איתי ונה
איתי ונה

עלייה בתעריף הארנונה: עדכון אוטומטי לתושבים, עלייה משמעותית יותר לעסקים

ראש העירייה ביקש משר הפנים להוריד את תעריף השטחים המשותפים בבנייה הרוויה על מנת להקל על הזוגות הצעירים. איתי ונה, יו"ר עמותת עסקים מצליחים בראש העין סבור שמדובר בטעות

פורסם בתאריך: 27.6.17 16:41

מועצת העיר אישרה השבוע ברוב קולות את צו הארנונה לשנת 2018, שתעריפה יעלה לפי העדכון האוטומטי ב-2.18 אחוז. בנוסף, אישרה מועצת העיר את העלאת הארנונה לעסקים בכ-5 אחוזים, והגישה בקשה לשר הפנים להפחתת התעריף של השטחים המשותפים בשכונות החדשות. בעלי העסקים בעיר מתכננים לפנות לשר הפנים בדרישה לבטל את העלאה.

בעירייה ציינו כי בצו הארנונה החדש מוגשת, זו השנה השנייה ברציפות, בקשת ראש העירייה שלום בן משה, לשר הפנים, להוזלת תעריפי הארנונה לשטחים המשותפים בבניה רוויה לתעריף הנמוך ביותר, כ-34 שקלים למ"ר, שתקל באופן משמעותי על הזוגות הצעירים, שמרביתם גרים בבתים משותפים. יש לציין כי התושבים בשכונות החדשות משלמים לפי ברוטו ברוטו, שכולל את השטחים המשותפים בבניין, מה שמוסיף לסך הארנונה עוד מאות שקלים בכל חיוב.

"להקל על הזוגות הצעירים"

במהלך הישיבה הציג ראש העירייה טבלה לפיה משנת 2014 ועד לשנת 2017 לא עלתה הארנונה למגורים וציין כי לא תעלה גם השנה, מעבר לעדכון האוטומטי. "הארנונה למגורים לא תועלה גם ב-2018 זו השנה החמישית ברציפות וזאת כדי להקל בנטל המיסים על תושבי העיר", אמר ראש העיר שלום בן משה, "השנה הגשנו שוב את הבקשה למשרד הפנים להוזלת תעריפי הארנונה לשטחים המשותפים בבנייה רוויה ל-34 ש"ח למ"ר, שזה התעריף הנמוך ביותר על פי חוק. אני מאמין ששר הפנים יאשר הפעם את ההוזלה ובכך נוכל להקל על הזוגות הצעירים הגרים בעיר".

כאמור, הצו שאושר כולל העלאה של הארנונה למסחר שתעלה ב-2018 ב-5 אחוז. בעלי העסקים לא אמרו את המילה האחרונה ומפעילים לחץ על מנת לדחות אותה. בעוד שבעירייה מציינים שכח הקניה גדל בשל כניסת תושבים חדשים לעיר, העסקים מציינים כי האכלוס טרם הסתיים. "אנו נשלח מכתב לשר הפנים במטרה שלא לאשר את עליית הארנונה לעסקים בעיר, זאת לאור העבודה שלא הושלם האכלוס במלואו של התושבים החדשים, כך שהעסקים עוד לא נהנים מכך שהתושבים החדשים באים לקנות אצלם", אומר יו"ר עמותת עסקים מצליחים בראש העין, איתי ונה, "כל עוד העסקים לא מרוויחים מכך אז אין סיבה מוצדקת להעלאת. אנו רוצים שהעלאה תתבצע בסיום האכלוס, גם אם זה ייקח כמה שנים".

גזבר העירייה ציין במהלך הישיבה כי בהשוואה לערים סמוכות, תעריף הארנונה למסחר בראש העין הינו הנמוך ביותר. נכון להיום, תעריף הארנונה למסחר בראש העין בשנת 2017 הינו בין 105-166 שקל למ"ר. בעירייה ציינו כי בשנים 2014-15 לא הועלתה הארנונה למסחר בעיר וכי כוח הקנייה של העסקים בעיר גדל, זאת לנוכח הגידול הצפוי באוכלוסיית התושבים החדשים בעיר בשנים הקרובות.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר