חטיבת אחד העם. צילום: זאב שטרן.
חטיבת אחד העם. צילום: זאב שטרן.

פרסום ראשון: החטיבה הראשונה בעיר, אחד העם-רמת ורבר, תיסגר

"בפועל סוגרים בית ספר עם עבר מפואר וזה עצוב", אומרים מורים בבית הספר - שכל צוותו והתלמידים יעברו כמקשה אחת לחטיבת יצחק שמיר. העירייה: "האיחוד יאפשר מקסום משאבים חינוכיים ערכיים ופיזיים, תוך ראייה של טובת התלמידים והצלחתם"

פורסם בתאריך: 10.2.20 20:54

חטיבת אחד העם-רמת ורבר, החטיבה הראשונה שנפתחה בעיר בשנת 1976 נסגרת. היום (ראשון) התבשר צוות החטיבה שבשנת הלימודים הבאה תיסגר החטיבה והתלמידים והצוות יעברו ללמוד בחטיבת יצחק שמיר. המהלך נעשה בברכת מ"מ רה"ע וראש מינהל החינוך רון כץ ובשיתוף ועד ההורים המרכזי. מכתב עדכון נשלח לכל ההורים. ראש העיר ייפגש בנושא עם ההורים לצד הצוותים המקצועיים ברשות ובמשרד החינוך.

"זו טלטלה מאוד קשה, אפילו הלם", אומרת מורה מבית הספר. "לבית הספר הגיעה מנהלת האגף העל יסודי ד"ר ירדנה חדד וצוות הפיקוח ממשרד החינוך ובישר זאת למורים. הם הסבירו שמדובר בהחלטה אסטרטגית של העירייה ובהסכמת משרד החינוך. לטענתם העירייה עוברת תהליך של שינוי והם עוברים למתכונות של שש שנתי על מנת לייצר רצפים, ושהמבנה ישן ולכן גם עוברים למבנה חדש יותר".

כיום מונה חטיבת אחד העם-רמת וורבר 17 כיתות. שבע כיתות ט', חמש כיתות ח' ועוד חמש כיתות ז'. בנוסף קיימות גם כיתות המופ"ת המובילות. לטענת הצוות, נאמר להם שהכיתות יעברו כגוף אחד ליצחק שמיר. "הסבירו לנו שכיתות ח' ו-ט' של שנה הבאה יעברו ככיתה אחת ואותם מורים ימשיכו ללמד אותם", מסבירה מורה אחרת. "אבל יש לנו הרבה שאלות לא פתורות. אמנם כל 50 המורים של אחד העם יעברו ליצחק שמיר והבטיחו לנו שהתפקידים שלנו לא ייפגעו, אבל בפועל זה לא באמת יהיה כך. הרי צריך רכז שכבה אחד ורכז מגמה אחד והשאלה מי יקבל זאת. נאמר לנו שיעשו פשרות ויגיעו לעמק השווה, אבל זה מאוד מאתגר".

לטענת המורים, מעבר לנושא המקצועי, לסגור חטיבה זה לא פשוט ובעיקר כואב. "מדובר בחטיבה שהיא היתה מעבר לחטיבה, היא היתה בית עבור לא מעט תלמידים, בית ספר עם נשמה", מסבירה מורה שלישית. "זה בית ספר שיש בו הכי הרבה עולים, זכה בפרסים ומתעסק במגדרים ובמגזרים הכי קשיים. מצד אחד יש לו תלמידים ממצב סוציואקונומי נמוך שהחטיבה היתה עבורם פינה חמה ומצד שני התלמידים הכי מובילים בעיר של כיתת מופת לומדים בה. זה מאוד מתסכל לדעת שסוגרים אותך, לטובת מעבר לשכונות החדשות. בעבר דובר על התחדשות עירונית בשכונה, אבל בפועל סוגרים בית ספר עם עבר מפואר וזה עצוב".

שרית קיצוני, שנמצאת השנה בשנת שבתון וניהלה את בית הספר ב-15 השנה האחרונות, מוסיפה: "מאחר והכל מאוד טרי, זה מבחינתי כרגע מאוד רגשי. אני מבינה שיש תהליכים ומחשבות ארגוניות שהם ברמת המקרו, אבל ברמת בית הספר, זה עצוב לי. אני אוהבת את בית הספר והוא בית ספר של נשמה. הוא הגיע להישגים לא מבוטלים והוא חלק מהזהות של תלמידים רבים שיודעים להוקיר ולהעריך את בית הספר ומספרים בגאווה שלמדו בחטיבה".

מעיירת פתח תקוה נמסר בתגובה: "חטיבת אחד העם-רמת ורבר תתאחד עם חטיבת שש שנתי שמיר. במסגרת תכנון אסטרטגי של החינוך העל יסודי בפתח תקוה ובאישור משרד החינוך, הוחלט כי בשנת הלימודים תשפ"א ספטמבר 2020, תתאחד חטיבת אחד העם רמת ורבר המזינה את שש שנתי ע"ש יצחק שמיר עם חטיבת הביניים הצמודה לתיכון. ההחלטה מבוססת על עקרון תפיסת החינוך העל יסודי, השש שנתי הקיים בעיר פתח תקוה בשנים האחרונות. האיחוד יאפשר מקסום משאבים חינוכיים ערכיים ופיזיים, תוך ראייה של טובת התלמידים והצלחתם. התהליך ילווה וינוהל על ידי אנשי המקצוע של הרשות המקומית ומשרד החינוך, וייעשה ככל שיידרש להצלחתו. מנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים יערכו לקליטה מיטבית של תלמידי חטיבת אחה"ע רמת ורבר והמורים".

ראש העיר רמי גרינברג: "איחוד חטיבת אחד העם ורבר עם חטיבת יצחק שמיר הינו לטובת התלמידים והתלמידות ויאפשר להם משאבים ותקציבים גדולים יותר, לרבות מגמות ייחודיות, פדגוגיה חדשנית, מרחבי למידה חדשים, בחינה מחודשת של המגמות בבית הספר ועוד. איחוד שתי החטיבות יטיב עם כלל התלמידים וירענן את העשייה הבית ספרית".

ממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

4 תגובות
 1. רותם

  מה זה לעזאזל "תכנון אסטרטגי"?
  לאיזה מלחמה בדיוק אתה יוצא שם, מר גינברג?

  אני מעריך אותך מאוד, אבל אנא חסוך מהציבור ביטויים פלצניים וריקים שגם לך לא אומרים דבר!

 2. תושב ותיק.

  טוב מאוד.
  כדייר השכונה, שנים רבות, השכונה הפכה בשנת 1976, משכונה שקטה וחיננית, לשכונה שמכל העיר הגיעו אליה. שכונה סואנת ומלוכלכת.
  עכשיו יוכלו התושבים, סוף סוף , להנות בחזרה משכונת באלגן לשכונה בה,כבעבר, קיים בית ספר יסודי עבור השכונה וסביבתה בלבד.

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר