"תמיד אשמח לעזור להפועל". גל חצור. צילום: זאב שטרן
"תמיד אשמח לעזור להפועל". גל חצור. צילום: זאב שטרן

"אתה עצבני על גלנט אבל מתקשר דקה אחרי ושואל ‘כמה אתה צריך?’”

מעמדת הספונסר הראשי, גל חצור מסתכל על הנעשה בהפועל ויש לו הרבה מה להגיד. בראיון מיוחד הוא מדבר על הכחולה (“לא יכולה להחזיק לבד את הקבוצה, אבל המשא ומתן צריך להימשך”), אורן קריספין (“כואב הלב עליו, אבל צריך להבין שיש סגל של 5.5 מיליון שקלים”) והאפשרות שיחזור לעמוד בפרונט (“אני לא טוב בלהיות בעלים, כולם עשו לי בית ספר”)

פורסם בתאריך: 2.11.17 09:39

במועדון משוסע ניהולית ומקצועית כמו הפועל, שסובל מעודף אירועים ומחדלים שמפריעים לו פעם אחר פעם להתקדם (שלא לומר להתקיים), יש סוג של קונצנזוס סביב גל חצור. הבעלים לשעבר והספונסר הראשי בהווה נחשב ליקיר האוהדים ומוצא עצמו פעם אחר פעם על תקן מושיע. כשאין מספיק כסף אבל מאוד רוצים מניה לאומית דוגמת ברנקו מיכאילוביץ’ (או לפחות זה שלהט אשתקד בעכו ונראה כמו הסרבי שטרם הגיע לליגה) או שמישהו שכח להפקיד ערבויות בבקרה, הוא תמיד שם.

לחצור יש לא מעט מה לומר על מה שמתרחש בהפועל בעונה הנוכחית. בראיון נרחב ל”ספורט מלאבס” הוא פותח את הקלפים ומדבר על הכל. החל מיחסיו עם דורון גלנט, המשך במו”מ התקוע עם עמותת הכחולה וגם למה לא ישוב עוד לעמדת הבעלים.

“הכחולה יכולה להיכנס כשותפה ב-50%, אבל לבד היא בטח לא יכולה. להחזיק קבוצת כדורגל זה לא עניין של שקל או שניים, זה עניין של מיליונים”, פותח חצור. “מי שלוקח את זה צריך לטפל בזה 24 שעות מסביב לשעון. קשה לי לראות שהאנשים שם יעזבו את הכל, את המשפחות והחיים שלהם, ויתעסקו 24 שעות בהפועל”.

חשוב לציין כי חרף הסתייגותו, חצור עצמו חבר בכחולה. “אנחנו מחפשים את כל האלטרנטיבות האפשריות וכל הפתרונות שיאפשרו להפועל להתקיים”, הוא מסביר. “הייתי סקפטי בהתחלה וגם היום אני סקפטי שזה יצליח, אבל למרות הכל אני נותן יד לאופציה הזו. כרגע הקבוצה קיימת, חיה ונושמת, אם כי היא לא מצליחה בצורה מטורפת ועם הסגל הקיים הבוגרים צריכים להשתפר והרבה. קל לדבר, החזקתי את הקבוצה והייתי בעלים מספר שנים, כך שאני יודע מה זה. כשזה עליך ויגיעו כל יום לחברי הכחולה מהבנקים עם בקשות לכסף ועוד כסף, מה הם יעשו? מאיפה יביאו? רובם שם שכירים. עם כל האהבה שלהם לקבוצה זה לא פשוט”.

אתה יכול לומר שהקבוצה היום מנוהלת טוב כפי שהיית רוצה?
“הפועל אף פעם לא הייתה מנוהלת טוב, כי אין מישהו עשיר עם הרבה כסף ששם כל שנה הרבה מיליונים כדי שהקבוצה תחזיק מעמד. תמיד אתה צריך לחיות מהיום להיום ולהיות בלחץ בבנקים של מה יורד ומה נכנס. אין לך משהו קבוע. העירייה לא תומכת וזה קשה מאוד. במצב הזה, יחסית לשאר קבוצות הכדורגל בארץ, העסק מנוהל בצורה סבירה. כל הכדורגל בארץ הוא בדיחה וחוץ מ-2-3 קבוצות שמנוהלות בצורה מקצועית, השאר מתנהלות בצורה הזו – נדבות ומהיום להיום”.

אז עמותת אוהדים היא לא פתרון?
“לא. יש 800 חברים? אלה 800 דעות שונות. בוא נגיד היום שעלינו ליגה. הכחולה הגיעה, גלנט זז הצדה ונתן להם את הקבוצה. מאיפה מביאים מיליון וחצי שקלים לבקרה התקציבית? האוהדים יכולים לעזור, השאלה באיזה רמות. זה לא 50 פה, 100 פה. מבקשים ערבות בנקאית, כסף חי. זו בעיה רצינית”.

מחאת אוהדי הפועל נגד גלנט

לא הפתרון. מחאת אוהדי הפועל נגד גלנט

אלה בעיות שהיית יכול לעזור בהן.
“הייתי יכול לעזור, אבל לא בסכומים כאלה. הכחולה אומרים לצורך העניין שיש להם חצי מיליון שקלים. מה קורה אם בשנה הקרובה, כשמחדשים את המנוי לכחולה, חלק לא יחדשו? הרי המשא ומתן עם גלנט עלה על שרטון, אין משא ומתן. אני שומע הרבה מאוד אנשים שרוצים לבטל את החברות שלהם. פתאום הכמות תצטמצם ל-300-400 חברים. אלה שאלות רלוונטיות. בשביל לנהל מועדון מפואר כמו הפועל פתח תקוה, אתה לא יכול לשים את כל הביצים שלך בדבר כזה. אם יש מאחוריך גוף עסקי גדול שמודיע מראש שישקיע כל שנה שלושה מיליון שקלים, ולזה מצטרפת קבוצת האוהדים זה יכול להיות יפה מאוד ולהצליח. אם לא, אי אפשר ללכת להתחייבות כזו”.

נשמע שאתה מבין למה גלנט לא התקדם במשא ומתן.
“לא, המשא ומתן צריך להימשך, רק צריך לראות איך ואמרתי את זה גם לגלנט. בסוף הצדדים יתחברו כי הם צריכים אחד את השני. חברי הכחולה הם אוהדי הפועל בדם שנותנים גם את מה שאין להם כדי לעזור להפועל ושהמועדון ימשיך לחיות. עם זאת, הכחולה צריכה להבין שצריך לתת לו כבוד ולא ללכלך את שמו בכל הודעה בפייסבוק או בוואטצאפ. כשאתה רב עם אשתך, אתה לא מלכלך עליה ברחוב. מעבר לזה יש זכות לקבוצת אוהדים, אבל אי אפשר לאסוף מכל אוהד 600-700 שקלים, אלא כל אחד צריך לשים 2,000-2,500 שקלים, להגיע ל-1,000 אוהדים ולגייס 2.5 מיליון. אז יש זכות קיום לדבר הזה ונוכל לייצר כוח, עוצמה וקבוצה שלא תהיה זקוקה לנדבות. כרגע הבסיס לוקה בחסר וצריכים להבין שהסכום שיש הוא יחסית זניח. רק שניים-שלושה שחקנים בבוגרים עולים 800-900 אלף שקלים”.

חידת הספונסרים

כל מי שבקיא מעט בהתנהלות הכדורגל הישראלי מודע היטב למשקלם הרב של ספונסרים בקבוצת כדורגל. כאן, לדברי חצור, טמון כוחו של גלנט. “יש לגלנט יכולת מטורפת לגייס ספונסרים”, אומר חצור. “יכולת שלי אין ואני לא מכיר הרבה שיש להם אותה. לדעת לשחק לכל אחד ברגש ובסוף השיחה אתה עצבני עליו אבל מביא כסף. אתה עצבני עליו, אומר ‘אני הורג אותו’ אבל מתקשר דקה אחרי השיחה ושואל ‘טוב, כמה אתה צריך?’. זו יכולת אדירה. גם הכחולה בונה על ספונסרים והכניסה שלה מבורכת. אני גם מאמין שאם היא תיכנס יגיעו עוד אנשים, אבל אם לא יבואו מה יהיה? אם חלילה הכחולה תיכנס אבל הקבוצה תרד לליגה א’? מה עושים בסיטואציה כזו?”.

בניגוד למחלוקת בנוגע לכחולה, על האכזבה המקצועית העונה נוכח הציפיות הגבוהות אין כל ויכוח. “יש להפועל את הסגל הכי טוב בליגה ולמרות מה שכולם חושבים, אני בטוח במיליון אחוז שהפועל תעלה ליגה”, מצהיר חצור. “חלק מהמובילות כרגע צוברות נקודות אבל לא רוצות לעלות. המטרה לסיים בפלייאוף העליון, שם כל קבוצה תשחק נגד האחרות ואפשר לסגור פערים”.

כמי שתומך ללא סייג במחלקת הנוער ומכיר בתרומתו ארוכת השנים למועדון של המאמן המפוטר אורן קריספין, גלנט מחמיא: “אורן איש יקר ואהוב שגדל בהפועל וקיבל את הצ’אנס בבוגרים. כואב הלב עליו, אבל יש בעיה כשהרחוב צועק לך להחליף, לפטר, להחליף, לפטר והלב אומר להשאיר. אורן התבקש להישאר במערכת בתפקיד בכיר כי אוהבים אותו ומחזיקים ממנו. צריך להבין שיש פה סגל של 5.5 מיליון שקלים. היינו צריכים לדרוס את הליגה”.

אורן קריספין. צילום: זאב שטרן

איזו החלטה היית מקבל כדי להציל להפועל את העונה?
“שאלה קשה מאוד, אבל אחת הבעיות הגדולות היא שלכל השחקנים יש חוזה פיקס במקום בסיס פלוס פרמיות ואת זה הייתי משנה. איזו סיבה יש לשחקנים להילחם? יש פחות מוטיבציה. אין קבוצה בארץ שעושה את זה, רק אנחנו. אתה גם מכשיל ככה את המאמן מראש כי השחקנים לא סופרים אותו. המשכורת נכנסת בכל מקרה ואין להם סיבה”.

יש סיכוי שתחזור בעתיד להיות הבעלים?
“לא מאמין. אני לא טוב בלהיות בעלים כי כולם עושים לי בית ספר. כשהייתי בעלים לכל אפסנאי וגנן היה רכב ולכולם היו משכורות מטורפות של מנכ”לים. אני לא יודע להגיד לא ולכל אחד שהיה בוכה לי הייתי מכפיל את השכר. שחקן שם גול, חוגגים ומקבלים בונוס – עוד משכורת. כספונסר אתה נותן מתי שאתה רוצה ואומרים לך כל הכבוד. כבעלים, מה שלא תעשה כולם כועסים ומקללים”

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. דוד

    כל הכבוד. תשובה לכל המתלהמים במדיות. הכי קל זה לדבר מהצד. אחלה איש…

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הכל דיבורים
    אורן כשלןן ענק.יש כמה קבוצות בליגה א שמשחקות טוב יותר מהפועל.לוד ברמה של ליגה א וגם לה הפסדנו.
    לא מבין איך עשו חוזים שלא מבוססים על בונוסים.

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר