דורון בן דקון. צילום: זאב שטרן
דורון בן דקון. צילום: זאב שטרן

הכחולה: "בן דקון לא עומד בהבטחותיו". בן דקון: "הם לא רוצים את המניות"

קשיים גדולים במו"מ בין עמותת האוהדים לאיש העסקים המחזיק ב-50 אחוזים מבעלות המועדון. העמותה: "כספי האוהדים אינם הפקר, בן דקון דרש שיפוי לכל תביעה מצד גלנט או המועדון". הבעלים: "לי אין שום חובות"

פורסם בתאריך: 3.7.17 15:49

בעמותת "הכחולה" התאכזבו השבוע מסיומו הלא מוצלח של המשא ומתן מול דורון בן דקון, המחזיק ב-50% מזכויות הניהול במועדון. כזכור, בעבר התבטא בן דקון ב"ספורט מלאבס" כי יעביר את זכויות הניהול בעמותה ללא תמורה, עם התבטאות מרגשת לפיה "החלום שלי תמיד היה שהקבוצה תנוהל בשיתוף האוהדים". בפועל, לאחר עיכוב לא קצר בהגשת טיוטת החוזה, מבקש כעת בן דקון מחברי העמותה לשפות אותו בתביעות עתידיות בכל הקשור למועדון. במילים אחרות – לקחת אחריות במקרה שדורון גלנט, או המועדון, – יתבעו את בן דקון.

"הרי לפניכם ה"ללא תמורה" של בעלי המועדון דורון בן דקון", נכתב בהודעה רשמית שפרסמה העמותה. "בן דקון אולי לא דורש כסף מזומן, אבל למעשה הוא דורש ש"הכחולה" תפצה אותו בגין כל תביעה שתוגש כלפיו בעתיד על ידי דורון גלנט או המועדון, מבלי להגביל את סכום הפיצוי בתקרה כלשהי. אם לא תעשה כן, בן דקון דורש בטיוטת החוזה אותה הגיש לעמותה, כי המניות יושבו אליו".

"ומה חובותיו או זכויותיו של בן דקון מול הקבוצה?", המשיכו בעמותה. "מה טיב והיקף דרישותיו הכספיות של גלנט כלפי בן דקון? לכך לא קיבלנו תשובות.  בן דקון דרש לקבוע בהסכם כי יעביר מניותיו לכחולה "ללא הצהרות וללא מצגים", ובאותה נשימה דורש מהכחולה להצהיר כי 'ניתנה לה הזדמנות לשאול, לבחון ולקבל כל חומר על הקבוצה ועל המניות'".

חברי הוועד המנהל של הכחולה

בעמותה הוסיפו וטענו: "בן דקון דרש לקבוע בהסכם כי הכחולה תצהיר שהיא מכירה את "מערך ההסכמים" בינו לבין הקבוצה ובינו לבין גלנט, אבל לא העביר לידי הכחולה עותקים של המסמכים הרלוונטיים ונמנע מלהגיב באופן ענייני להשגות שהועברו לו על ידי בא כוח העמותה ולמעשה בכך סיים את המו"מ בפועל. כספם של האוהדים אינו הפקר. נגמרו הימים בהם ניתן היה לתמרן את אוהדי הפועל ולנצל את אהבתם ללא תנאי לקבוצה. מצער שהסבלנות הרבה שהפגינה עד כה הכחולה, במגעיה לכניסה לקבוצה, התפרשה על ידי אנשים מסוימים באופן שגוי".

במצב העניינים הנוכחי, מי שעשוי לקבל את 50 האחוזים של בן דקון הוא דווקא גלנט. "דורון גלנט הוא לא בן אדם רע והוא בהחלט אופציה ריאלית", אישר בן דקון בשיחה עם "ספורט מלאבס" בתחילת השבוע. "גם העמותה וגם גלנט בקשר עם עורך דיני, מורן מאירי, ואמרתי להם שמבחינתי מי שרוצה את המניות יכול לבוא ולקחת אותן. מה אעשה שהעמותה לא רוצה את המניות שלי?".

בעמותה טוענים שהבטחת את המניות ללא תמורה, וכעת אתה דורש שיפוי במקרה של תביעות עתידיות.

"שמע, כמו שלקחתי את המניות בזמנו מאבי ללוז כך אני מעביר אותן. לי אין שום חובות, החומר והניירת ברשותי ואני לא חלק פעיל במועדון מאוגוסט 2015. מה שקשור אלי אישית אכן קשור אלי, אבל בעמותה ציבורית אין לך מחויבות אישית, כך שאני לא צריך להתעסק באם מישהו יחליט לתבוע את המועדון. מי שלוקח על עצמו את המועדון צריך לעמוד בזה. אני חוזר ארצה ביום חמישי ואבדוק עם עורך דיני איך הדברים התקדמו".

בכל הנוגע למגעים מול דורון גלנט, פרסמה העמותה כי ביום רביעי תתקיים פגישה בין נציגי העמותה לבין גלנט, לאחריה יימסר עדכון לחברי העמותה בנושא.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר