עיריית ראש העין
עיריית ראש העין

"משרד הפנים חרג מסמכותו. תפקיד ממלא המקום, הוא לא אחד משאיפות חיי"

כך נתנאל אחרק, שהניסיון של ראש העיר למנותו לתפקיד מ"מ מנכ"ל רשת המתנ"סים העירונית בראש העין "מקום בלב", חרף החלטת משרד הפנים כי לא יוכל לשמש כמנכ"ל, נגמר בפיצוץ

פורסם בתאריך: 9.8.17 05:52

ישיבת מליאת האסיפה הכללית של תאגיד רשת המתנ"סים בראש העין "מקום בלב" התפוצצה ביום רביעי שעבר לאחר שראש העיר, שלום בן משה, הבין שאין לו רוב להעביר את מינויו של חבר המועצה לשעבר נתנאל אחרק לתפקיד ממלא מקום מנכ"ל התאגיד. בכך נפתח פער נוסף בינו לבין חברי הקואליציה שלו.

כזכור, אחרק נבחר לפני מספר חודשים לתפקיד המנכ"ל, אלא שמאז משרד הפנים לא אישר את מינויו בשל הליך שאינו תקין לדבריהם, ואף הודיע על כך באופן רשמי ללשכת ראש העיר לפני כשבוע וחצי. מאז אין מנכ"ל לתאגיד.

שלושה מחברי המליאה מהקואליציה, אלכס קפלונוביץ, עומר רצון ורזיאל אחרק, הוציאו אתמול (יום ראשון) מכתב לראש העיר בה הם מאשימים את בן משה בפיצוץ הישיבה ובניסיון לעקוף את החלטת משרד הפנים.

שלום בן-משה. צילום זאב שטרן

שלום בן-משה. צילום זאב שטרן

"מועצת העיר מהווה האסיפה הכללית של תאגיד מקום בלב", הם כתבו, "בתאריך ה-2 באוגוסט 2017 התקיימה ישיבת דירקטוריון נוספת שעסקה במינו ממלא מקום מנכ״ל לתאגיד מקום בלב. רצונך היה לאשר את נתנאל אחרק כממלא מקום מנכ"ל ובכך לעקוף את החלטת משרד הפנים בעניינו. כזכור פעמיים הביע משרד הפנים את התנגדותו למינויו של נתנאל כמנכ"ל ממספר סיבות: הליך לא תקין וניגוד עניינים. כל בר דעת יודע שאם נתנאל אינו כשיר לכהן כמנכ"ל, ברור לכל שאינו יכול לכהן כממלא מקום מאותן הסיבות. לכן בקשתך הייתה תמוהה. במהלך הישיבה הופתעת לגלות כי חברי הדירקטוריון הביעו את התנגדותם וכי לא יהיה לך רוב להעביר את ההחלטה למנות את נתנאל כמ"מ. לכן, בחרת 'לפוצץ' את הישיבה ועזבת את הישיבה".

עומר רצון. צילום: אילן חתוכה

עומר רצון. צילום: אילן חתוכה

"קיבלנו זימון לישיבה שבה נכתב שממנים ממלא מקום למנכ"ל מקום בלב", אומר השבוע חבר המליאה עומר רצון, "במהלך הישיבה הבנו שמדובר בנתי אחרק. אנו חושבים שלמנות את אחרק לממלא מקום, אחרי שמשרד הפנים לא אישר אותו לתפקיד המנכ"ל, נראה לנו לא אחראי. במהלך הדיון ולאור התנגדותנו אמר ראש העיר שהוא רוצה לקיים דיון נוסף בנושא ובכך הסתיימה הישיבה ולא מונה איש לתפקיד למרות שזה מה שבאנו לעשות".

תגובת נתנאל אחרק: "ראשית אני מכבד כל החלטה של הדירקטוריון שהצביע למנותי למנכ"ל פעמיים, באמון מלא ומתוך אחריות והערכה לכישוריי. בכל הקשור לעמדת משרד הפנים, זה נושא משפטי ולכן נשאיר אותו לטיפול היועץ המשפטי, שאגב בטוח שמשרד הפנים חרג מסמכותו. לגבי מינוי ממלא מקום, זו לא אחת משאיפות חיי. אם הדירקטוריון יבקש ממני בתקופת הביינים הזו לתת כתף, אעשה זאת מתוך אחריות ואהבה לחברה, לעובדים ולעיר שלי".
תגובת העירייה: "בהתאם להחלטת ישיבת הדירקטוריון האחרונה של מקום בלב, הדיון בנושא זה נדחה והדירקטוריון אמור להתכנס בחודש הקרוב ולקבל החלטה לגבי מ"מ מנכ"ל".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר