אתר בנייה. אילוסטרציה
אתר בנייה. אילוסטרציה

למרות האיסור בתב"ע הוחלט לאשר הקלה לקבלנים במתחם E

מטרת ההקלה: קבלנים יוכלו לבקש הוספת מאות יחידות דיור. חברי מועצה טוענים: "זו החלטה הרת אסון עבור השכונה בכל הקשור לתשתיות ולשירות לתושב"

פורסם בתאריך: 16.11.17 14:51

ארבעה חברי מועצת ראש העין כינסו ביום ראשון השבוע את מליאת המועצה לתכנון ולבנייה, שמורכבת מחברי מועצת העיר. הארבעה, סגנית ראש העיר סיגל שיינמן, בני (בנגה) בית אור, עומר שכטר ועוזי אשוואל מתנגדים להחלטת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה להוסיף מאות יחידות דיור במתחם E במטרה להקל על הקבלנים העובדים במתחם. לטענתם ההחלטה תהיה הרת אסון עבור השכונות שבבניה בכל הקשור לבניית תשתיות ומוסדות ובכל הקשור לשירות לתושב.

מדובר בהחלטה שקובעת כי יש לבטל את האיסור להוספת יחידות דיור לקבלנים במתחם הבניה. ההקלה ניתנת במסגרת הקלות בניה שעד השבוע הייתה אסורה. אלא שמועצת העיר אישרה את הביטול, וכעת קבלנים יוכלו לבקש הקלות של מאות דירות, מה שיגרום לצפיפות רבה יותר בשכונה, כל זאת בתמורה לכך שחלק מהדירות שיבנו יהיו קטנות יותר.

מי שיצאה בגלוי נגד ההחלטה היא סגנית ראש העיר, שיינמן. "הייתה ישיבה שבה בסופו של דבר, בשורה התחתונה, הורידו את ההקלות למתחםE , מה שאומר שניתנה סמכות לוועדה המקומית להגדיל יחידות דיור במתחם", היא אומרת. "ההחלטה יכולה להגיע לכדי תוספת של 700 יחידות דיור. יש איסור בתב"ע להוסיף יחידות דיור במתחם, ובכל זאת הוועדה קבעה שהם מורידים את האיסור הזה. ישבו בישיבה חברי מועצה שהסבירו למה אסור להוסיף יחידות דיור אך בסוף הצביעו בעד ההקלה, בגלל הפוליטיקה. הטענה שלהם היא שזה לטובת הזוגות הצעירים. אף אחד פה לא נגד הזוגות הצעירים. כשמסתכלים קדימה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו תוספת יחידות דיור אלא צריך לצמצמם אותם ולהפחית את כמות היחידות. העיר לא יכולה להכיל כזאת כמות של משפחות. אנו צפויים להיות בגירעון של 200 מיליון שקל בעוד 6 שנים. אם משרד האוצר לא יספק כסף, לא יהיו לנו פתרונות תחבורה וגני ילדים ובתי ספר. כמות גני הילדים ובתי הספר שאנו צריכים לבנות היא עצומה, ויש צורך בהקמה של 24 גני ילדים בשנה הבאה, באיזו עיר זה קיים?".

אחד מיוזמי הישיבה, בני בית אור, ציין את ההשלכות שעלולות לנבוע מהאישור החריג. "הוועדה המקומית רצתה להסיר את המגבלות שנקבעו בתב"ע במתחם E. בוועדה הם ציינו כי הם רוצים שהקבלנים יבנו יחידות דיור קטנות יותר לזוגות צעירים שאין להם כסף. הקבלנים אמרו מנגד שהם צפויים להפסיד בשל כך כסף. לכן הם אומרים שהם רוצים תוספת של יחידות דיור כדי שיוכלו לקזז את ההפסדים האלו. מדובר בתוספות בנייה שמאפשר להגדיל את כמות הדירות עד 30 אחוז. חשוב להבין שהשכונות האלו כבר מתוכננות ויש להן תוכניות למבני ציבור, לצד כבישים, חניות וכו'. גם ככה הבנייה היא רוויה וצפופה. בעיה נוספת היא שכעת גם קבלנים שבונים במתחמים אחרים יכולים לרצות הקלות".

תגובת העירייה טרם התקבלה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר