כרמל מעודה. צילום מתוך עמוד הפייסבוק

"סדרת מעשים מתמשכת". הגננת כרמל מעודה הורשעה בהתעללות בפעוטות ובתקיפת קטין

כשנה וחצי לאחר שהתפוצצה פרשת ההתעללות המזעזעת במעון בראש העין הורשעה הגננת המתעללת בסעיפי האישום החמורים. הורים רבים הגיעו לבית המשפט, קראו קריאות לעברה וחלקם אף פרצו בבכי

פורסם בתאריך: 9.12.20 18:12

כשנה וחצי לאחר שהתפוצצה פרשת ההתעללות בפעוטות של הגננת כרמל מעודה במעון בייבי לאב, היא הורשעה היום בבית המשפט המחוזי בלוד על ידי השופט עמי קובו בהתעללות בפעוטות ותקיפת קטין על ידי אחראי. מעודה הואשמה ב-18 אישומים שונים. בדיון בהכרעת הדין אמר השופט שהכרעת הדין התייחסה לכל אישום בנפרד, למרות שמדובר "במסכת אחת של התעללות".
לבית המשפט הגיעו הבוקר הורים רבים אשר ציפו לשמוע את הכרעת השופט וקראו קריאות שונות לעבר מעודה, חלקם אף פרצו בבכי.
השופט קובו כתב בהכרעת הדין: "מדובר בסדרת מעשים מתמשכת שיש בה פוטנציאל רב לגרימת סבל או נזק לפעוטות ויש בה משום אכזריות, הטלת אימה, ביזוי השפלה או דיכוי. כל זאת תוך כשקיים פער כוחות רב, ויחסי תלות בין הנאשמת, הגננת, לבין העוללים הרכים בשנים. מעשי הנאשמת הטילו מרות ומורא על הפעוטות, והיה בהם משום ענישה והפחדה, תוך שניכר כי הפעוטות היו חסרי ישע לחלוטין אל מול הנאשמת".

דיון הכרעת הדין של כרמל מעודה

דיון הכרעת הדין של כרמל מעודה

בשלב הסיכום ציין השופט מספר מקרים: "כך למשל, הנאשמת קשרה את ידיו של פעוט כבן שנה ו-11 חודשים מאחורי גבו באמצעות חבל לפרקי זמן ממושכים על אף בכיו. באחד מהמקרים סטרה על פניו, הרימה אותו באמצעות משיכת חולצתו, הטיחה אותו על גבו על הרצפה, שבה והרימה אותו באגרסיביות והושיבה אותו בכוח על הכיסא. בהמשך קשרה את ידיו באמצעות חבל מאחורי גבו, הפעוט צרח מכאבים ונפל על הרצפה בעודו קשור ומתפתל. הנאשמת הותירה אותו קשור ובוכה על הרצפה ורק כעבור 28 דקות התירה הנאשמת את ידיו".
עוד כתב השופט "… לקראת סוף היום, מעשיה האלימים של הנאשמת הסלימו, עת נטלה חבל וקשרה את זרועותיו מעל המרפק, והוא ניסה להתהלך בגן בעודו בוכה, ורק כעבור 35 דקות בהן הפעוט היה קשור, הייתה זו פעוטה בגן שהתירה את החבל מידיו וסייעה לו…".
במקרה נוסף אשר מזכיר השופט, הטיחה מעודה פעוט בכוח לכיסא והשליכה אותו בחוזקה לתוך לול ולאחר מספר שניות הוציאה אותו מהלול והטיחה אותו בחוזקה בכיסא ואז הטיחה את ראשו בשולחן. פעוט אחר היא קשרה במשך דקות ארוכות והאכילה בכפייה. במקרה נוסף היא שילבה את ידיו של פעוט לאחור בהיותו שוכב על בטנו, ישבה על גבו וידיו ולחצה בידה על פניו המכוסות בשמיכה בעודו בוכה למשך מספר דקות.

קיראו גם:

כתב אישום בגין התעללות בקטינים הוגש נגד הגננת כרמל מעודה. הערב: הפגנה בתל אביב

גיהנום בפעוטון: "ילד הקיא והאכילו אותו בחזרה את מה שהוא הקיא"

המשטרה: עצרנו חשוד בהצתת ביתה של הגננת החשודה בהתעללות | צפו בשריפה

עו"ד איריס פיקר-סגל מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) מסרה בתום הדיון:"ביהמ"ש קיבל את עמדתנו והרשיע את הנאשמת בעבירות התעללות ובתקיפת קטין על ידי אחראי. ביהמ"ש הראה בהכרעת הדין כי הוא משמש כמעין אביהם של הקטינים, בכך שהוא מגן עליהם. הילדים בגן היו בין הגילאים 0-3, כך שהם נעדרי כושר רטורי ולא יכלו לספר להוריהם מה קרה להם בגן. ההורים נתנו אמון בנאשמת, וכל יום הביאו את היקר להם מכל לגן. אנו מקווים כי הכרעת הדין תרתיע גננות וגננים אחרים מלבצע מעשים נוראיים שכאלה".
יוסי חברה אבא של לין ילדה בגן הוסיף בסוף הדיון "היום הגענו לבית המשפט בציפייה שיעשה צדק עם הילדים שלנו. כרמל מעודה הואשמה ב- 17 סעיפים מתוך 18 בהתעללות ובתקיפה ובית המשפט קיבל והבין שמדובר במתעללת הכי גדולה במדינת ישראל והיום אפשר להגיד מתעללת ולא לכאורה. הבת שלי הוזכרה בכתב האישום כילדה שהתירה את הקשרים של חבר שלה ומדובר במצב הזוי שמה שהילדים שלנו עברו. . ב9/4 אנחנו נערכים לקראת טעונים לעונש ואנחנו נמצאים בסיטואציה של להוכיח שהילדים שלנו נפגעו וזה לא נגמר כשהם הוצאו מהגן ומאוד מקווה שאנחנו מגיעים לצדק ושכרמל מעודה תבלה שנים רבות מאחורי סורג ובריח".
כזכור, נגד מעודה, בת 26 מראש העין, הוגשו ביולי 2019 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע.


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר