עידו ונה. צילום אלון יהודה
עידו ונה. צילום אלון יהודה

דלה דלה: הקיץ של עידו ונה

אל תתנו לחיוך המבויש משהו של עידו ונה לבלבל אתכם: מדובר באחד השמות החמים בתעשייה. ראיון על האלבום הראשון, זוגיות, תוכנית חדשה בערוץ 2, תפילות, מנוחה ושבת

פורסם בתאריך: 22.9.17 09:24

מאז שעידו ונה עמד נרגש על במת תוכנית הטלוויזיה "אקס פקטור" לפני קצת יותר משנתיים עברו הרבה מים בנהר. הוא הצליח לצמרר את השופטים בשירו של אייל גולן "חיים שלמים" וטיפס עד לרביעייה האחרונה. אבל כאן עבור ונה הכל רק התחיל. בניגוד לפליטי ריאליטי שנעלמו עם הרוח, ונה עבד קשה ועם הרבה סטייל וקצת מזל הוא סוף סוף פורץ את הדרך. עובדה, בקיץ האחרון הוא הפציץ בלהיט "הקיץ שלה לה" עם בקבוק ג'יני שכבר צבר כ-700 אלף צפיות ביוטיוב. בנוסף הוא מתמודד השנה על תואר זמר השנה ועל שיר השנה (עם שירו של רון נשר "דלה דלה" בו התארח, עם כמעט 8 מיליון צפיות ביוטיוב) באתר "באזזרים" – אחר מאתרי הנוער הגדולים הפועלים בישראל.

מכאן נסיק שכל מי שיש לו בבית ילדים צעירים או מתחבר למוסיקה החדשה שמולידה כוכבים חדשים – אין סיכוי שפספס אותו. כן, ונה הפך בהתמדה לאחד השמות הכי חמים בתעשייה והוא לא עוצר. בימים אלה יוצא הסינגל החדש שלו "הלכת מכאן", בלדה אותה כתב עמיעד עמר מפתח תקווה. "מדובר בשיר פרידה מאוד מרגש שהתחברתי אליו מהרגע שקראתי את המילים", מספר ונה. "זה שיר שהקהל ביקש".

מה זאת אומרת?
"הקהל ביקש ממני לחזור לשורשים שלי ולהוציא שירי בלדה מרגשים. בינתיים אני חושב שזה השיר הכי טוב שהוצאתי עד עכשיו. אני כל כך שלם איתו ומרגיש שיצליח".

האלבום הראשון קרוב מתמיד

אז איך בחור בן 24 עם שישה סינגלים שעשו באזז בכל רחבי המדינה, מתמודד עם ההצלחה? בקלות. אחרי שיתופי פעולה פוריים עם זמרים כמו במבוק ג'יני ורון נשר הוא ממשיך לעבוד בקצב על אלבום הבכורה שלו.

מי שעומד מאחוריו הוא איש יחסי הציבור ("חבר ואבא בכל הקשור למוזיקה") אלון יהודה – אלונזו שמריץ אותו קדימה. "אנחנו עובדים על השירים האחרונים של האלבום הראשון שלי", הוא מגלה. "ומתכננים אירוע הפקה גדול, שיגיעו אליו הרבה אנשי תעשייה ברידינג שלוש בתל אביב. אני גם מתכוון להתחיל סיבוב הופעות בזאפה. מתחילים להזיז את המרכבה עוד שלב קדימה".

ספר קצת על הקיץ האחרון.
"בקיץ האחרון היו הרבה הופעות ועשייה. הוצאתי הרבה שירים השנה והייתה עשייה אינטנסיבית סביב השעון, חזרות, הופעות, הקלטות ואולפנים. ויש כבר תוכנית חדשה בערוץ שתיים שאני לוקח בה חלק שתעלה לשידור בקרוב. אני כרגע לא יכול לתת פרטים, זה משהו חדש, מגניב וקליט ודווקא לא מתחום המוסיקה. חוץ מזה יש עוד לא מעט דברים מתוכננים על הפרק".

נשמע שונה בא לעבודה. שהוא מבין שלא הכל בתחום זה רק להיות סופרסטאר. "בשנתיים האחרונות למדתי את רזי המקצוע. זו עבודה אינטנסיבית עם עליות וירידות, אבל חוויה אדירה. אני הכי שמח שזכיתי לעסוק במוסיקה שאני כל כך אוהב. בשנתיים האחרונות יצא לי להכיר הרבה אנשים חדשים בתעשייה, נהייתי מאוד חזק ברשתות החברתיות ויש לי קהל שמצביע ברגליים, עושים לייקים ויש המון צפיות".

אחרי ונה עוקבים בעיקר צעירים בני 18 עד 24 אבל גם קהל מבוגר יותר. "בהתחלה חשבנו שמדובר בעיקר בילדים, אבל הסתבר לי שלא רק. יש גם צעירים מאוד אבל גם בני 60 שאוהבים אותי ואומרים את זה. זה מה שיפה", הוא מודה. "כל אחד מוצא את השיר שמתאים לו".

אפרופו, אפשר לומר שהסגנון שלך קצת השתנה?
"הסגנון שלי לא השתנה. אמנם יש אנשים שחושבים כך בגלל שירי הפופ, אבל זה כמו שאייל גולן מזוהה עם סגנון מסוים והוא מחליט להוציא שיר שפחות מזוהה איתו. אני מתאים את עצמי למוסיקה, לתקופה שבה אני נמצא וכשאני רוצה להביא משהו משלי, אני עושה קאט ומוציא בלדה – למרות שכרגע הולך משהו אחר. לשמחתי, עד היום פגעתי והצלחתי להביא את השירים הנכונים, חלקם יותר וחלקם פחות, אבל תמיד הם פגעו. זה לא מובן לקבל 95 אחוז ביקורות טובות, וזה מרגש ומחמם וגורם לך להרגיש שאתה בדרך הנכונה".

עידו ונה. צילום אלון יהודה

עידו ונה. צילום אלון יהודה

מי אוהב את השבת

ונה, למד בחטיבה בישיבת "עמית בר אילן" ובתיכון עבר ללמוד ב"תיכון בגין", אחרי שזנח את הדת. אחרי הצבא הוא החליט לחזור לשורשים וכיום הוא שומר שבת, כלומר גם לא מופיע ביום המנוחה. "אני נאמן למקורות שלי", הוא מסביר. "השבת היא מקור הברכה, שבת המלכה, זה האור שלי בכל השבוע הזה. השבת מגיעה, אני נח ואני מודה לאל שיש לנו אותה, קצת להתנתק מהעולם ולהתחבר לעולם האמתי, הרוחני, למשפחה ולסובבים אותי. זה חשוב לי לא פחות מהקרירה ומהעשייה".

זה לא יוצר קונפליקט?
"הרבה מבקשים שאבוא להופיע בערבי שבת או בשבת בצהריים ובחגים, אבל אני לא בכיוון ולא מתפתה. יודע להגיד תודה רבה, אבל לא תודה".
גם אתה כמו הרבה מהזמרים התימניים שיוצאים מראש העין למדת אצל המורי?
"ההורים שלי ניסו פעם ופעמיים, אבל הייתי די אנטי ולא שתפתי פעולה. הייתי ילד שאוהב לזוז ולא יכולתי לשבת ולהקשיב. אבל עד היום אני מקנא במי שכן הצליח, כי אני חושב שזה מדהים, ללכת למורי בגיל צעיר, לדעת לקרוא בתורה והיום זה חבל לי".

את הקריירה המוזיקלית שלך התחלת בכלל כמפעיל ערבי קריוקי.
"אבא שלי מאוד אהב לשיר וגדלתי לתוך המוסיקה, אבל לשיר ממש התחלתי רק בגיל 21 כשהגעתי ל'אקס פקטור'. כשעבדתי בקריוקי מידי פעם הייתי לוקח את המיקרופון ושר, אבל לא חשבתי שאני זמר. לאט לאט התחילו לדחוף אותי ולהחמיא לי ובאחד הפעמים העליתי סרטון שלי לאינטרנט והמלהקים של התוכנית פנו אליי ובקשו שאגיע לאודישנים. הגעתי עד לגמר ומאז המוסיקה היא חלק בלתי נפרד ממני. עכשיו לא רק לעצמי, אלא לכולם".

כשאתה מביט אחורה אתה חושב ש'אקס פקטור' היה נכון בשבילך?
"זה קרש קפיצה מדהים לכל אחד שרוצה ומתעסק במוסיקה. אבל חשוב להגיד שזה לא הוקוס פוקוס. זה לא שעכשיו הייתי בתוכנית ריאליטי ואני כוכב. כמו שאתה עולה, כך אתה יורד ואתה צריך לבנות את עצמך, את המוסיקה שלך. זה עוד שיעור ששמחתי לעבור".

אתה בקשר עם מישהו מהתוכנית?
"אני בקשר עם מספר מתמודדים, ביניהם הזוכה דניאל יפה, יוסי שטרית, להקת קלואז אפ, אנשים מדהימים ששמחתי להכניס לחיי".

ועם המנטור שלך, משה פרץ?
"יוצא לי לדבר איתו מידי פעם, להיפגש איתו באולפנים, להיתקל בו בצילומים".

יש מחשבות על שיתוף פעולה?
"לא משהו שנמצא על הפרק, אבל בעתיד הכול יכול להיות".

עידו ונה. צילום אלון יהודה

עידו ונה. צילום אלון יהודה

כמעט מפורסמים

ההצלחה של ונה מרשימה דווקא משום שבשנים האחרונות השוק מוצף בזמרים חדשים, כוחות עולים שחלקם מצליחים רק בקושי לנשום מעל המים. תוכניות הריאליטי, היוטיוב והפייסבוק מאפשרים לכל אחד לחשוף את עצמו וכולם רוצים להיות מפורסמים.

"יש המון כישרונות", הוא מודה. "אני כל הזמן שומע על עוד אדם שהחליט לפתוח בקרירה מוסיקלית, על עוד זמר או זמרת חדשים וזה מדהים לראות שיש ברכה בקול של האנשים, לדעת ולשמוע שיש עוד ועוד זמרים"

ובכל זאת, יש מקום לכולם?
"אני חושב שכן. אני באופן אישי לא מחפש את הדרך להתבלט. אני עושה את מה שאני עושה מתחילת הדרך ועד סופה – איך שאני יודע ואוהב. לשפוך את הלב והנשמה לתוך המיקרופון, להגיש שיר על הצד הטוב ביותר שאני יכול ובורא עולם מזכה אותי שזה יבלוט, יגע באנשים ויתרומם. אני מאחל לכולם הצלחה, לדעתי יש מקום לכולם".

ובתוך כל זה, יש מקום לזוגיות?
"כן (מחייך) אני נמצא כרגע בזוגיות עם אסתי מלכה, בת 22 מבית שאן, הכרנו בדרכים די מוזרות, אבל אני מודה לאל שהכרנו".

איך הכרתם?
"דרך שיר שנגע בה בתקופה מסוימת בחיים שלה. היא יצרה איתי קשר. אנחנו נפגשים בכל זמן פנוי שיש. זו אמנם נסיעה של שעה וחצי, אבל זה שווה את זה. צריך גם מעבר לעבודה".

מה החלום שלך, לאן היית רוצה להגיע?
"יש לי הרבה חלומות. החלום הכי גדול שלי זה להמשיך להיות בעשייה להתקדם עוד קדימה, הכי רחוק שאפשר, לכבוש עוד ועוד יעדים, להקליט אלבומים, לצאת לסיבוב הופעות. להיות בעשייה היום יומית ולראות ברכה ממנה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר