מפגש הורי תלמידי בתי הספר A ו-B בפסגות אפק. צילום עיריית ראש העין
מפגש הורי תלמידי בתי הספר A ו-B בפסגות אפק. צילום עיריית ראש העין

ראש העיר: בתי הספר A ו-B בפסגות אפק יועברו למבנה חלופי לאחר החנוכה

בפגישה שהתקיימה ביום חמישי האחרון עם ראש העיר שלום בן משה הובטח להם כי יעשו פעולות להטמנת קווי המתח הסמוכים לבתי הספר באופן מיידי וכי עד אז יעברו התלמידים ללמוד במבנה אחר, ככל הנראה בחטיבת ענבלים

פורסם בתאריך: 19.11.17 11:29

לאחר שנפגש ביום חמישי האחרון עם הורי תלמידי בתי הספר של מתחמי A ו-B בפסגות אפק, ושמע את טענותיהם בכל נושא הקרינה מקווי המתח הגבוה של חברת החשמל, הוציא ראש עיריית ראש העין, שלום בן משה, הודעה לפיה הוא הנחה את אגף החינוך להכין מקום חלופי להעברת התלמידים מיד לאחר חג החנוכה, ככל הנראה חטיבת ענבלים. בנוסף הודיע כי החלט לפעולה באופן מיידי אל מול הגורמים המקצועיים במשרדי הממשלה וחברת החשמל כדי להטמין את קו המתח בקרקע.

בית הספר מתחם A ראש העין- פסגות אפק. צילום באדיבות ההורים

בית הספר מתחם A ראש העין- פסגות אפק. צילום באדיבות ההורים

למרות ההבטחות הודיעו הורי בית הספר 906 במתחם B כי הם משביתים את בית הספר גם הבוקר לשעתיים. לעומת זאת, התלמידים במתחם A ששבתו בשבוע שעבר והודיעו על השבתה ללא הגבלת זמן, חזרו ללימודים סדירים. ההורים טוענים כי הקרינה בבתי הספר משתווה בשבועות האחרונים על הערכים המותרים הגבוהים ביותר. ב-12 בנובמבר עמד הממוצע היומי במתחם A בין השעות 7:00-17:00 על 3.15 מיליגאוס (יחידת מידה למדידת שדה מגנטי) כשהממוצע הממולץ עומד על 4 מיליגאוס בתקופה העמוסה של השנה. לטענת ההורים כיוון שהחורף מבושש לבוא, הם מאמינים שהערכים יעלו מעל המותר. ביום למחר ה-13 לחודש, עמד הממוצע היומי הנמדד על 3.12, ב-14 לחודש נמדדו 3.26, וב-15 בחודש נמדדו 2.76 מיליגאוס. בשבוע שעבר אמרה למלאבס יו"ר הנהגת ההורים, נעה תעסה: "לא נשלח את ילדינו במודע לבית ספר שבו הקרינה מסכנת את חייהם", והכריזה על שביתה ללא הגבלת זמן.

בתום הפגישה ביום חמישי הודיע בן משה בפוסט בפייסבוק ובו הוא ציין ששנת הלימודים נפתחה כסדרה בתיאום עם ההורים, ובוצע הניטור הרציף מתחילת שנת הלימודים. "בד בבד, אינני יכול להתעלם מהדאגה העמוקה של ההורים בעקבות השינוי שחל במדדים בשבוע האחרון, אף שערכים אלה אינם חורגים עדיין מהמדדים שנקבעו על פי המשרד להגנת הסביבה", הוא כותב. "בשלושת הימים האחרונים, בדקתי את האפשרויות השונות והחלטתי לפעול באופן מיידי בתחילת שבוע הבא מול הגורמים המקצועיים במשרדי הממשלה וחברת החשמל כדי להיכנס למהלך של הטמנת הקטע בקו המתח (161) הקרוב לבית הספר. החלטת ההטמנה אינה קשורה להעתקת קווי המתח אל מחוץ לעיר. בשבוע הקרוב, בכוונתי לבחון את המשמעויות בעניין זה ולפתוח במהלך כאמור לעיל. במקביל, אנחה את אגף החינוך להכין מקום חלופי להעברת התלמידים מיד לאחר חג החנוכה ולא יאוחר מכך".

"חברים, מחר השביתה נמשכת. כולנו תקווה שהיא תסתיים מחר", נכתב על ידי הנהגת ההורים בבית הספר הצומח במתחם B שהודיעו כי לא יסיימו את השביתה ללא הבטחות מפורשות. "אנו החלטנו כי לא מחזירים אף ילד עד אשר אנחנו מודדים בעצמנו שהערכים ירדו בחזרה וקבלת מכתב חתום על ידי ראש העיר עם תאריך מדויק של כניסה למבנה הקבע ב-906 (לנו הציעו הקדמה בכניסה ל-906 במקום מעבר לענבלים). ברגע שבית ספר A החליט לפעול בדרך שונה דרכינו נפרדות והמאבק מתפצל לשניים. כל בית ספר ושיקוליו. בכל זאת הם הולכים לשהות שם 6 שנים".

בנוסף דרשו ההורים מדידה יומית של מודד מקצועי המוסכם על ידם. "אם חברת חשמל תסתבך עם הטיפול ולא תצליח לסיים ביום ראשון אז צריך לקחת בחשבון שלא חוזרים גם בשני", הם מסכמים.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר