פרויקט גינדי
פרויקט גינדי

תובעים מיליונים מגינדי: אריחי הבניין צונחים אל הקרקע

לאחר שנים של משא ומתן מול חברת גינדי הגישו דיירי בניין ברחוב הרב פינטו 5 בפתח תקווה תביעה בסך 3.3 מיליון שקל נגד חברת "גינדי החזקות" לאחר שאריחים נפלו מהחיפוי החיצוני של הבניין ולא טופלו כראוי לדבריהם

פורסם בתאריך: 14.9.17 16:15

דיירים שמתגוררים בבניין ברחוב הרב פינטו 5 בשכונת נווה דקלים, תובעים 3.3 מיליון שקל מחברת גינדי אחזקות שיזמה את הפרויקט. לדבריהם מאז שהבניין אוכלס בשנת 2011, נגרמו להם נזקים לבתים לכאורה ואריחי החיפוי החיצוני של הבניין נפלו אל הקרקע.

את התביעה הגישו הדיירים באמצעות עורכי הדין אהוד פורת ואורן אהרוני. "מדובר בתביעה אזרחית של בעלי דירות בבית משותף שמיוצגים על ידי נציגות הבית המשותף, לאחר שלא היה להם מנוס ולאחר ש'כלו כל הקיצין' לפתוח בהליך זה, שעה שהנתבעת, חברת יזמית בתחום הנדל"ן, עוולה כלפיהם בעוולות רבות, נשואות דיני החוזים במקרקעין, שמקורם בליקויי בנייה רבים שהתכלו בבניין אותו התחייבה הנתבעת לבנות באופן איכותי ומקצועי", נכתב בכתב התביעה. "לצערם של התובעים, בחרה הנתבעת להפר את חובותיה של הקבועות בהסכם והדין ולרמוס את זכויותיהם של בעלי הדירות".

לדבריהם בשנים האחרונת, ובשנת 2015 בפרט, נפלו באזורים שונים של בבניין אבנים מהחיפוי החיצוני של הבניין. מאחד ומדובר בסכנה בטיחותית ברורה, לא נותר לאחת הדיירות אלא לדווח לעירייה. "העירייה שלחה מיד את נציג המהנדס העירוני אשר הודיעו כי לאור הסכנה והחשש כי אריחים נוספים ינתקו ויפלו, הם מכריזים על הבניין כמבנה מסוכן", נכתב בכתב התביעה. "נוכח מחדליה של הנתבעת, פנו התובעים אל הנתבעת וביקשו לבצע עבודות מקיפות להחליף את האבן בחיפוי החוץ. הנתבעת מצידה הסכימה לבצע עבודות נקודתיות בלבד אשר אינן פוטרות את הבעיה מהשורש. הצעה זו לא התקבלה על ידי התובעים".

פרויקט גינדי

הבניין בפרויקט גינדי

בכתב התביעה מציינים התושבים כי "כבר בחודש מרץ 2016 ביקשו התובעים מחברת גינדי לוחות זמנים לתיקון הליקויים בבניין שיפתרו אחת ולתמיד את בעיית האבנים המתפוררות/נופלות מחיפוי החוץ, אך לטענת התובעים החברה רצתה לבצע עבודות נקודתיות בלבד, שלא יפתרו את בעיית החיפוי והן בגדר 'פלסטר ליד שבורה'", נכתב. "במסגרת הסכם המכר התחיבה הנתבעת כלפי בעלי הדירות כי הדירות והרכוש המשותף יבנו באיכות טובה ביותר. החברה הפרה את התחייבויותיה לבעלי הדירות, בעניין אופן בניית הבניין והדירות, ובעניין חובתה לתיקון הליקויים שהתגלו בבניין לאחר האכלוס. יובהר כי הליקויים שהסכימה לתקן תוקנו שלא כהלכה והליקויים חזרו על עצמם ואף החמירו. חשוב לציין כי גם בבניין הסמוכים לבניין נשוא תביעה זו, המצויים ברחוב הרב פינטו 1 וברחוב שלום דוראני 4 אשר נבנו על ידי הנתבעת, ישנם ליקויי בניה חמורים בקשר להתפוררות ונפילה של אבני חיפוי חיצוניים".

פרט לכך, הדיירים מציינים שישנם ליקויים נוספים פרט לחיפויי האבן, והם כוללים, מוקדי רטיבות המהווים סכנה לשלד הבניין, ליקויי בניה ופגמים בחניון התת קרקעי, ליקויים בעבודות הריצוף, ליקויי אינסטלציה ועוד. בכתב התביעה מצוין כי בהתאם לחוות דעת הנדסית תיקון הליקויים שהתגלו בבניין ולא תוקנו על ידי החברה, ונכון לחודש אוגוסט 2017, מסתכמים בסך של -2.680 מיליון שקל. יחד עם עלות בדיקות הבניין, עוגמת הנפש ושכר טרחת עורכי הדין, עומדת התביעה על 3.326 מיליון שקל.

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר