בית הספר הוברמן. צילום: זאב שטרן
בית הספר הוברמן. צילום: זאב שטרן

דיירי פרויקט מרום נווה מתנגדים לשיבוץ ילדיהם: "משכו אותנו באף"

בינואר השנה פירסמנו לראשונה טענות מצד דיירי הפרויקט כי שיבוץ ילדיהם לא תואם הבטחות שניתנו להם כשרכשו את הדירה, כי ילדיהם עתידים ללמוד בבית ספר הוברמן. כעת, לאחר שלטענתם נדחו כל ערעוריהם לגבי השיבוץ, הם מפנים אצבע מאשימה לעירייה

פורסם בתאריך: 17.7.17 14:04

דיירים מפרויקט מרום נווה, ברחוב בן צבי 25 ו-27, ממשיכים להתנגד לשיבוץ ילדי הגן ובית הספר במוסדות חינוך המרוחקים מביתם. לטענתם, לאורך כל השנים הדיירים אשר התגוררו ברחוב בן צבי שובצו לבית הספר הוברמן ולגנים הסמוכים כגון גן רעות, ואילו ילדיהם קיבלו שיבוץ לבתי ספר מרוחקים יותר. טענת הההורים נשמעה לראשונה בחודש ינואר השנה, אז הם טענו בכתבה שפורסמה בעיתון מלאבס שכאשר הם רכשו את הדירות בפרויקט נאמר להם על ידי הקבלנים שהם עתידים להיות משובצים בבית ספר הוברמן הסמוך, אך כשבאו לרשום את ילדיהם לגנים ולבתי הספר, לא כך היה.

בימים אלה, מתאגדים ההורים פעם נוספת. במכתב אשר כתבו ואותו הפיצו בתפוצה רחבה הם מפנים אצבע מאשימה כלפי העירייה. "הנחו אותנו להגיש ערעור וכולם נדחו", הם כותבים במכתב. "בקיצור, משכו אותנו באף במטרה לבזבז זמן יקר", אומר אחד ההורים ומוסיף שהדבר נוגע לכל 180 דיירי הבניין, גם כאלה שאין להם ברגע זה ילדים, "זה נוגע לשווי הנכס וליכולת המכירה וההשכרה שלו בעתיד כי זוגות צעירים מתעניינים בשיבוץ הבניינים למסגרות החינוך".

פרויקט מרום נווה. צילום: באדיבות הדיירים

פרויקט מרום נווה. צילום: באדיבות הדיירים

התושבים מציינים שיש להבהיר לעירייה שכל החלטה שנוגדת לרווחת תושבי הפרויקט תענה בהתנגדות ובמחאה מידית ומוסיפים כי מסי העירייה הנגבים מדיירי הפרויקט עולים על סך כל מסי העירייה של כל תושבי הרחוב גם יחד, ולפיכך אין כל סיבה להתעלם מרווחתם ומאיכות חייהם וחיי ילדיהם. "אין סיבה להדיר ממסגרות החינוך המשויכות לתושבי הרחוב את ילדינו. המאבק הנוכחי הוא אבן הפינה למאבקים עתידיים של הפרויקט בעירייה ובוועד השכונה שהתנגד ומתנגד להקמת הפרויקט ואכלוסו", כותבים הדיירים במכתבם ומוסיפים כי הם מתכוונים להגיע לישיבת המועצה שתתקיים ביום ראשון על מנת למחות נגד השיבוץ.

תגובת העירייה: "פרויקט מרום נווה שייך למרחב רישום הוברמן, יסודות אורנים.  ההורים רשאים לדרג את עדיפויותיהם בטפסי הרישום ואנו עורכים את השיבוצים בהתחשב בבקשתם ובכפוף לצרכי המערכת. המרחק מפרויקט מרום נווה לשני בתיה"ס המדוברים, יסודות והוברמן, כמעט זהה, הפער זניח לחלוטין. יובהר כי קבלנים אינם מוסמכים לתת תשובה בעניין שיבוצי תלמידים והיה על ההורים לפנות למנהל החינוך בעניין זה".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר