיף כרגע להוציא שיר שהוא להיט, לאסוף קהל ורק לאחר מכן לשחרר חומרים נוספים שלי, עם יותר תוכן".
ראפ, מדבר לכולם?
"אצלנו בארץ זה עדין לא תפס כמו בחו"ל, שם, בכל הגילאים שומעים את זה. בארץ זו עדיין לא התרבות.ץ זה מתחיל לקבל תאוצה לאט לאט והקהל מתחיל לגדול. לשמחתי, יש זמרים כמו סטטיק וסאבלימינל שעושים את העבודה כמו שצריך, בזכותם גם אחרים יכולים להצליח".
אפשר להתפרנס מהעיסוק בראפ?
"כן, אם אתה מפרסם חומרים שגם הקהל אוהב ולא רק אתה אוהב. כשאתה משלב בין האהבה שלך לבין זו של הקהל, אנשים יזמינו אותך, יגיעו להופעות ויאזינו לשירים. לשמחתי היום אני מתפרנס ממוזיקה. אני כותב לעצמי כותב גם לאחרים, דרשות, ברכות לבר/בת מצווה ולשמחתי זה מכניס פרנסה".
והפרסום היום, הוא רק דרך האינטרנט?
"בעיקר. אני מעדיף להוציא את המוזיקה דרך היו טיוב ולקוות שהיא תפרוץ. אחרי שאקבל ביטחון ואצבור קהל, אולי להוציא דיסק. זו הדרך שאני מאמין בה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר