צילום אילוסטרציה עזרא לוי
צילום אילוסטרציה עזרא לוי

צפו: חודש לפני פתיחת שנת הלימודים קוצץ תקציב ההסעות

בהחלטה שלא הייתה על סדר היום החליטה מועצת עיריית פתח תקווה לקצץ בתקציב ההסעות. המטרה: הוספת תקנים לסייעות. חבר המועצה איציק ישראל: "יש בעיות בתפקוד"

פורסם בתאריך: 9.8.17 08:50

האם עיריית פתח תקווה תקצץ בקרוב ארבעה מיליון שקלים מתקציב ההסעות של בתי ספר, זאת לטובת תקנים חדשים במערכת החינוך? בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה ב-30 ביולי החליטו חברי המועצה ברוב לקבל את עמדת הנהלת העיר ולקצץ בתקציב ההסעות כולל בחינוך המיוחד, הממלכתי והממלכתי דתי. הערכה היא כי התקציב נועד להוסיף סייעות למערכת. יש לציין כי סעיף זה לא היה על סדר היום של ישיבת המועצה, והוא הוכנס ברגע האחרון לבקשת הנהלת העיר. חבר המועצה ומי שהיה עד לפני שנתיים ראש מינהל החינוך בעיר, איציק ישראל, טוען כי "מישהו לא נערך בזמן ל-1 לספטמבר ולהוספת למעלה מ-100 תקנים בחינוך ולכן התקציב לתקנים אלו נלקח מתקציב ההסעות".

"כששאלתי בישיבה את ראש העיר למה דווקא בתקציב ההסעות ומה המשמעות של הקיצוץ הזה, הוא אמר שכך הוא בחר לעשות", מסביר ישראל. "הטענה שלהם היא כי הם יחזירו את הכסף לכאורה, אבל גם את הכסף שייקחו עבור ההסעות הם יצטרכו להחזיר מאיזה תקציב אחר. זה לעג לרש משום שאין לנו מושג איך זה יפעל בשטח".

https://www.youtube.com/watch?v=FKmzzLCNQeg

אז הם יכלו לקחת את זה מכל תקציב אחר.

"לדעתי הם בחרו בדרך הקלה כי כרגע התלמידים בחופשה, אין הסעות ומצד שני הם צריכים לגייס סייעות. לא מובן לי למה הם לא קיצוצו בתקציב האירועים, בייעוץ המקצועי שהעירייה לוקחת או מכל תקציב אחר שמטרתו להחצין את פעילות העירייה. לצערי ההחלטה שלהם עלולה לפגוע בתלמידים".

כמי שעמד בראש מערכת החינוך העירונית, איך דבר כזה קורה?

"לצערי מישהו בעירייה נרדם בשמירה, ובאמת לא ברור לי איך נזכרו להוסיף תקנים כל כך מאוחר. בעיניי זה מצביע על בעיות בתפקוד. מדובר באלתור, וזה מצביע על כך שאין תוכנית עבודה אמתית ומעמיקה שצופה את הדברים מראש. למרות שלמיטב ידיעתי, מינהל החינוך הגיש את הבקשות לכוח אדם לפני מספר חודשים עוד לפני ששנת הלימודים הסתיימה. כל הדבר הזה מסעיר עכשיו את המערכת ויש הורים שכבר חוששים מפני הצפוי לבוא".

איציק ברוורמן על רקע בניין העירייה. צילום זאב שטרן

איציק ברוורמן על רקע בניין העירייה. צילום זאב שטרן

בסרטון שהעלה ישראל לרשת הוא נשמע שואל את ראש העיר במהלך ישיבת המועצה בקולו: "אתם אומרים כרגע שהמקום התקציבי היחידי שכרגע יש לכם שלא נערכתם לו הוא נושא ההסעות. יכולתם להגיד שהמקור התקציבי הוא שמירה או על חשבון אגף האירועים" ברוורמן משיב לו: "הכל יכולנו". ישראל מוסיף: "זאת אומרת בחרת כרגע לקצץ בתחום ההסעות". ברוורמן השיב לו: "נכון".

חבר המועצה רמי גרינברג שיתף את הסרטון וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זו הוכחה חד משמעית. העירייה קיצצה במועצת העיר האחרונה 4 מיליון שקל מתקציב ההסעות של החינוך כולל החינוך המיוחד והעבירה את הכסף לדברים פחות חיוניים כמו משרות נוספות. אני וחבריי כמובן נאבקים למנוע את הפגיעה בילדי העיר". אחר כך אמר ברוורמן: "כרגע לצורך העניין לקחנו את המקום שהיה לנו קל. ונישב ונשלים את זה".

תגובת עיריית פתח תקווה: "בניגוד מוחלט לדבריו של חבר המועצה איציק ישראל, יודגש כי העירייה לא קיצצה בהסעות אלא אף הוסיפה תקציב, זאת, תוך התייעלות במערכת ההסעות העירונית. העירייה מעניקה שירות מצוין לכל המוסעים, אם זה בחינוך הרגיל ואם זה בחינוך המיוחד".

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר