ששי יעקב, אוהדי הפועל, אסף פרי. צילום: מתוך פייסבוק, זאב שטרן, לירון סובול
ששי יעקב, אוהדי הפועל, אסף פרי. צילום: מתוך פייסבוק, זאב שטרן, לירון סובול

מחר יינעל המכרז על הפועל: הכחולה תציע, יעקב "כנראה יגיש" ופרי "עדיין לא החליט"

פחות מ-24 שעות לתום המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת הפועל ותמונת המציעים עדיין לא ברורה. עמותת האוהדים היא היחידה שמצהירה כי תתמודד, בעוד שנשיא הפועל עפולה עד השבוע שעבר "לא נכנס למספרים". יו"ר הכחולה, דרור שי: "זה יהיה מאוד מוזר אם ברגעים האחרונים יצוץ מישהו שירצה לקחת את הקבוצה"

פורסם בתאריך: 19.1.19 18:45

עם כל הכבוד לתוצאת התיקו שהעלתה אתמול (שישי) את הפועל למקום ה-14 בליגה הלאומית, האירוע החשוב בימים אלו במועדון, ואולי בכלל בשנים האחרונות, הוא תום המועד להגשת הצעות לרכישת המועדון, שצפוי להגיע מחר ב-16:00, אלא אם יחליט עו"ד יצחק יונגר על דחייה נוספת. נכון לרגע זה, עמותת הכחולה היא היחידה שמצהירה כי תגיע בוודאות מחר למשרדו של עו"ד יונגר בתל אביב ותגיש הצעה בגובה מיליון שקלים. למרות זאת, נשיא הפועל עפולה עד השבוע שעבר, איש העסקים ששי יעקב, טען בשיחה עם "ספורט מלאבס" כי "כנראה שאגיש הצעה", אך הדגיש כי טרם החליט. איש הנדל"ן אסף פרי, שנפגש בשבוע שעבר עם ראש העיר רמי גרינברג, טוען כי "עדיין לא החליט" האם להתמודד במכרז.

יש לציין כי במשמרת של יעקב בעפולה, נקלע המועדון בחודשים האחרונים למצוקה כלכלית, במהלכה שולמו המשכורות לעובדי המועדון באיחור ניכר. בשבוע שעבר הגיע יעקב להסכם עם עיריית עפולה על העברת הקבוצה לידי העירייה. על פי פרסומים בתקשורת, יעקב התעניין בעבר גם ברכישת הפועל עכו, אך הדבר לא יצא אל הפועל. על השאלה האם הוא מתכוון להגיש הצעה גבוהה ממיליון שקלים, הסכום אותו תציע עמותת האוהדים, ענה יעקב: "לא נכנס למספרים. מי שיקח, שיעשה רק טוב לקבוצה". עוד ציין יעקב כי אם ייגש למכרז, יעשה זאת לבד וללא שותפים נוספים.

בכל הנוגע לפרי, ביום שישי אמר איש הנדל"ן בשיחה עם "ספורט מלאבס" כי "עדיין לא קיבלתי החלטה האם להגיש הצעה לרכישה". על השאלה האם התנגדות הרוב המוחלט של האוהדים להגעתו היא משהו שישפיע על החלטתו, ענה "לא". הערב אמר לנו פרי כי "כשיהיה לי עדכון, אעדכן גם אותך, כמו את שאר הכתבים ששואלים". בשבוע שעבר ציין עו"ד יונגר כי ישנו מציע פוטנציאלי שלישי, תושב פתח תקוה, אשר שמו לא נחשף עד עכשיו. יש לציין כי עם השלמת הרכישה, ייאלץ הרוכש לשלם מחצית מסכום הרכישה, חצי מיליון שקלים (במידה וסכום הרכישה יעמוד על מיליון שקלים) באופן מיידי ולהפקיד ברשות לבקרה תקציבית כ-700 אלף שקלים נוספים לצורך ערבות. כל זאת פרט לתשלום נוסף של חצי מיליון שקלים עד סוף שנת 2019.

בעוד ששני המציעים הפוטנציאליים האחרים לא מרבים בפרטים, מי שכאמור תגיש מחר בוודאות את טפסי המכרז כשהם חתומים היא עמותת הכחולה. "נתכנס מחר, נמלא את הטפסים ונגיש את ההצעה", אמר יו"ר הוועד המנהל של הכחולה, דרור שי. "הדחייה של מועד המכרז לא עשתה טוב. אסור לשכוח שאחרי שייקבע המנצח במכרז הוא יצטרך לקבל את אישור בית המשפט והוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל, זה יגרום לזה שחלון ההעברות הנוכחי כנראה לא יהיה רלוונטי. אני עדיין מקווה שזה לא יהיה המצב".

חברי הוועד המנהל של עמותת הכחולה. למעלה מימין: מתן ציוני, רונן גרינר, אור עוז, חזי בן עמי. למטה: דוד כהן, עדי בילגורי-סובול, דרור שי

חברי הוועד המנהל של עמותת הכחולה. למעלה מימין: מתן ציוני, רונן גרינר, אור עוז, חזי בן עמי. למטה: דוד כהן, עדי סובול-בילגורי, דרור שי

על האפשרות שיהיה מתמודד נוסף במכרז אמר שי: "לפני שקיבלנו את ההחלטה להגיש הצעה במכרז, עשינו את הבדיקות שלנו בספרים של הקבוצה, קראנו את הדוחות ואת החוזים של השחקנים, עשינו הרבה דברים שלא לוקחים יום או יומיים. יהיה מאוד מוזר אם ברגעים האחרונים יצוץ מישהו שירצה לקחת את הקבוצה, מישהו שלא הייתה לו זיקה למועדון עד היום, שלא עבר על הדוחות הכספיים ושלא בא לדבר איתנו. הרי בסופו של דבר הנכס הכי גדול של הפועל זה האוהדים. אם יודעים שהאוהדים ניגשים ולא באים לדבר איתם, כנראה שלא מדובר באדם שרואה עין בעין איתנו את טובת המועדון, אלא יש לו אינטרס אחר שאני לא יודע מה הוא. אני לא מכיר אישית את אסף פרי וששי יעקב, אבל מצופה ממי שבא לקנות קבוצה שיעשה שיעורי בית ויפנה אלינו. הם הגיעו בדקה ה-90, אף אחד מהם לא הצהיר בוודאות שהוא מגיש הצעה, מה שאנחנו הצהרנו כבר מזמן".

אם בסופו של דבר אדם אחר ירכוש את המועדון, מה הצעד הבא של הכחולה?

"קודם כל, נצטרך לראות מה יחליט עו"ד יונגר בסוף המועד להגשת הצעות. אם יוחלט שיש התמחרות, נצטרך לדון בוועד המנהל האם אנחנו ניגשים להתמחרות ואם כן, איזה סכום, אם בכלל, אנחנו מקצים להעלאת ההצעה. אם הקבוצה תעבור לידיים אחרות, נמשיך עם ההחלטה בנוגע לקבוצה חדשה שעברה את אישור חברי העמותה. אנחנו יודעים שמהלך כזה לא יהיה פשוט, יהיה קשה לבוא ולבנות מועדון עם בית ספר לכדורגל ומחלקת נוער, נצטרך אולי לקבוע מחיר אטרקטיבי להצטרפות אבל בסופו של דבר נספק לילדים חבילה שהיא ראויה. בסופו של דבר נגיע למצב שיחידות האימון בעיר יחולקו בין כולם, כולל הקבוצה החדשה, כמו גם ההקצבות העירוניות".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר