עורכי הדין המומלצים בפתח תקווה (אילוסטרציה מאתר ingimage)
עורכי הדין המומלצים בפתח תקווה (אילוסטרציה מאתר ingimage)

עורכי דין מומלצים בפתח תקווה משתפים מהחוויות בתחום

נפגשנו עם עורכי דין מומלצים בפתח תקווה וגילינו סיפורים מרתקים על עולם עריכת הדין, סודות המקצוע והחוויות המיוחדות שעורכי הדין מתמודדים איתן בעבודה היומיומית

11.6.18 20:28

עו"ד לורית גרון-גלבוע, "מנחם גרון משרד עורכי דין ונוטריון"

עו"ד לורית גרון-גלבוע

עו"ד לורית גרון-גלבוע

זקני פתח תקווה לא ישכחו את משרד עורך הדין ד"ר משה גרון ז"ל ברחוב מונטיפיורי, אחד מתוך כחמישה משרדים שהיו קיימים אז בעיר ורובם התרכזו באותו רחוב היסטורי. אותו משרד ממשיך לפעול במרץ כבר למעלה מ-45 שנה עם בנו, מנחם גרון, ונכדתו, לורית גרון-גלבוע, המנהלים כיום את "מנחם גרון משרד עורכי דין ונוטריון", המתמחה בדיני משפחה, נזיקין ונדל"ן.
עו"ד גרון-גלבוע, דור שלישי של עורכי דין, הצטרפה למשרד עם סיום לימודיה, תחילה כמתמחה תוך התעמקות בדיני משפחה וירושה. "אבי שייך לאג'נדה הוותיקה של עורכי הדין, שעסקו בכל תחומי המשפט, ואכן כשהגעתי אליו, המשרד עסק בדיני משפחה וירושה, במקרקעין, בנזיקין ובתחום האזרחי", היא אומרת. "מאחר שאני מעדיפה אינטראקציה עם אנשים ופחות מסמכים ופרוצדורות, בחרתי להתעמק בתחום שהוא דיני נפשות, עולם המשפחה הכולל גם את דיני הירושה". גרון-גלבוע הוסמכה בשנת 2000 ומאז מתמחה בדיני המעמד האישי בנושאי גירושין, התרת נישואין, מזונות, אבהות, הסכמי ממון, הסכמי הורות, משמורת וזמני שהות, ידועים בציבור ועוד, וכן בענייני ירושה ואפוטרופסות. "לכל אחד מאתנו יש אוטונומיה בתחום שלו, אבל מאחר שאבי ואני משתפים פעולה, יש לי רשת ביטחון משפטית גם בתחומי המקרקעין", היא מדגישה. זו הסיבה שללקוח ניתן מענה מלא גם בתחומי ההתמחות האחרים. "אנחנו משרד בוטיק שמונה שלושה עורכי דין, מתמחה ושתי מזכירות, והטיפול בכל לקוח הוא אישי ופרטני. בנוסף, בשל ענפי ההתמחות הנוספים שהמשרד מתמחה בהם, הלקוח יכול ליהנות מטיפול משפטי מלא מקצה לקצה תחת קורת גג אחת".
היא בת 48, אמא לשלושה בנים ונשואה לגיל, טמפרמנטית השואבת השראה מאביה, אותו היא מגדירה כעתיר הידע ובעל אורך הרוח. "אני אומרת לו שהוא היה יכול להיות דיפלומט מצוין", היא אומרת, מאמינה באג'נדה של הידברות תחילה, לצד ניהול הליכים משפטיים. "אם צריך להילחם, אז נלחמים. לעולם לא אייעץ בהתאם לאינטרס הכלכלי שלי, אלא רק בהתאם לאינטרס של הלקוחות שלי, על אחת כמה וכמה כשמעורבים בזה ילדים. אני יודעת שלא אהיה עשירה מהתנהלות כזו, אבל לפחות אהיה מאושרת. זה מה שאני אוהבת לעשות, אני עושה זאת מהנשמה ומקבלת סיפוק אדיר".
לקוחה שקיבלה עליה המלצה וחשבה לעבור למשרד שגובה שכר טרחה נמוך יותר, שבה אליה ולא מתחרטת. "היא מודה לי היום ואומרת שכאשר הולכים איתי לבית משפט, נועלים נעלי בית", היא מספרת, "משום שהתחושה שמתקבלת ממני היא שגם במקום הכי מאיים מבחינתה, היא מרגישה בבית, מאחר שיש מי ששומר עליה, נלחם עבורה ודואג לקידום האינטרסים שלה. אנשים מגיעים אליי בנקודת זמן שבה הם שבר כלי, ולא משנה אם הם אנשי עסקים מפולפלים ומצליחים, שמנהלים ביום יום שלהם מו"מ קשוח, או לקוחות שעובדים בתחומי הטיפול השונים ומטפלים בעצמם באנשים – הם צריכים מישהו שינהל אותם, יהיה הקול הרציונלי שאבד להם באופן זמני, אבל לא פחות חשוב זקוקים לאוזן קשבת, לכתף תומכת ולאמפטיה, וגם למי שיאמר להם מתי צריך להמשיך ומתי נכון לעצור".

פרטים ליצירת קשר:
ההסתדרות 2 פתח תקווה
קישור לדף הפייסבוק
טלפון: 03-9130600/1


משרד עו"ד נתנאל עמנואלוב

עוד נתנאל עמנואלוב

עו"ד נתנאל עמנואלוב

עו"ד נתנאל עמנואלוב, מתמחה בתחום הנדל"ן, התחדשות עירונית, תמ"א 38, פינוי בינוי, פירוק שותפויות, חברות, צוואות וירושות ותביעות אזרחיות.
עו"ד עמנואלוב, בעל תואר L.L.B במשפטים, תואר במנהל עסקים התמחות במימון ושוק ההון בעל הסמכה לרבנות ובעברו אף למד לדיינות והינו בעל תעודת בוגר לימודי דיינות ממכון ארץ חמדה. לאחר שבמשך שנים עסק בתחום הנדל"ן מהצד היזמי החליט להתמקצע בתחום מהצד המשפטי. את ההתמחות שלו עשה בירושלים במשרד עורכי דין דיסקין המתמחה בנדל"ן לאחר מיכן ייסד את משרד עורכי הדין EPZ. המשרד הראשי נמצא בבני ברק במגדל ב.ס.ר 4 ויש למשרד שלוחה גם בפתח תקווה.
משרד צוות עורכי דין גדול ומוביל הבנוי מעורכי דין וותיקים המובילים בתחומם. המשרד הינו משרד בוטיק בסגנון ONE STOP SHOP כאשר מלבד התחומים לעיל, למשרד מחלקות ייעודיות המתמחות גם בדיני משפחה, דיני עבודה וגם בתחום הפלילי.
"בתחום הנדל"ן במשרד, אנחנו מלווים יזמים, קבוצות רוכשים ו/או קבלנים או קבוצות דיירים בפרויקטים מורכבים מהשלב החוזי דרך תחום ליקויי בנייה, תמ"א 38, התחדשות עירונית, תביעות אזרחיות בנושא נזיקין, הפחתת היטלי השבחה, התנגדויות ועוד". מסביר עו"ד עמנואלוב ומציין שלעריכת הדין נחשף במסגרת עבודתו בתחום הנדל"ן "הבנתי שזה תחום שמאוד מעניין אותי ותחום משלים לעשייה שלי ולאחר הלימודים הבנתי שאני יכול לעזור לאנשים פרטיים ליזמים ולחברות ולכן החלטתי להתמקצע בו".
ולשאלה אם לא היה מתעסק בעריכת דין במה היה עוסק, הוא משיב "הייתי עובד עם אנשים, למדתי דיינות וחשבתי להישאר בתחום, אבל בסופו של דבר החלטתי ללכת לצד השני של המתרס לתחום הפרקטי. אני עוסק גם ביזמות וטוב בעבודה עם אנשים".
אם איזה קשיים אתה נתקל בתחום?
"לאורך השנים נתקלתי בלא מעט קשיים, אבל לשמחתי לעיתים במאמץ רב, צלחנו אותם. ניהול מו"מ עבור לקוחותינו הוא תחום בו המשרד מתמחה בהצלחות רבות בשנים האחרונות לא פעם תוך מקסום לא רגיל של ערך הנכסים עבור לקוחותינו הרבה מעבר למצופה. מלבד הניסיון בצד המסחרי הדבר נעשה לאחר תחקיר עומק ומאמץ רב לזיהוי הפוטנציאל ואיתור צדדים מתאימים או משלימים. גם תחום התמ"א, וההתחדשות העירונית הוא תחום מאוד מתפתח בשנים האחרונות וחייבים להיות כל הזמן מעודכנים ולשים לב לשינויים וכמובן מדובר בתחום שיש בו אחריות מאוד גבוהה והוא מאוד דינמי ולכן אנחנו דואגים כל תקופה להשתלם, ללמוד ולהישאר הכי מעודכנים שניתן".
עו"ד עמנואלוב, נותן דוגמאות לתיקים בהם לקח חלק לאחרונה ביניהם פירוק שותפות בחברות, כאשר אחד השותפים גזל את זכויות השותף האחר והמשרד הצליח להחזיר לו את הזכויות וגם לבטל הסכם הלוואה בריבית גבוהה במיוחד שהוא לקח.
דוגמא נוספת היא סיפור במסגרת פשיטת רגל שהם ליוו "התיק הגיע אלינו לאחר שהיה כבר פסק דין חלוט בבית המשפט המחוזי שעל פיו יש לחייב את הצד שהפסיד, לשלם את דמי השימוש בנכס אשר הגיעו לסך של למעלה ממיליון ₪. התיק הגיע למשרד שלוש שנים לאחר קבלת אותו פסק דין חלוט כאשר על פניו לא ניתן היה לעשות מאומה. בעתירה לעליון במסגרת אופרציה משפטית סבוכה הצלחנו לבטל רכיב בהחלטה ולדאוג ללקוח שהוא לא יצטרך לשלם בסופו של יום ולו שקל אחד".
פסק דין מעניין נוסף הוא על בעל נכס בתל אביב שחילק נכס שהיה מיועד לתעשייה ללא פחות מ34 דירות ואף השכיר אותם "אחרי ארבע שנים של מאבק משפטי, הגענו להסכם פשרה עם העיריה שבמסגרתו התקבל פסק דין אשר הסתכם בהשתת קנס מזערי של 300,000 אלף שקלים בלבד. מדובר בסכום זעיר באופן לא פרופורציונאלי ביחס להכנסות משכירות במשך התקופה".
אחד הדברים שמאוד מזוהים עם עו"ד עמנואלוב הוא תחושת הצדק "מאוד חשוב לי לעשות צדק עם אנשים שנגרם להם עוול, נתקלתי לא פעם במערכת המשפט שעושה עוול בשל חוסר עניין מצד שופטים להוציא את הצדק וזה חורה ולא פעם מדיר שינה מעיני" ומוסיף שהמוטו שלו זה הרצון להילחם על זכויות הלקוח כאילו הם שלו "מאוד חשוב לנו להגן על הלקוחות שלנו, אם בשלב המו"מ, בשלב החוזי, אם בעזרה לצורך מקסום זכויות ואם בשל עוול גם כאשר לקוח מגיע בשלב שנראה לעיתים מאוחר מידי."

משרד ראשי: מגדל ב.ס.ר 4 בני ברק
טל: 074-7043031
[email protected]
קיימת שלוחה גם בפתח תקווה.


עו"ד אלכס ברוש

עו"ד אלכס ברוש

עו"ד אלכס ברוש

שותף במשרד כהן, דקר, פקס, ברוש, בוגר תואר ראשון (LL.B) במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, חבר בלשכת עורכי הדין בישראל והינו המייסד של הפרויקט InComeHome – פתרונות דיור עבור זוגות צעירים בישראל. עו"ד ברוש מתמחה במשפט האזרחי במובן הרחב: ליטיגציה אזרחית ומסחרית – ייצוג לקוחות בבית המשפט בעניינים קשורים לדיני הקניין, דיני החוזים, דיני בנקאות, הסכמי ממון, נאמנויות ועיזבונות, צוואות וירושות, דיני הגנת הדייר; ובדיני מקרקעין ונדל"ן, לרבות, תכנוני מס, הסכמי מכירה, רכישה ושכירות של מקרקעין.
עו"ד ברוש התמחה במשרד עו"ד יהודה רווה בירושלים, ולאחר מכן התמחה והועסק כעו"ד במשרד מרקוביץ צ'יניאו ושות', משרד עורכי דין ונוטריון בהרצליה. בשנת 2012 יצא עו"ד ברוש לדרך עצמאית. "התקופה בה התמחיתי ולאחר מכן עבדתי כעו"ד שכיר, הייתה תקופה מאוד חשובה בחיי. בתקופה זו, הונח הבסיס לקריירה המקצועית שלי. בתקופה זו, קיבלתי את הכלים המקצועיים, למדתי מה זה תיק משפטי, איך מנהלים אותו מהרגע שפוגשים את הלקוח ועד שמסיימים את הטיפול בו", הוא מסביר.
"לישראל עליתי בגיל 21 וכבר אז ידעתי שאני רוצה להיות עו"ד". עו"ד ברוש מספר על בחירת המקצוע "חיפשתי תחום שיעניין ויאתגר אותי, שבו אפשר להשפיע ולשנות, שבו ניתן יהיה לממש בצורה המיטבית את היכולות והכישרונות שלי". על השאלה במה היה עוסק אם לא היה עו"ד, עונה עו"ד ברוש בחיוך "מאמן. המקצוע הראשון שלי, זה מאמן אתלטיקה קלה, יש לי תואר ראשון בחינוך גופני וספורט. בעברי, הייתי פעמיים אלוף מולדובה בריצת 400 מטר, וגם כעת אני שחקן פעיל בליגת הפוטבול האמריקאי בישראל".
על איזה קשיים אתה יכול להצביע בתחום שבו אתה עוסק ?
"כמו בכל תחום, הקשיים הם מגוונים, זה מתחיל מכך שהתחרות היא גדולה ולוקח לך זמן ומאמץ רב לבנות לעצמך מוניטין, אם כי, הדבר מאתגר, ולשמחתי, השלב הזה כבר מאחורינו. בנוסף, מדובר באחד מהתחומים שכדי להצליח בו יש צורך בלמידה מתמדת ולא פעם לוקחים את העבודה הביתה. אבל זה גם היופי של המקצוע".
עו"ד ברוש נותן לנו דוגמאות לתיקים בהם הוא היה מעורב "היה לנו תיק מורכב בעניין עזבון של מוריש זר שהשאיר בין השאר, נכס יקר בישראל. מכל העובדות בתיק, היה ברור שרצונו של המוריש היה להוריש את הנכס לעמותה ישראלית, אבל מסיבות מסוימות, המוריש לא ערך צוואה כדין. לכן, כדי לקיים את רצון המוריש, היינו צריכים לנהל התדיינויות ארוכות ובין השאר, חקרנו את הדין הזר בנושא הירושות ובנינו קונסטרוקציה משפטית שבסופו של הדבר אפשרה לנו לנצח בתיק".  עו"ד ברוש נותן דוגמא נוספת "ייצגנו דייר מוגן מול חברה יזמית גדולה שתבעה לפינויו של הדייר, ולאחר מחקר מעמיק הצלחנו לגלות שהחברה בעצם טעתה בזיהוי הנכס, שכן החלקה בה נמצא הנכס עברה הליך של איחוד וחלוקה. לאחר דיונים ארוכים, הצלחנו לסיים את הטיפול בתיק לשביעות רצונו של הלקוח שלנו".


עו"ד ג'יימס כהן

עו"ד ג'יימס כהן

עו"ד ג'יימס כהן

שותף במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש. עו"ד ג'יימס כהן הינו בעל וותק של למעלה מ- 25 שנה בתחום ההגירה לארה"ב. עו"ד ג'יימס כהן חבר בשתי לשכות עורכי הדין בארצות הברית: וושינגטון די. סי. ומרילנד, וכן הינו חבר באיגוד עורכי הדין להגירה לארצות הברית וחבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2012 כעורך דין זר.
עו"ד ג'יימס כהן הינו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני בכלכלה מאחת מהאוניברסיטאות המובילות בארה"ב, וכן מוסמך תואר שני בלימודי יהדות.
עו"ד ג'יימס כהן הצטרף לאחר סיום לימודיו לצוות המקצועי בוועדת הסחר של בית הנבחרים של ארה"ב, וכן שימש כיועץ משפטי ראשי של תת-וועדה בסנאט האמריקאי. לאורך הקריירה שלו, ערך חקירות, ניהל שימועים וניסח חקיקה בתחום הבריאות והפנסיה. עו"ד כהן היה מעורב באחת מהרפורמות החשובות ביותר בהיסטוריה של ארה"ב בתחום הפנסיוני. החל משנות ה-80 של המאה הקודמת, עו"ד ג'יימס כהן ניהל משרד עו"ד בתחום ההגירה לארה"ב.
לפני כשש שנים עו"ד כהן עלה לישראל. תחום התמחותו של עו"ד כהן כולל השגת ויזות לארה"ב על בסיס קרבה משפחתית, על בסיס עבודה ועל בסיס השקעות בארה"ב. "אני אוהב את תחום העיסוק שלי, שכן הדבר מאפשר לי לסייע לאנשים שקיבלו את אחת מההחלטות החשובות בחייהם, בין אם מדובר בהחלטה לעבור לארה"ב ובין אם בהחלטה להרחיב את פעילות העסק לשם", מסביר עו"ד ג'יימס כהן. עו"ד ג'יימס כהן עסק לאורך השנים רבות בפוליטיקה, כשתמיד ראה לנגד עיניו את טובת כלל הציבור. "אני גדלתי בבית של פוליטיקאי, עסקתי שנים בתחום, וגם כעת בישראל, תורם הרבה מזמני לפרויקטים סוציאליים בעלי השפעה חיובית על החברה".

סניף פתח תקווה: רח׳ עמל 37, ת.ד. 3690, פתח תקווה, 4951337, ישראל
טל: 052-7362577
פקס: 03-6979486
קישור לאתר


משרד עורכי דין וגישור, שחר זמלר ושות'

משרד עו"ד זמלר ושות'

משרד עו"ד זמלר ושות'

משרד עורכי דין וגישור, שחר זמלר ושות', משרד משפחתי עם נשמה גדולה המתמחה בנזיקין, ביטוח, תאונות דרכים וזכויות יוצרים, נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בפתח תקוה, בתחום תאונות הדרכים והביטוח. במשרד של זמלר הלקוחות מרגישים ממש כמו בבית. וזה לא רק בשל העובדה שהמייסדים של המשרד הם עו"ד שחר זמלר, אחיו יניב ואביהם אבי, אלא בשל האווירה המשפחתית שמקבלים הלקוחות בעצמם.
המשרד, ממוקם בקריית אריה בפתח תקווה, עוסק בעיקר בתחום הנזיקין, ביטוח, תאונות דרכים וזכויות יוצרים, ונחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בפתח תקוה בהגשת תביעות נגד חברות הביטוח. המשרד עובד עם כ-150 סוכני ביטוח, שמפנים למשרד מדי יום תיקי תביעה רבים של לקוחותיהם. הלקוחות מגיעים בעיקר מפתח תקווה ואזור המרכז, אך יש גם המגיעים מאילת, באר שבע, בקעת הירדן וצפון הארץ. המשרד מייצג גם חברות, לרבות חברות ליסינג והשכרת רכבים.
עו"ד שחר זמלר, בן 39, מבעלי המשרד, מוכר מאוד בפתח תקוה. הוא בעל ניסיון רב ועשיר בתחום תאונות הדרכים, נזיקין, ביטוח, חברות ומסחרי. הוא עשה התמחות במשרד עו"ד אילן ירון, שמייצג חברות ביטוח ומוכר מאוד בתחום תאונות הדרכים,. לאחר ההתמחות, בחר עו"ד שחר זמלר להמשיך את דרכו בתחום זה. הוא משמש כחבר בוועדת הנזיקין וכמרצה מטעם לשכת עורכי הדין. הוא חבר בוועדת יישוב סכסוכים (בוררות וגישור) בלשכת עורכי הדין, משמש כסגן יו"ר ועדת הוצאה לפועל בלשכת עורכי הדין ומגשר מוסמך בתחום הנזיקין, ביטוח, סכסוכי עבודה וגישור עסקי.. בנוסף, הוא גם מרצה בלשכת עורכי הדין על 'טרולים' באינטרנט, בתחום זכויות יוצרים.
כפעמיים בחודש, המשרד משתדל לטפל בתיקי 'פרו בונו' – ללא תמורה. עו"ד שחר זמלר מסביר: "כי אנחנו אוהבים לעזור לחלשים חסרי יכולת, ובעיקר לקשישים בודדים שאף אחד במשפחה לא יכול לעזור להם. כך למשל, טיפל משרדנו לאחרונה, בקשישה בת 80, שילדיה מתגוררים בחו"ל ולא יכולים לעזור לה, השכן שלה כל הזמן החנה את רכבו ליד רכבה, פתח את דלת רכבו והרס את רכבה. כשהיא התלוננה, הוא השיב לה: "חפשי אותי". היא מכרה את רכבה בהפסד של כמה אלפי שקלים, והוא המשיך במנהגו עם הרכב החדש שקנתה. פניותיה למשטרה וגם לוועד הבניין לא עזרו. הדרכתי אותה מה לעשות, לקחתי את התיק המשפטי הזה על עצמי, והגשתי תביעה בבית המשפט נגד השכן. בעקבות התלונה שלה לוועד הבניין, הותקנו בחנייה מצלמות שתיעדו כיצד השכן פוגע ברכבה. אותה קשישה אמרה לי בהתרגשות ובכי: "לא ידעתי שיש אנשים ועורכי דין כמוך, אלוהים שלח לי אותך כמלאך מהשמיים.". המשפטים המרגשים האלה עושים לי את כל היום".

רחוב אפעל 3, פתח תקווה, טל': 03-9229252

קישור לסרטון תדמית 

משרד אדם-לביא עורכי דין ונוטריונים

עוד דן אדם

עו"ד דן אדם

במשרד הוותיק אדם-לביא עורכי דין ונוטריונים, העוסק בדיני משפחה ואישות, צוואות ומקרקעין, מקפידים על ליווי ותמיכה ללקוחות ועל ניהול מו"מ הוגן – לרווחת כל הצדדים ומסתכלים תמיד על הלקוח הרבה מעבר לתיק המשפטי.
משרד אדם-לביא עורכי דין ונוטריונים מתמחה בשלושה תחומי משפט עיקריים: דיני משפחה (אישות וירושה) , עסקאות מקרקעין וחדלות פירעון (פשיטת רגל). בעלי המשרד הם שני עורכי דין ותיקים (ונוטריונים) בעלי ניסיון של 20 שנה: עו"ד דן אדם, בן 50, ועו"ד בועז לביא, בן 47.
במשרד מקפידים על שירות אישי ומקצועי ללקוחות, הרבה מעבר לתיק משפטי גרידא. לכך יש חשיבות רבה, במיוחד בתיקים משפטיים בענייני אישות בהם פעמים רבות היחסים טעונים מאוד בין הצדדים ואלו נזקקים ליעוץ ו/או טיפול שוטף באופן אינטנסיבי מהמקובל. עו"ד לביא מדגיש את חשיבות האפשרות למיצוי הליך ההדברות ו/או משא ומתן הוגן עם הצד השני – כל זאת לטובת הלקוח. לרוב המרוויחים העיקריים הינם הילדים של בני הזוג.
תפיסת עולמם של עורכי הדין אדם ולביא הנה כי לוחמנות לשמה והתכתשות משפטית לכשעצמה הינה תוצר לוואי אשר עדיף ויש ליתרו על ידי תכנון נכון וניוח המצב המשפטי. יש חשיבות עליונה כי הלקוח יקבל את כל הכלים האפשריים למיצוי זכויותיו וזאת מבלי לאבד צלם אנוש ומבלי להכניס את הצדדים לסחרור ו/או מלחמות מיותרות אשר אינן מקדמות מלבד הזנת ההתכתשות בין הצדדים.
באין ברירה – המשרד ידע, לא פעם, לנהל מאבקים משפטיים ממושכים, אשר עלויות לא פשוטות בצדם, בפני ערכאות שונות, זאת מתוך אמונה אמתית כי הדבר יקדם את טובת הלקוח.

עוד בועז לביא

עו"ד בועז לביא

בין התיקים המיוחדים בהם טיפל המשרד הנו תיק גירושין, עמוס אמוציות, שבו הגיש הבעל תביעה לגירושין כנגד אשתו אשר אימצה לה דרך חיים טבעונית. האישה סירבה להזין את בנם הפעוט בכל דרך אשר אינה טבעונית ואף סירבה בכל תוקף לחסנו בחיסונים נדרשים. לאחר עבודה משפטית מאומצת הגיעו הצדדים להסכמה (ע"ד הפשרה) כי ייבנה לפעוט מסלול טיפול וחיסונים משולב על פי הנחיית המלצות קופת חולים המטפלת וגורם מקצועי רפואי משותף האמון ומוסכם על הצדדים. בית המשפט פסק לאחרונה בתביעה זו כי הפעוט ימשיך ויוזן בתזונה טבעונית עד גיל שלוש, משום שהורגל אליה כבר מינקותו. מגיל שלוש ואילך יוזן כפי ראות עינם של הצדדים. איש איש לשיטתו.
במשרד נצבר ניסיון רב בעריכת צוואות ובטיפול בתיקי ירושה מורכבים אשר מגיעים לא פעם לבתי משפט והופכים להליך מורכב וייחודי בו משולבים מומחים מתחומי הרפואה והראיות.
המשרד מוסמך לערוך ייפויי כח מתמשך – מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 למנות מיופה כח באמצעותו יטופלו ענייניו בעתיד, במידה ולא יוכל לטפל בכך בעצמו.
תחום המקרקעין, עליו אמון עו"ד אדם, הנו כולל טיפול וליווי בעסקאות מכר ועסקאות בהרחבות במושבים. היתרון המובהק של משרד זה הנו היחס האישי והמקצועי המוענק ללקוח אשר לא בכל יום קונה או מוכר נכס מקרקעין רב ערך. ניוח העסקה לרבות הטיפול בסוגיית המיסוי הנה מחייבת ניסיון ובקיאות. לא פחות חשוב מכך, אורך רוח כלפי הלקוח ודאגותיו !
המשרד אינו זונח את לקוחותיו גם בימים קודרים ומקפידים ללוותו בהליכים רלבנטיים ונדרשים מסוג טיפול בהסדרי נושים, פריסת חובות ובפשיטות רגל.
רחוב ברקת 6, פתח תקווה, טל': 6244440- 03


עו"ד מורן בן חיים

עוד מורן בן חיים

עו"ד מורן בן חיים

עו"ד מורן בן חיים – בעלת משרד עצמאי, אשר מתמחה בדיני משפחה וירושה. היא למדה תואר ראשון במרכז הבין תחומי בהרצליה ותואר שני באוניברסיטת חיפה, בנוסף יש לה תואר בממשל ודיפלומטיה והיא מגשרת מוסמכת בדיני משפחה. היא עורכת דין משנת 2005 ובמשך שש שנים עבדה כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי ובבית המשפט לענייני משפחה בחיפה "עבודתי כעוזרת משפטית העניקה לי כלים משמעותיים, להכיר את בית המשפט מבפנים ולהבין הכיצד מתקבלות החלטות ונכתבים פסקי דין. הכרתי את הצד הזה של בית המשפט במשך שש שנים, עד שהחלטתי לפתוח משרד עצמאי". מורן חולקת את המשרד יחד עם שני שותפים, אשר מתמחים בנזיקין ומקרקעין "יש בנינו שיתופי פעולה פוריים והאחד מפרגן לשני".
"מגיל צעיר ידעתי שאני רוצה להיות עורכת דין ולעסוק בדיני משפחה. בפנימיות שלי אני מאוד חותרת לצדק, למרות שהיום כעו"ד אני מבינה שצדק זה עניין יחסי. בתור סטודנטית ידעתי שהצדק והרצון לעזור לאנשים חשוב. אני מכירה את החוק, הפסיקה ואת מערכת בתי המשפט וזה נותן לי כוח לעזור לאנשים ולנתב אותם בדרך הנכונה".
בתשובה למה היא הייתה עוסקת אם לא הייתה עורכת דין, משיבה בן חיים "הייתי בוחרת בתחום הבמה, השירה והמשחק. אני שרה אופרטות ומאוד אוהבת לשחק".
בן חיים מכירה היטב את המפגש עם עו"ד והתהליך הלא פשוט "אני בעצמי חוויתי גירושים. התחלתי את התהליך עם עו"ד חיצוני ולבסוף הבנתי ש'אם אין אני לי מי לי' ואני צריכה לקחת את המושכות לידיים וזה מה שעשיתי ולכן כמי שחוותה גירושים, אני מבינה היטב את הלקוחות שלי". למשרדה של בן חיים מגיעים בעיקר מפה לאוזן ומטרתה להגדיל את כמות הלקוחות במשרד ולהגיע למחוזות גדולים יותר.
יש קשיים בתחום?
"דיני משפחה, זהו תחום מאוד אמוציונאלי. כשאתה מלווה לקוח, אתה חייב להיות אוזן קשבת עבורו, הכתף התומכת ולהכיל כל כך הרבה קשיים. מדובר בתקופה קשה וכעורכת דין מייצגת עליי לגלות תעצומות נפש ולחשוב אסטרטגית מהי הדרך הטובה ביותר לניהול התיק. בנוסף, כשאתה נכנס לכותלי בית המשפט אינך יודע מהי צורת החשיבה של אותו שופט הדן בתיק, אתה צריך להאמין בעצמך ובעזרה משמיים". בן חיים מוסיפה, שהיא מנסה לאורך כל הדרך להראות ללקוחות את התמונה השלמה ותמיד לזכור שמדובר בבני משפחה, רגשות, ילדים וחיים שלמים שעברו ביחד "מאוד חשוב לפעול בשיקול דעת ולא לפעול בפזיזות, הרי מדובר במשפחה שנקלעה למצב חדש ולא פשוט".
בן חיים נותנת דוגמאות לתיקים שלה "ייצגתי לקוחה שבעלה לא הסכים לשחרר אותה ולתת לה גט, לאחר דין ודברים שלא צלחו, דאגתי שהוא ייכנס למעצר בכלא ורק לאחר מכן הוא הסכים לשחרר אותה. היא הייתה עגונה במשך שנה וחצי, בחורה דתייה שאצלן הגט הוא חשוב ועקרוני להמשך חיים רגילים ולבניית זוגיות חדשה ודווקא דרך סנקציית המעצר, שנחשבת לחריגה, הוא הסכים לשחרר אותה והיא קיבלה את הגט" ונותנת דוגמא נוספת "אני מייצגת גבר, שהוא אב מדהים, משקיע בבנו וקשור אליו בעבותות והאם דורשת מבית המשפט משמורת בלעדית בטענה כי הלקוח שלי אינו ראוי לגדל יחד עמה את בנם. לצערי לאחרונה זה נובע בעיקר בגלל המזונות והרצון להשאירם גבוהים, אבל מדובר באב שמאוד קשור לבנו, הוא ראוי לגדל אותו ואני נלחמת עבורו לקבלת משמורת משותפת והסדריי שהייה שוויוניים עם האם וזאת לטובת הבן" ויש לה גם את החלקים היפים בתחום "ישנם מקרים שבהם אני חותרת לעשיית שלום בית בין בני זוג. כך לדוגמא בני זוג הנשואים בנישואים שניים והאישה הגיעה אלי לאחר שתפסה את הבעל בוגד בה עם המטפלת הזרה של אימה. היא הגיעה במטרה להתגרש, למרות הקושי והאהבה שלה אליו. כשהוא הגיע אלי למשרד, ראיתי גבר מלא בחרטה. הוא הסביר לה שהמדובר במעידה חד פעמית שנבעה מתחושת בדידות. המלצתי להם ללכת לייעוץ זוגי ותוך כדי תהליך הגישור במשרדי הם התחילו להתקרב מחדש והפכנו את ההסכם להסכם שלום בית הכולל הסכם גירושין, שם הבעל התחייב כי במידה והוא ימעד פעם נוספת, הוא ישלם פיצויים גבוהים במיוחד עבור האישה".
מעבר להיותה עו"ד ומגרשת, עורכת בן חיים הרצאות בהתנדבות, לעמותות ולאנשי עסקים, נותנת להם כלים וייעוץ בתחומים נקודתיים "אני מאמינה בהדברות ולהגיע להסכמות, אבל כשזה לא מצליח ואין ברירה, צריך לפעול בנחישות ובהתמדה. מה שמשקף אותי כעו"ד זוהי היושרה והמקצועיות שלי. אני אוהבת את העבודה שלי ואני בקשרים טובים עם לקוחותיי."

לבן חיים שני משרדים:
שיבת ציון 38 חיפה
סוקלוב 63 הרצליה
04-6999916
050-9150219


עו"ד ניר טולדנו

עו"ד ניר טולדנו

עו"ד ניר טולדנו

משרד ניר טולדנו – עורך דין ונוטריון, הוקם בשנת 2000 ומאז הקמתו מתמחה בתחום האזרחי מסחרי, מקרקעין, דיני עבודה, הוצל"פ, שירותי נוטריון ובמגוון תחומי משפט נוספים. המשרד מייצג בגאווה לקוחות פרטיים וחברות בכל הערכאות המשפטיות בתיקים מורכבים הדורשים לעיתים קרובות מתן פתרונות משפטיים יצירתיים, על מנת למקסם את סיכוי ההצלחה במשפט. עו"ד ניר טולדנו עובד בשקיפות מלאה מול לקוחותיו, "אני מקבל רק תיקים שאני מאמין בהם, מה שגורם להצלחה גבוהה בכל תיק" כך מציין.

פעילות הליבה של המשרד מתמקדת בייצוג בכל ערכאות בתי המשפט  וכתיבת הסכמים למוכרי/רוכשי דירות, כמו גם בעריכת הסכמי שכירות לבעלי דירות ופינוי שוכרים. תחום פינוי שוכרים זכה אף הוא להצלחה רבה במשרד, ולכן עו"ד ניר טולדנו מביא בפני בעלי דירות כמה טיפים חשובים בהקשר להתנהלות נכונה עם שוכרים טרם החתימה על חוזה השכירות ובמהלך תקופת השכירות.
"אני ממליץ לכל בעל דירה שנתקל בדייר שאינו משלם לא להשתהות ולגשת כמה שיותר מהר לתביעת פינוי. פעמים רבות אני נתקל בבעלי דירות הממתינים לתשלום שכר הדירה בתקווה שהדייר יסדיר את התשלום, אך בפועל הדייר מושך זמן, ועל פי ניסיוני הוא כבר לא ישלם. זהו מעגל שוטה, משום שבעל הדירה מעוניין להימנע מתשלום ההוצאות הכרוכות בתביעת פינוי, אך החודשים חולפים והנזק הולך ונעצם". כך מסביר טולדנו.
חשוב לדעת שאם לוקחים בחשבון את הזמן בין הגשת התביעה ועד לקבלת פסק דין, כמו גם את הצורך לנקוט בהליכי הוצל"פ, בעל הנכס מאבד עוד כשלושה וחצי חודשים של דמי שכירות שהוא מפסיד, כך שהנזק נעשה גדול יותר והדייר ממשיך להתגורר בדירה.
"את התביעות והנזקים ניתן למנוע מבעוד מועד על ידי לקיחת ביטחונות הולמים". כך מסביר טולדנו. פעמים רבות בעלי דירות מעוניינים לאכלס את הדירה בכל מחיר, כיוון שכל יום שהדירה עומדת ריקה הם מפסידים כסף, אולם חשוב להבין שעדיף שהדירה תעמוד עוד כמה ימים ריקה מאשר לבחור דייר שאינו איכותי.
"אני ממליץ לבקש משוכרים אופציונליים תלושי שכר, להתעקש על ערבים (לבקש גם מהם תלושי שכר), לבצע בדיקה של השוכרים במאגרי מידע, לוודא שלא מדובר על פושטי רגל או בחייבים מוגבלים באמצעים ולבדוק שלא מדובר בשוכרים שהתנהלו מולם בעבר תביעות לפינוי". מבחינת תשלום השכירות, ממליץ טולדנו לקבל דמי שכירות רק בצ'קים ולא בהעברה בנקאית. את  אופי הביטחונות יש לקבוע על פי הביקוש והזהות של הנכס. כגון אם מדובר על אזור בעל ביקוש כמו מרכז ת"א או דירה בפריפריה.

כתובת המשרד: מוטה גור 9 (פינת רח' שמשון ) פתח תקווה
טלפונים ליצירת קשר: 03-9309677 , 052-3589798
קישור לאתר
מייל: [email protected]

 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר