אולפנת זבולון. צילום זאב שטרן
אולפנת זבולון. צילום זאב שטרן

אולפנת זבולון ברשימת המצטיינים של משרד החינוך

בתי הספר הצטיינו בשורה של מדדים, כל בית ספר יקבל גמול כספי שינוע בין 3,000 ל-8,000 שקלים

פורסם בתאריך: 14.8.17 19:35

משרד החינוך פרסם היום (שני) את רשימת 285 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בין בתי הספר ברחבי הארץ הצטיינו לא פחות ולא יותר מאשר שבעה תיכונים בפתח תקווה: אחד העם, אנקורי, הרב תחומי א', מקצועי בית בלומה, טכנאים והנדסיים, גן ונוף ובן גוריון.

המשרד בחר בבתי הספר הזוכים על סמך שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר חוללו אותם מוסדות חינוך באותם מדדים ובהשוואה להישגי השנה הקודמת. כל מורה בבתי הספר יקבל מענק – גמול כספי אישי הנע בין 3,000 שקלים לכ־8,000. כך למשל באולפנת זבולון, שדורגה בדירוג 2 יקבלו המורים סכום של 6,213.92 שקלים.

במשרד החינוך, מדגישים, שהקריטריונים לתגמול לא מכוונים לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, אלא לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים.

התיכונים הזוכים פרוסים לאורך כל המדינה בכל המחוזות והמנהלים של משרד החינוך. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 714 חטיבות עליונות בחישוב הזכאות לתגמול, כאשר מתוכן 285 חטיבות זכו בתגמול. 53 אחוז הן חטיבות במגזר היהודי הממלכתי, 32 אחוז בממלכתי דתי, 8.5 אחוז בחינוך הערבי, 5 אחוז בחינוך בחרדי, אחוז אחד בחינוך הדרוזי וכך גם בחינוך הבדואי.

בין המדדים שנכללו בשקלול: שיעור הגיוס לצה"ל ולשירות אזרחי או לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, מידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף 5 יח"ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח"ל, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

שר החינוך, נפתלי בנט: "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית שהנהגתי במערכת החינוך, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי, הוא כולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר