אונסקו צילום רויטרס
אונסקו צילום רויטרס

מילה מהפרלמנט: האם על ישראל לפרוש מאונסקו בעקבות הכרזת חברון כאתר מורשת פלסטיני עולמי?

שאלה אחת בשבוע, והפעם: האם בעקבות פרישת ארה"ב וההחלטות האנטי הישראליות המתקבלות בארגון, גם ישראל צריכה לפרוש מארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם?

פורסם בתאריך: 19.10.17 14:42

איציק אדורם

איציק אדורם

איציק אדורם

"בעיני וגם בעיני רבים אונסקו מזמן הפסיק לעסוק בנושאי תרבות והפך עצמו לגוף פוליטי. לצערי הנימה השולטת היא אנטי ישראלית. כל ההחלטות שמועברות בתקופה האחרונה על ידי חברות הארגון הינן החלטות אנטי ישראליות. את ההחלטות מובילים הנציגים הפלסטינים בתמיכת מדינות נוספות העוינות את ישראל. הרי כל ילד המתחיל צעדיו הראשונים בלימוד התורה נחשף לחברון המוזכרת אין ספור פעמים במקרא בהקשרים שונים. אזכיר את מערת המכפלה שאין יהודי שלא יודע החשיבות של מקום קדוש זה לעם היהודי. ההחלטה מקוממת ובמפגיע מי שהניפו ידם בעד ההחלטה בחרו להתעלם מהאמת ההיסטורית בת אלפי השנים. בשבועות האחרונות הגדיל לעשות נשיא ארצות הברית והודיע על פרישת ארצות הברית מאונסקו על רקע דומה. כידוע ארצות הברית הינה הגדולה בידידות ישראל והממשל הנוכחי עמדותיו קרובות הרבה יותר לעמדות הרשמיות של ישראל מהממשל הקודם. אני בהחלט חושב שאקט של פרישה כמחאה על ההחלטה המקוממת אשר אין עמה ועם ההיסטוריה דבר וחצי דבר היא החלטה נכונה ונחוצה. כשיחזור מוסד זה לעסוק בנושאי תרבות ללא נטייה פוליטית תשקול ישראל חזרתה אליו". (אדורם הוא איש עסקים ופעיל חברתי)

 

ליאורה ליבוביץ

ליאורה ליבוביץ

ליאורה ליבוביץ

"הכרזת אונסקו על חברון כאתר שימור מורשת פלסטיני מהווה פגיעה חמורה במערך הדיפלומטיה הישראלי ובמדינת ישראל. חברון היא עיר אבותינו, ומערת המכפלה נקנתה על ידי אברהם אבינו כאחוזת קבר לאשתו לאה. שניהם קבורים שם וכן גם, יצחק, יעקב, רבקה ולאה. החלטה של ישראל לפרוש מהארגון, יחד עם הכרזתה של ארצות הברית על פרישה ממנו, מהווה לטעמי טעות משמעותית, שכן אנו בעצם מפקירים את הזירה הבינלאומית ולא עומדים כצוק איתן לטובת ההסברה של מדינת ישראל ושמירה על האינטרסים שלנו. נדמה כי ראשי המדינות דווקא בעיתוי זה בוחרים לשבור את הכלים ולא מסתכלים קדימה. כל פרישה שלנו ממוסד בינלאומי מלווה בכניסתם של הפלסטינים למקום, ולמעשה אנו פוגעים ביחסי החוץ של עצמנו. הודעות על פרישה, דווקא בעיתוי בה נבחרה מנכ"לית חדשה לארגון, עם זיקה למדינת ישראל, אינן נכונות ומהוות אולי פרישה למראית עין בלבד, שכן תהליך הפרישה ימשך עד לסוף שנת 2018. יחד עם זאת יש לזכור כי פרישה מארגון אונסקו משמעו הפסקת קבלת תמיכות למדינה לטובת שימור אתרים והמשך בידודה של ישראל בעולם". (ליבוביץ' היא בעלת משרד יח"צ)

 

 

 

דוד חג'ג'

דוד חג'ג'

דוד חג'ג'

"לא הרבה שמעו על אונסקו לפני ההחלטות המוזרות שהתקבלו שם לאחרונה, החלטות שרובן אנטי ישראליות ומנותקות מהמציאות ומהיסטוריה. אונסקו הוקמה בשנת 1945 והמטרה המוצהרת של הארגון לתרום לשלום ובטחון על ידי קידום של שיתוף פעולה בינלאומי בתחומים של חינוך, מדע ותרבות, מתוך שאיפה להנחיל ברחבי העולם רגש של כבוד כלפי ערכי הצדק. אחרי שמבינים את המטרות העיקריות של הארגון לא ברור מדוע מתעסק אונסקו באובססיה נגד ישראל. ההחלטה שחברון היא אתר מורשת פלסטיני עולמי מגלה בורות היסטורית, אבל כאשר בוחנים את המדינות המשתתפות, כ־195 מדינות, מגלים שרובן לא מאוהבי ציון. החלטות אנטי ציוניות גרמו לארצות הברית לפרוש מהארגון וכמובן שגם ישראל צריכה להכריז על פרישה מארגון. דווקא השבוע לצד סערת הפרישה מונתה לתפקיד המזכ"לית של הארגון הגב׳ אודר אזולאי יהודי, בת למשפחה צרפתית שאולי תגרום לארגון להשתנות ולהיות יותר מאוזן ואולי בעיקר יותר מבין היסטוריה". (חג'ג' הוא פעיל חברתי)

 

עו"ד אלון וולקוביצקי. צילום זאב שטרן

עו"ד אלון וולקוביצקי. צילום זאב שטרן

אלון וולקוביצקי

"ארגון אונסקו שהינו ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, הפך זה מכבר לכלי תעמולה אנטי ישראלית ואנטישמית במסווה של ארגון בינלאומי נייטרלי. הקביעה הכה מקוממת והשקרית, שלא נעדר ממנה קורטוב של אנטישמיות, לפיה מערת המכפלה בה קבורים הורינו רבותינו ומורינו ההיסטוריים אברהם, יצחק ויעקב, שרה, רבקה ולאה, מביאה אותי למסקנה הברורה כי עלינו להישאר חברים בארגון הנלוז הזה. עלינו לשכנע את האמריקאים להישאר בארגון ולבצע בו רפורמות מקיפות. במסגרת הרפורמות שהארגון צריך לעבור, וכדי שלא תצאנה תחת ידיו רוויות השנאה היהודית החלטות מגוחכות נוספות, הייתי מציע לארצות הברית שמעבירה לו תקציבי עתק לכפות עליו הליך של גיבוש כללים מחייבים להסמכת כל נציג שחפץ להתקבל לארגון וזאת על ידי לימוד בסיסי של ההיסטוריה ומעט קריאה ולימוד בסיסי של ספר התנ"ך. במסגרת זו ייבנה מערך לימוד היסטוריה בדמות כיתות לימוד ממוזגות וקרירות שיוכלו לצנן מעט את שנאת ישראל והיהודים הכה חמימה ויוקדת של הנוכחים בקורס. בסוף הקורס יקבל כל נציג ציון, כאשר הציון העובר הנו 80 ויחתום על התחייבות שהוא לא יסטה או יעוות דבר מהחומר שלמד בקורס, כך שלא תצאנה תחת ידיו של הארגון עוד החלטות הזויות". (וולקוביצקי הוא עורך דין פלילי ותעבורתי)

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר