אלון מאיה צילום אבי דולמן החוג הכחול
אלון מאיה צילום אבי דולמן החוג הכחול

לא רק קריספין, גם אלון מאיה מצטרף לצוות האימון של הפועל

פורסם בתאריך: 25.5.17 14:54

הפועל פתח תקוה סיימה רשמית את העונה ביום חמישי שעבר עם ניצחון 0:1 על הפועל רמת גן באיצטדיון המושבה משער של אביעד בורלא. הקבוצה דורגה במקום החמישי בטבלת הליגה הלאומית עם 52 נקודות. במידה ויתקבל הערעור שהגישה הפועל ותוחזר לה הנקודה שהופחתה ממאזנה כעונש על האיחור בהגשת דוחות כספיים, היא תעלה למקום הרביעי. דיון באחד משני הקנסות שהוטלו על הקבוצה אמור היה להתקיים ביום רביעי בערב (לאחר מועד סגירת הגיליון).
כצעד ראשון לקראת העונה הבאה, החלו בהפועל בהרכבת הצוות המקצועי שיוביל הקבוצה. לאחר שלא הושגו הבנותעם ירון הוכנבוים, הודיעה כצפוי הקבוצה על מינויו של אורן קריספין לתפקיד. קריספין, אימן בשנתיים וחצי האחרונות את קבוצת הנוער והוביל אותה לזכייה בגביע המדינה ובאליפות מחוז צפון של הליגה הלאומית, והעונה גם שימש כעוזר המאמן בקבוצת הבוגרים. "אורן קריספין גדל והתחנך במועדון מהיותו בן שש, אימן 13 שנים במחלקת הנוער, טיפח והכשיר שחקנים רבים והגיע להישגים יוצאי דופן", הסביר דורון גלנט את הבחירה בקריספין, "אורן סומן בראשית העונה הקודמת כעתיד לקבל את אימון הבוגרים מתוך התבוננות בדרך עבודתו עם קבוצת הנוער וידיעה כי הוא משקף נאמנה את ערכי המועדון". ביחס ליעדים שהוצבו למאמן ציין גלנט: "אעשה הכל כדי שיהיה פה סגל שאיתו אפשר להצליח. שחקני הקבוצה כרגע נופשים ויש לנו על מרביתם אופציה עד לאמצע חודש יוני. אנחנו משקיעים מאמצים כדי להשאיר כאן חלק גדול מהסגל ושומעים מהשחקנים שבלאומית הם נותנים לנו עדיפות על פני כל הצעה אחרת". בין היתר צפויה הפועל לממש את האופציות על אור ברוך, יואב זיו ודניאל כהן.
לאחר שיקבל את המושכות, החל קריספין בהשלמת הכוורת: ברוך סער ימשיך במועדון תחת הגדרת תפקיד ברורה כמנהל המקצועי של קבוצת הבוגרים. לבקשת קריספין צורף כעוזר המאמן, אלון מאיה, שחקן העבר של המועדון, שגם אימן במחלקת הנוער הכחולה. בעונה שעברה הדריך מאיה את קבוצת הנוער שלמכבי הרצליה. "אלון ואורן זה סוג של אמירה, צוות תוצרת בית שמכיר אישית את בוגרי קבוצת הנוער ויידע לקדם אותם. נחתים כל שחקן נוער שיבקשו", הדגיש גלנט. בצוות המקצועי יישאר רפי כהן כמאמן השוערים. מנגד, בהפועל עסקו בימים האחרונים באיתור מאמן כושר שיחליף את דוד בובליל, שעזב להפועל קרית שמונה. גם במחלקת הנוער צפויים שינויים, כשהמנהל המקצועי דורון רז קיבל הודעה כי לא ימשיך, ומינוי המאמנים במחלקה יעשה בכפוף למינוי מחליף. "אני מודה לדורון על ההשקעה הרבה למען המועדון", אמר גלנט, "הוחלט לרענן את השורות אך הדלת תמיד פתוחה עבורו בעתיד, הוא איש מקצוע מוערך".
קריספין עצמו הוצף שבוע בהודעות ובברכות. "התגובות היו מאוד מפרגנות, כולל פידבקים מאנשי כדורגל שאני לא מכיר אישית וכתבו לי שכיף לראות מאמן שלא היה שחקן עבר גדול מקבל הזדמנות ומקווים שהמהלך יפתח דלתות נוספות", ציין קריספין בשיחה ראשונה תחת הטייטל החדש של מאמן קבוצת הבוגרים, "עם כל הצניעות, אני מרגיש בשל. אימנתי שנים במחלקת הנוער ובקדנציה האחרונה בקבוצת הנוער כבר התנהלתי כאילו שמדובר בקבוצת בוגרים לכל דבר והתכוננתי לרגע בו אקבל את הצ'אנס. אני סומך על עצמי ויודע לאן אני נכנס". לחלק מאוהדים הזכיר מינויו שלקריספין, שהגיע מיד לאחר עליית ליגה עם קבוצת הנוער, את הקידום שקיבל לפני שנים ספורות עידן בראון. אותו מהלך, כזכור, לא הביא לתוצאות המיוחלות, אך קריספין נשמע רגוע: "אני מעריך ומכבד את עבודתו של עידן במועדון אבל המקרה שלי שונה. התבשלתי כאן שנים ארוכות, מה גם שהיתה לי שנת סטאז' בבוגרים כעוזר מעזר לזה, אאמן את הקבוצה בלאומית ולא בליגת העל כפי שהיה אז. שיהיה ברור, לא כפיתי את עצמי, היו לי הצעות נוספות מקבוצות בוגרים ורציתי לעשות הקיץ את המעבר לבמה המרכזית. חשבתי ורציתי שירון הוכנבוים ימשיך ואני אצא החוצה, אבל משהוחלט אחרת, אני שמח שזה קורה בבית שלי. כשמגיעה הזדמנות לאמן את הפועל אתה לא מסרב". באשר לזהות הקבוצה שתעמוד לרשותו הרחיב קריספין: "המשימה הראשונה היא לסיים את הפאזל של הצוות המקצועי וכשזה יושלם נעבור לשחקנים. אני עובד בשיתוף פעולה מלא עם ברוך סער שכמנהל מקצועי יכוון וייתן לנו גב. בגזרת הסגל, המטרה היא להשאיר את הגרעין של העונה הקודמת הכולל את דניאל גרץ, ירין חסן, עומר ורד, גבי קניקובסקי, יואב זיו, אור ברוך, גל צרויה ואחרים. מבחינתי, חייבים להישאר לפחות שבעה־שמונה משחקני הסגל הנוכחי, כשאליהם נרצה לצרף בסביבות חמישה שחקני רכש איכותיים. התכנון הוא להעלות סביב שישה מבוגרי קבוצת הנוער שיתאמנו עם הבוגרים בשאיפה לתת להם את ההזדמנות. נקשרתי לאנשים בקבוצת הנוער ולא פשוט לעזוב אותה. אני מקווה שהדרך בה התחלנו תימשך והקבוצה תתקע יתד בליגה הבכירה ותספק שחקנים לבוגרים". על המטרות שהמציב לקבוצה אמר המאמן: "המטרה היא להחזיר את הגאווה לאוהדים. זה לא סוד שעל המועדון עוברות שנים לא קלות עם בעיות כלכליות, אבל אני והצוות שלי נעשה הכל כדי ליצור קבוצה ראויה וממושמעת שתרוץ חזק למעלה, תגרום לקהל סיפוק ותייצר הצלחות".
"לאורן יש את זה בכל מה שקשור לאימון", ציין השבוע ירון הוכנבוים, קודמו של קריספין בתפקיד, "אני שמח בשבילו על המינוי". על חילוקי הדעות עם הפועל שהובילו לעזיבתו, אמר הוכנבוים: "נקשרתי למועדון והייתי מוכן לחתום גם בפחות כסף ממה שאני דורש מקבוצות אחרות, אבל לא יכולתי להסכים לתנאים שהוצעו לי. סיימתי בהפועל בטעם טוב ואני מאחל לדורון גלנט ולאוהדים שימצאו את הדרך להחזיר יחד את הקבוצה למקומה הראוי בליגת העל. בקדנציה שלי רשמנו אחוזי הצלחה של מקום שני בליגה. אני מאמין שאם הייתי נשאר היינו עולים ומאחל לקבוצה שתמשיך באותו קו ומומנטום". שנשאל הוכנבוים האם ינסה לצרף אליו שחקנים מהפועל ברגע שיחתום בקבוצה חדשה, השיב: "אשמח לשוב ולשתף פעולה עם השחקנים בעתיד, בהפועל או בכל קבוצה אחרת בה אאמן".
ובנושא אחר: השבוע נועד הוועד המנהל הנבחר של עמותת האוהדים "הכחולה" עם דורון גלנט ועורך דינו שי אליאס. מהעמותה נמסר כי מטרת הפגישות היתה לדון בהעברת השליטה במועדון לידיה וסוכם כי בכפוף לחתימה על מסמך סודיות, יתאפשר לנציגיה לקבל את מסמכי המועדון ובהם הדוחות הכספיים. "נרשמו התפתחויות חיוביות במגעים ונבנה בסיס אמון בין הצדדים. הכוונה היא להגיע לסיכום בתקופה הקרובה", ציינו ב"כחולה".
"היתה פגישה חיובית עם העמותה, יש התקדמות", סיפק גלנט את הזווית שלו, "הם קיבלו ויקבלו מאיתנו מסמכים נוספים כשישלימו חתימה על הסכם סודיות מול עו"ד אליאס. אם הם מסוגלים להביא ערך מוסף למועדון אז ברצון רב, אני חושב שכעת הם מכירים אותי ומבינים שלא באתי להתפרסם או להרוויח כסף על חשבון המועדון ואני רוצה רק את טובתו".
במקביל גם נושא האחוזים בהם מחזיק דורון בן דקון בבעלות על המועדון נדון בימים האחרונים, כשמאחורי הקלעים כבר נעשות פעולות גם בסוגיה הזו כדי שגלנט והעמותה יוכלו להתקדם.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר