תנועת הצופים. צילום זאב שטרן
תנועת הצופים. צילום זאב שטרן

בנווה גן רוצים להקים שבט צופים ומבקשים הקצאת מבנה עירוני

ההורים טוענים כי לא נכון, ולא נוח להסיע את הילדים לפעילויות בשבטים של תנועת הנוער בשכונות אחרות: "בנווה גן, מבנים ציבוריים בבעלות העירייה. מבנים אלו 'הולאמו' לצרכים שזרים לשכונה ומנוכרים לצרכיה"

פורסם בתאריך: 23.11.17 08:46

תושבים בשכונת נווה גן דורשים מהעירייה להקצות מבנה שישמש שבט צופים חדש שיוקם בשכונה. התושבים החלו להפיץ השבוע עצומה בה הציגו את דרישותיהם ופנו לראש העיר איציק ברוורמן. במסמך שהכינו ההורים הם ציינו כי לצורך הקמת שבט בשכונה יש צורך קודם כל בהקצאת מבנה ותמיכה מהעירייה, כמו שמקובל בכל פעילות של תנועת נוער, כמו גם בתשלום דמי חבר מההורים עצמם.

"בשכונת נווה גן מאות תלמידים בגילאים של בתי ספר יסודי ומאות נוספים בחטיבות ביניים ותיכונים", כתבו ההורים לברוורמן. "גיל תנועת הנוער המתחיל מגיל 9, דורש הקמת תנועת נוער בתוך השכונה על מנת לאפשר הגעה באופן עצמאי בצורה בטוחה. תנועת נוער בשכונה הינה חלק ממרקם חיי קהילה בריא וכמקובל. כיוון שאין בשכונת נווה גן תנועת נוער, נאלצים ההורים לפתוח בתוכניות הסעות וסידורים. הדבר יוצר חוסר שוויון, יוצר עומס, זיהום, פוגע בתפוקת המשק ומטריד. גרוע מכל, פוגע בערך הבסיסי של ערך של שוויון הזדמנויות. ילדים רבים המעוניינים ואינם 'מסתדרים עם הסעות', אינם יכולים לזכות מעולם התוכן הערכי חברתי המשלים לבית ספר אותו מציעה תנועת הנוער. בנווה גן, מבנים ציבוריים בבעלות העירייה ששימשו עד לאחרונה  לצרכי חינוך, קרי המבנה בטבצ'ניק 3, המבנה ברחוב מרדכי בצ'איב והמבנה ברחוב מבצע דקל. מבנים אלו שהיו ראויים להכיל את פעילות תנועות הנוער 'הולאמו' לצרכים שזרים לשכונה ומנוכרים לצרכיה".

אחד ממובילי המאבק, ניר דגמי, מציין כי השכונה צמחה וגדלה בשנים האחרונות. "אנו קבוצה של הורים שרוצים להקים שבט צופים בשכונה, ואנו נאבקים על כך", אומר דגמי. "יש בקבוצה שלנו מאות הורים, כאשר מתוכם יש כ-50 הורים שהם הפעילים סביב הקמת השבט. פנינו לראש העיר וטרם קיבלנו מענה. הרצון שלנו הוא שהילדים שלנו יגדלו עם ערכים ולא רק על פלאפונים. אנו רוצים חינוך לערכים וציונות. כרגע נוצר מצב שהילדים הולכים לשבטים בשכונות אחרות, במידה ויש מקום. חשוב לנו לציין שאנו לא נוותר על הקמת שבט צופים בשכונה, כי שבט כזה יוקם. מה שצריך זה מבנה ותקציב לפעילות".

תגובת העירייה: "אנו מכירים בצורך של השכונה בפעילות תנועת נוער שתאפשר מגוון רחב של פעילויות פנאי ערכיות, לילדים ובני הנוער המתגוררים בשכונה. מרכז הנוער הפועל בשכונה מעיד על הנחיצות של השכונה בפעילויות החינוך הבלתי פורמאלי, בכך שהוא שוקק חיים ומרכז כמויות גדולות של ילדים ונוער. אנו פועלים באינטסביות למציאת שטח מתאים להקמת תנועת נוער בשכונה. לאחרונה איתרנו מקום לטובת הנושא אולם עלתה התנגדות של תושבים בגלל סמיכות המקום למבנה מגורים. החשש מגרימת מטרד לתושבים והרצון שלנו לספק מענה עם רגישות לכלל התושבים בהתחשב בכל הרגישיות הוביל אותנו להמשיך באיתור מקום ראוי אחר".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר