אילוסטרציה של אדם עם סכין צילום yacobchuk1 depositphotos.com

21 שנות מאסר לפלסטיני שדקר את רפאל לוי בראש העין

מנצור, תושב ג'נין, הודה והורשע על פי הודאתו בניסיון לרצח בנסיבות של מעשה טרור. "מדובר בפיגוע אלים, שבוצע באכזריות רבה", קבע בית המשפט

פורסם בתאריך: 4.1.22 10:29

בית המשפט המחוזי מרכז בהרכב של השופטים סג"נ השופטת ל' ברודי, השופטת מ' ברק-נבו, השופט מ' תמיר, גזר בשבוע שעבר עונש 21 שנות מאסר על וליד מנצור (25), תושב ג'נין אשר הודה והורשע ע"פ הודאתו בכתב אישום מתוקן בעבירות של ניסיון לרצח בנסיבות של מעשה טרור, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות של מעשה טרור, החזקת סכין שלא כדין בנסיבות של מעשה טרור וכניסה שלא כדין לישראל. זאת לאחר שהסתנן לישראל שלא כחוק ומתוך רצון לפגוע ביהודי דקר ופצע באורח קשה את רפאל לוי  באתר בנייה בראש העין בשנת 2020. נוסף על עונש המאסר נגזרו על מנצור גם מאסר על תנאי ופיצויים בסך 200,000 ש"ח שישולמו לנפגע העבירה.

על פי כתב האישום המתוקן, אשר הוגש על ידי עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי), האירוע התרחש בחודש אוגוסט 2020, באתר בנייה בראש העין. מנצור, פלסטיני תושב ג'נין אשר במועד האמור לא החזיק בהיתר כניסה למדינת ישראל, נכנס לשטחה דרך פרצה בגדר הביטחון במטרה למצוא עבודה, כשהוא מצויד בסכין מתקפלת. הנאשם הגיע לשכונה בראש העין שהייתה באותה העת מצויה בבנייה, ובה עבד בעבר. בהגיעו למקום נתקל במתלונן, בעליה של דירה שהיתה בבנייה בבניין בלתי מאוכלס. הנאשם הציג בפני המתלונן מצג שקרי לפיו יש ברשותו מפתחות לדירות, לרבות דירתו, ומשכך עלו השניים יחדיו לכיוון הדירה. כאשר הגיעו לפתח הדירה שלף הנאשם סכין, אמר "אללה ואכבר", והחל לדקור באמצעותה את המתלונן כ-20 דקירות. בין השניים התנהל מאבק שבסופו הותיר הנאשם את המתלונן על הרצפה, דקור, עד אשר נמצא על ידי עוברי אורח ופונה לבית החולים במצב אנוש. הנאשם אותר מספר ימים לאחר האירוע בדירת מסתור בעיר ג'נין.

 

 

 

בתום הליך גישור ממושך ומורכב, הודה הנאשם בכתב אישום מתוקן, במסגרתו הורשע בעבירות של ניסיון לרצח בנסיבות של מעשה טרור, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות של מעשה טרור, החזקת סכין שלא כדין בנסיבות של מעשה טרור וכניסה שלא כדין לישראל. בשלב הטיעונים נטען על ידי הפרקליטות: "ניסיון הרצח שביצע הנאשם באירוע הזה התאפיין באכזריות ובאלימות יוצאות דופן גם בראי של פיגועי דקירה דומים וניסיונות רצח דומים … הנאשם ביצע את המעשים הנפשעים שהוא ביצע כלפי נפגע עבירה במקום נטוש ושומם, ללא נפש חיה, באופן שהגביר בצורה מובהקת את סכנת המוות. למעשה לא יהיה מרחיק לכת לומר שהנאשם השאיר את קורבן העבירה אל מותו בזירת האירוע…".

בטרם גזר את דינו של הנאשם, עמד גם בית המשפט על חומרת מעשיו כשציין בהחלטתו: "מדובר בפיגוע אלים, שבוצע באכזריות רבה, כאשר הנאשם השאיר את קורבנו לדמם למוות, אך ורק בזכות תושייתו של הקורבן ניצלו חייו". בגין האמור גזר עליו בית המשפט עונש של 21 שנות מאסר החל מחודש אוגוסט 2020, מאסר על תנאי ופיצויים בגובה 200,000 ש"ח לנפגע העבירה.


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר