נתנאל נגר. צילום אילן חתוכה
נתנאל נגר. צילום אילן חתוכה

"אני חדור מוטיבציה, רעב ורוצה לטרוף את העולם"

נכון שהוא לא תמיד היה בסביבה ומאז ששרף את הבמות בפסטיבלים ובמועדונים לפני 30 שנה תעשיית המוסיקה השתנתה, אבל נתנאל נגר (נתנאל בשבילכם) לא באמת נעלם. עכשיו, אחרי שהתחתן ונולדו לו ילדים, הוא מנסה לכבוש שוב את הלבבות עם סינגל חדש לקראת אלבום חדש ומגלה: "החלום והמטרה העכשווית שלי היא לפתוח קופות. לעשות מופע גדול"

פורסם בתאריך: 15.9.17 08:54

בקרוב יצא אלבומו החמישי של הזמר נתנאל נגר, "ממעמקים" שמו, והוא מקווה שמדובר באלבום שיחזיר אותו לתודעה. הסינגל הנושא את שם האלבום כבר רץ ברשתות החברתיות וצובר תאוצה. פעם זה היה אחרת. בשנות ה-80 וה-90 היה נתנאל אחד הזמרים המובילים והמוערכים בזמר הים התיכוני. בשנים האחרונות הוא עובד קשה, מוציא סינגלים חלקם תפסו את הקהל פחות או יותר כמו "אם תבואי", "מאמינה" ו"יש בך הכל". הוא אפילו הקליט דואט עם סגיב כהן המצליח בשם "בכל אשר תלכי".

במה שונה האלבום הקרוב מאלו שהקליט בעבר? נגר מאמין שהוא ידבר יותר לקהל הצעיר. בין כותבי השירים והמלחינים בו יוסי גיספן, סגיב כהן, שמעון בוסקילה, אופרי כהן, אלון צדוק והגדול מכולם אביהו מדינה. "האלבום אמור לצאת לקראת חנוכה, ואני מאוד מתרגש לקראתו", הוא אומר. "אני עובד עליו במלוא אמרץ יש בו חומרים שמתאימים להוויה של היום, לקהל יותר צעיר. מדובר ביוצרים שעם חלקם הקלטתי כבר שירים, אחרים מוכשרים אך מוכרים פחות, אבל מדובר באלבום חדש שהוא מאוד אני, מדויק יותר, שמביא משהו חדשני. אני אופיע גם אותו בהופעות סגורות ברחי הארץ בתקווה שאביא את נתנאל החדש, המשפחתי עם הרגליים על הקרקע".

לפני שנתיים התחתן נגר עם מירב, והיא זו שהביאה לו את החשק לעשות שינוי ולחזור לקדמת הבמה. הסינגל החדש מדבר לדבריו על חזרה של ילד שהלך לאיבוד באמצע החיים. "זה שיר שיכול להתאים לכל אחד וכל אחד יכול לקחת ממנו מה שהוא רוצה", הוא מסביר. "אני מבקש שהקדוש ברוך הוא ינחה אותי ויראה לי את הדרך, שיפתח לי את הדרך החדשה. הוא זה שמוביל אותנו לדרך הנכונה זו שאנחנו צריכים ללכת בה. בלעדיו אנחנו כמו צאן ללא רועה. יש אנשים שאין מי שיכוון אותם והם הולכים לאיבוד באמצע החיים. השיר הזה מבקש וזועק לחזור לדרך הטובה, למה שנועדתי להיות. מדובר בשיר עם מילים מאוד עמוקות ומאוד נוגעות".

נעלמת למשך תקופה ארוכה, איפה היית?

"נעלמתי מכל מיני סיבות אישיות, אבל היום אני כל כך חדור מוטיבציה, רעב ורוצה לטרוף את העולם, כמו שאני יודע. אני רוצה למצוא את עצמי, להראות לכולם את הכישרון שלי, להביא את המוסיקה למקומות אחרים ושכולם יידעו וייהנו ממה שאני עושה. היום אני משתדל לבחור טקסטים מאוד איכותיים ולחנים שנוגעים לכולם".

עושה לביתו

נגר, החל את הקרירה המוסיקלית שלו כאמור בשנות ה-80 במועדון "החלום" בנתניה. שם גם התגלו הזמרים חיים משה, אלי לוזון וזוהר ארגוב. במשך שנים רבות הקהל הכיר אותו רק בשם הפרטי נתנאל, שם הבמה המקצועי שלו. "זה היה שם הרבה יותר קליט באותה תקופה", הוא מסביר. "כך הסבירו לי היועצים שלי. נתנאל, זה – נתן האל ואני זרמתי".

במשך 30 שנה בקרירה המוסיקלית שלו הוא הוציא ארבעה אלבומים. אחרי שהיה להיט וכבש כמעט כל במה, החליט לפני כעשר שנים לקחת פסק זמן – לבדוק את המקום שבו הוא נמצא. לפני כחמש שנים הבליח עם השיר "לומר את זה פשוט" שכתב לו יוסי גיספן והלחין עדי לאון. השיר הושמע ללא הפסקה אבל אחרי תקופה קצרה נגר הוא נעלם מהנוף פעם נוספת.

"החלטתי להקפיא את הכול ולעשות לביתי", הוא מסביר היום. לפני שנתיים הוא התחתן עם מירב ומאז החיים שלו השתנו. הוא הפך להיות אב ואיש משפחה עם אישה שמפרגנת ודוחפת מאחור. "הנישואים נתנו לי סוג של דחיפה ואנרגיות", הוא אומר. "מאחורי כל הצלחה של גבר עומדת אישה ואשתי דוחפת אותי מלמטה בשקט בשקט. מעודדת ותומכת בי. היא מכירה את האיכויות שלי ויודעת שיש לי הרבה מה לתת. אני באופן אישי מרגיש שעדיין לא מיציתי את עצמי, את היכולות שלי ואת מה שאני יכול לתת לקהל".

על הזוגיות החדשה הוא מעדיף לא להרחיב. "אני חושב שכדאי שהשאיר אותה לעצמי", הוא מסביר. "זה משהו שלי שעושה לי טוב. הנישואים האלה, זה הדבר האמיתי מבחינתי, זו תחושה שלא הרגשתי הרבה זמן. אני אבא לשני ילדים צעירים ומקסימים, אריאל יוסף ונאורי, שהם האור של חיי. אני מרגיש את החום של המשפחה, של הבית והילדים. אין דבר יותר מבורך מזה".

עכשיו כאמור הוא עושה הכל כדי לצוף מחדש מעל פני המים. הוא הופיע בתימניאדה באילת ויופיע בסוכות בתימנה בראש העין. "כל במה שאני עומד עליה מרגשת אותי", הוא מצהיר. "לא משנה איפה היא נמצאת ומי הקהל. יש לי הרבה כבוד והערכה לבמה ואין לי העדפות כאלה או אחרות, אני מופיע מדן ועד אילת, איפה שמזמינים אותי".

נתנאל נגר

נתנאל נגר

יש מקום לכל אחד

מאז שנות ה-80 ועד היום עברו הרבה מאוד מים בנהר. המדיות השתנו, הרגלי הצריכה של הקהלים אינן כימים ימימה ואפילו יש כאלה שמעדיפים להוציא סינגלים ולא אלבומים שלמים, ראו דוגמת סטטיק ובן אל. נגר, עדיין אינו מתכוון לשחק את המשחק בבחינת ברומא תהיה רומאי. "הנוסחה היום היא להוציא כל חודשיים – שלושה סינגל לרדיו. אני לא עשיתי את זה ולכן החבר'ה הצעירים פחות שמעו עליי. יש לי הרבה דברים מוכנים שאני מתכוון להוציא, אבל בקצב שלי. אף אחד לא רודף אחרי ואני לא מרגיש שאני צריך לרדוף אחרי אף אחד. אני רוצה להוציא שיר לאט לאט, שהשיר ייצא, שאנשים ייהנו ממנו, שהמילים ייכנסו להם ללב, השירים שלי מדברים לקהל, שירים שנשארים לאורך זמן, זה לא שיר שכמו שהוא עולה כך הוא נעלם. אלו שירים בלי פג תוקף, ולהוציא שיר כל חודש וחצי חודשיים, זה הופך להיות תעשייתי, כמו שהשיר עולה ככה הוא נעלם. השירים שלי, הם שירים לתמיד".

חשבת על שיתוף פעולה עם הזמרים מהדור החדש, הצעיר?

"אני חושב על כל מיני כיוונים, אבל על מנת שאני אעשה שיתוף פעולה, אני צריך להתחבר מוסיקלית לאותו זמר, להתחבר אליו באופן אישי, שהוא ידבר אלי, יש הרבה זמרים, אבל אני כרגע מעדיף לא לזרוק שמות, כי אני חייב לעמוד מאחורי מה שאני אומר וזה לא רק מהפה החוצה".

וחשבת, למרות גילך, אולי ללכת לתוכנית ריאלטי?

"אני כבר עברתי את השלב הזה ואת הגיל. יש לי את השם שלי בתקשורת והוא מאוד מוערך ומאוד אהוב. אני רק צריך להעיר אותו מחדש, להוציא שירים ולהחזיר אותי לקדמת הבמה ואת הפירות נוכל לקצור בהמשך הדרך".

השוק לא מוצף בזמרים?

"זה כמו שיש הרבה עורכי דין ורופאים, יש מקום לכולם. לכל אחד יש את המשבצת שלו ואת הנישה שלו ובכלל זה שוק פתוח. יש זמרים שמדברים אליך יותר וכאלה שנוגעים בך ואחרים פחות ולכן זה עניין של טעם. הטובים ביותר יצליחו. למרות שהיום הרבה פעמים האיכות פחות מדברת מאשר הכמות, אנשים הרבה פעמים יש להם יחסי ציבור, דוחפים אותם בכל המדיות על מנת להצליח".

היום זמר צעיר יכול להצליח בקלות?

"לא. היום הרבה יותר קשה מאשר בתקופה שאני התחלתי. הזמרים צריכים להתחיל מאפס. יש הוצאות מאוד גדולות ולא כולם יכולים להרשות זאת לעצמם. מה שכן, היום הכל עובד באינטרנט ואנשים כמעט ולא שומעים דיסקים. למרות זאת, אני מתכוון להוציא אלבום פיזי, להוציא דיסק מאחר וזה הכרטיס ביקור שלי, זה משהו שתמיד עומד מול העיניים. כשפותחים את היוטיוב רואים את העטיפה של הדיסק, את התמונות והקרדיט, לא לשכוח מי עומד מאחורי הקלעים ועובד קשה על מנת שהמוצר ייצא כמו שצריך ובסופו של דבר צריך הרבה מזל וברכה מבורא עולם".

מה החלום שלך?

"החלום והמטרה העכשווית שלי היא לפתוח קופות. לעשות מופע גדול ושיגיעו לראות אותי ובמופע לבצע רק שירים שלי, לא קאברים. שהקהל יגיע וייהנה מהמוסיקה של נתנאל, מהחומרים שלי, שהם הילדים שלי, החלק הבלתי נפרד ממני".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

7 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בהצלחה נתנאל יקר.
  אכן יפה תואר.
  יברכך האל.

  חנה

 2. אני בשוק

  כל החלומות נגדעו עצוב מאוד ! תהיה נשמתך צרורה בגן עדן החיים

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר