דורון בן דקון. צילום זאב שטרן
דורון בן דקון. צילום זאב שטרן

בן דקון: "בסוף לא תהיה לדעתי לגלנט ברירה והוא יעביר לכחולה 50 אחוז בחינם"

דורון גלנט? "בחור טוב ואמיץ וכל הכבוד לו, אבל לוקח על עצמו דברים שגדולים עליו, כואב הלב לראות מה הוא עובר". עמותת האוהדים? "חומר איכותי למועדון. אם זה היה תלוי בי היא כבר הייתה בפנים". ראיון מיוחד עם דורון בן דקון

פורסם בתאריך: 4.10.17 12:57

כבר שנתיים שדורון בן דקון הוא לא חלק פעיל בהפועל פתח תקוה, אבל החיבור שלו למועדון מורגש היטב כאשר הוא מדבר עליו. הבעלים לשעבר, שיודע טוב מאוד מה זה לעלות ליגה, אבל גם חווה ירידה, עוקב מקרוב אחרי פתיחת העונה השנויה במחלוקת של הפועל ויש לו לא מעט תובנות. בראיון חג ל"ספורט מלאבס" הוא מדבר על הכל: על הבעלים הנוכחי דורון גלנט, הצוות המקצועי וכמובן אפשרות כניסתה למועדון של עמותת האוהדים "הכחולה".
מה שכמובן מעניין במיוחד היא מערכת היחסים בין צמד ה"דורונים", שידעה לאורך השנים עליות ומורדות. בן דקון מבקש לעשות סדר בדברים: "בחיים לא רבתי עם דורון גלנט, אני מעריך אותו ותמיד היינו חברים טובים", הוא מצהיר. "כשניהלתי את הפועל, ברביעי לחודש כל הכסף היה אצל השחקנים והמאמנים והכל היה מסודר. מאז שהוא הבעלים לא התערבתי לו בהחלטות, ולו במיליגרם. אני יודע שהתנאים שיש היום לדורון לנהל את המועדון קשים מאוד, כי הכל מתחיל ונגמר בכסף. לדעתי לא משנה מה ינסה לעשות, קשה לרצות את הקהל הגדול של הפועל פתח תקוה. הוא בחור טוב, יש לו אומץ וכל הכבוד לו שהוא מחזיק מעמד כבר שנתיים וקורע את התחת מהבוקר עד הערב, אבל הוא לוקח על עצמו דברים שגדולים עליו. כדורגל זה צעצוע יקר מאוד ולא מיועד לעשירים, אלא למיליונרים. אני לא מבין למה הוא לא מחפש מישהו שייקח את זה ממנו, מישהו שישים את המועדון במקום שמגיע לו להיות. זה מועדון גדול עם קהל אוהדים בכל הארץ. אם אתה לא יכול, למה לאכזב אותם? אני מאחל לדורון הרבה כוח וכואב לי הלב לראות מה הוא עובר".
גלנט אמר לא פעם ולא פעמיים שקיבל קבוצה עמוסת חובות ובעיות.
"בגלל שאני כבר לא הבעלים אין טעם להיכנס לזה, אבל אענה לך במשפט אחד: אצלי הוא יצא ביתרה של כסף, והמבין יבין".

דורון בן דקון. צילום זאב שטרן

דורון בן דקון. צילום זאב שטרן

דורון גלנט. צילום: זאב שטרן

בהקשר זה, נושא חשוב שעל סדר היום של הפועל, כל יום, הוא המו"מ בין גלנט לעמותת האוהדים "הכחולה", שמעוניינת להיכנס למועדון כשותפה ב־50 אחוזים. לפני למעלה מחודשיים דילל גלנט את מניותיו של בן דקון, שעמדו על 50 אחוזים. "המטרה שלי בהחלט הייתה שהאחוזים שלי יועברו ל"כחולה" בחינם ובעיקרון גם גלנט אמר לי שזה מה שיהיה, רק ש"הכחולה" תשלם את הערבויות בבקרה", אומר בן דקון. "נפגשתי עם חברי העמותה אצל עורך דין מורן מאירי. יש לי אינטואיציה לאנשים וחברי "הכחולה" הם חומר איכותי מאוד למועדון. מה שחסר להם הוא רק להיות שותפים להבין את הנתונים והמציאות בתוך המועדון. זה יעזור לכל בעלים בעתיד שייקח את המושכות יחד עם העמותה כדי לאזן את הציפיות. הם יידעו לנהל תקציב וברגע שאתה יודע מה אפשרי ומה לא, יותר קל לך לדבר באותה שפה עם הקהל. במצב הנוכחי גלנט חייב להכניס אותם כדי שימצו את הפוטנציאל, אחרת זה יהיה כתם גם לו וגם למועדון. שאלתי אותו כל הזמן, מה אכפת לך לצרף אותם ב־50 אחוז? אני לא יודע למה הוא לא מכניס אותם כשותפים ואם זה היה תלוי בי, "הכחולה" הייתה בפנים כבר מזמן, אם כי גם חבריה יבינו בקרוב שזה לא פיקניק. לדעתי, אם תהיה להם סבלנות, בסוף הוא יעביר ל"כחולה" 50 אחוז בחינם, לא תהיה לו ברירה".
בקיץ האחרון הבעת נכונות להעביר את 50 האחוזים שלך לכחולה בחינם. מדוע בסופו של דבר זה לא יצא אל הפועל?
"בפגישה בין עורכי הדין של הצדדים נמצא סעיף בתקנון של עמותת הפועל פתח תקוה, לפיו לא ניתן להעביר מניות ללא הסכמה של כל הבעלים".
להערכתך, דורון גלנט יישאר עוד הרבה זמן בהפועל פתח תקוה?
"לא".

אורן קריספין. צילום: ניר קידר

סופר מאמן

בפן המקצועי, הסיטואציה בה מצוי כיום המאמן אורן קריספין מזכירה מאוד את המצב בתקופת בן דקון, עת מינה את עידן בראון הצעיר לאמן את הפועל בליגת העל. בהמשך פיטר בן דקון את המאמן. "טעיתי עם המינוי של עידן בזמנו ופגעתי בו", מודה בן דקון. "המינוי של אורן קריספין יחד עם פרדי דוד ואלון מאיה טוב מאוד. אני זה שקידמתי את קריספין מנערים ב' לנערים א' ולנוער. גלנט חייב לתמוך בו, לחבק אותו ואסור לו לפטר אותו. אם ייכנע ללחץ הקהל זה יהרוס גם את הקבוצה וגם את המאמן. צריך לתת לאורן לפחות שנתיים כדי לבנות אותו כמו שצריך. מה שקורה עכשיו יכול לקרות לכל מאמן, בטח בהפועל עם מאמנים שגדלו במועדון ונותנים את הנשמה. אם גלנט ייתן לאורן את הזמן הוא ירוויח סופר מאמן".
היית נוהג אחרת בתחילת העונה?
"אני הייתי ממנה למאמן את פרדי דוד, נותן לאורן לאמן את הנוער בליגת העל ומערב אותו גם בבוגרים כעוזר מאמן כדי שיתחשל. שוב, אם ייתנו לו שנתיים לפחות הוא לא רק יעלה ליגה, אלא יהיה בין המאמנים הטובים בארץ. ברור שהציפייה לעלות ליגה, אבל לא בריא למועדון להחליף כל פעם מאמנים וצוות. בגלל שאני מכיר את המערכת ממקום שרוב האנשים לא מכירים, חשוב שהצוות המקצועי הנוכחי יישאר בעונה הבאה גם אם הפועל לא תעלה ותסיים במקומות 3-4. אם זה יקרה, עונה אחר כך הם יעלו בהליכה וזה צוות שיוכל בהמשך להצליח גם בליגת העל".
דורון בן דקון, 42, הוא בעליה של חברת בנייה ויזמות 'ד.אתגר בע"מ', מתגורר בגני תקווה וחבר במועצה המקומית. הוא נשוי לנעמית ואב לארבעה – ירין בת ה-18, רון בן ה-17 (המשחק בנערים א' של הפועל והיה החוט המקשר הראשוני בין אביו למועדון), נוי בת ה-8 וגיא בן ה-7. בעקבות הקשיים הכלכליים אליהם נקלע הבעלים הקודם, אבי ללוז, נכנס בן דקון רשמית לנעליו בפברואר 2014 (כשבפועל סייע עוד קודם לכן) וניהל את הפועל במשך כעונה וחצי, בה עלתה הקבוצה לליגת העל ונשרה בחזרה ללאומית.
הסיבה העיקרית לעזיבתו הייתה הפגנה סוערת שקיימו עשרות אוהדים מול ביתו במחאה על המצב אליו נקלעה הקבוצה. "זו באמת הייתה הסיבה העיקרית לכך שעזבתי", מאשר בן דקון. "אני לא מצטער כי בסופו של דבר האוהדים עזרו לי לצאת ממקום שגדול עלי. לאחר פרק זמן קצר כולם הגיעו אלי כדי להתנצל, היום אנחנו בקשרי חברות טובים ובוודאי שאין בי כעס עליהם. בסך הכל אלה אוהדים ואפשר להבין אותם. במקרה הזה קצת חרגו איתי ושכחו שאני היחיד ששמתי כסף, 700 אלף שקלים בתקופה של אבי ללוז ו־800 אלף שקלים בתקופתי. בנוסף, ידעתי גם לגייס הרבה תורמים ויחד עם יוסי נשרי הקמנו את מועדון הזהב".
בתחילת העונה הנוכחית תרם בן דקון לקבוצה סכום של 100 אלף שקלים בנוסף לחברותו במועדון הזהב. הוא מגיע לרוב משחקי הבית ומאמין שבהמשך יקפיד להגיע אפילו יותר.
תחזור בעתיד להפועל?
"יש מצב. יש קונספט שאני מאמין בו, לפיו יתאחדו עשרה בעלי עסקים איכותיים שיבחרו מנהל, הנהלה ויחליטו על תקציב מסודר, נניח שכל אחד משקיע 100-150 אלף שקלים בשנה ומחזיקים את המועדון יחד. אם מהלך כזה יקרה, אני אהיה חלק ממנו".
תגובת דורון גלנט לא התקבלה עד סגירת הגיליון.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר