הבחירות לכחולה צילום זאב שטרן
הבחירות לכחולה צילום זאב שטרן

הבחירות הסתיימו: יש ועד מנהל קבוע לעמותת הכחולה של אוהדי הפועל

77 אחוזים מחברי עמותת אוהדי הפועל פתח תקוה השתתפו בבחירות הראשונות לוועד המנהל ולוועדת הביקורת. היו"ר: אור עוז

פורסם בתאריך: 18.5.17 14:09

עמותת "הכחולה", עמותת אוהדי הפועל פתח תקוה רשמה ביום ראשון השבוע עוד נקודת ציות ציון משמעותית, כשערכה את הבחירות ראשונות לוועדת המנהל ולוועדת הביקורת. אירוע הבחירות החגיגי נערך באודיטוריום של בית הספר אחד העם בעיר וזכה להיענות גורפת מצד חברי "הכחולה". כזכור, בחודש ינואר האחרון לאחר פעילות ענפה מאחורי הקלעים, ערכה העמותה את כנס ההשקה הרשמי, כשהיעד הוא להעביר לידיה את ניהול הפועל ולהעניק לאוהדים מעורבות וההשפעה בעיצוב עתידו של המועדון.
נתון מרשים של 77 אחוזי הצבעה, או במילים אחרות 546 מתוך 710 חברים משלמים, בחרו באמצעות אתר האינטרנט של העמותה את נציגיהם לשתי הוועדות, באירוע שהוסיף ל"כחולה" ולחבריה הרבה כבוד והוכיח שלא מדובר בגימיק זמני.
אור עוז, שנחשב בקרב הפעילים למועמד המוביל לזכייה בתפקיד היו"ר , התלוצץ עם חבריו ש"מחכה לו נאום זכייה בכיס האחורי של המכנסיים". בהמשך, גם ללא הנאום, נבחר עוז רשמית ליו"ר העמותה עם 262 קולות, עת הקריא את התוצאות יו"ר ועדת הבחירות, תומר פרסלר. אחריו, בפער קטן, נבחרו לוועד המנהל שני חברי הוועד המנהל הנוכחיים – חזי בן עמי (254 קולות) ואיתי לוי (224 קולות). באותן הדקות עדי בילגורי ולירון סובול, בני זוג ומועמדים בבחירות, ישבו זו לצד זה במתח גדול. סובול היה השם הבא שהוקרא עם 189 קולות, ומיד אחריו הוכרז גם שמה של בילגורי שזכתה ל־175 קולות. המתח הרב השתחרר בן רגע בחיבוק מרגיע בין בני הזוג. שמעון בן שושן ומירב ניר־אהד, סגרו את השביעייה ויספקו דם חדש לשורות הוועד המנהל. ב"כחולה" לא הסתירו את גאוותם על הנבחרת הטרייה וציינו במיוחד את "הכוח הנשי", בילגורי את ניר־אהד.
מבין ארבעה מועמדים לוועדת הביקורת נבחרו שלושה: חיים גולדבלט שזכה ל־235 קולות וישמש כיו"ר הוועדה, עמרי שירום שזכה ל־168 קולות ואיתן רחמני שקיבל 77 קולות. מי שנשארו מאוכזבים הם שלמה ואורי בן עזרא – אב ובנו שלא נבחרו לוועד המנהל ולוועדת הביקורת, אך צפויים להמשיך בפעילותם בעמותה, בתחומי הווידאו והכספים.
"זה ניצחון גדול לעמותה"
בזמן שמרבית האוהדים התפזרו איש איש לביתו עם סיום הליך הבחירות והקראת התוצאות, חברי הוועדות הטריים ופעילים בולטים עוד נשארו שעה ארוכה בחצר בית הספר, מנתחים את האירוע ומתחילים בתכנון הצעדים הבאים. "זה ניצחון גדול לעמותה והוכחה חד משמעית שיש לנו גיבוי מהקהל האוהדים", הדגישה עדי בילגורי, "אחוזי ההצבעה והעובדה שחמשת המקומות הראשונים הורכבו מהאנשים שהובילו את הפעילות עד היום, היא מסר לכל מי שלא היה בטוח – אנחנו כאן כדי להישאר וכדי להיות הבעלים של הפועל. באופן אישי, אני מרגישה זכות גדולה לייצג את הקהל של הפועל. אני יכולה לומר שכל החוויה הזו של הבחירות היתה מוזרה ומרגשת ולא חשבתי בחיים שאעמוד בסיטואציה כזו. עכשיו הגיע הזמן להתחיל לעבוד".
אור עוז, היו"ר הטרי, התייחס גם הוא לאירוע הבחירות ואמר: "בשיעור ההצבעה יוצא הדופן ובאמון שהפגינו האוהדים בפעילי העמותה, הבהירו אוהדי הפועל כי הם נותנים בעמותת ה'כחולה' אמון מלא, כל הדרך עד לקבלת השליטה הניהולית במועדון. מה־14 במאי השנה אוהדי הפועל החליטו לשים את כל המחלוקות בצד כדי לצאת לדרך משותפת, עד שנגשים את המטרה שלשמה התכנסנו – עתיד טוב יותר לקבוצה האהובה שלנו". עוד הוסיף עוז: "זה לא טריוויאלי שאוהדי כדורגל בישראל עורכים בחירות וקובעים ועד מנהל שייצג אותם מול הבעלים. יש בזה משהו מרגש מכיוון שמתרחש פה שינוי בעולם הכדורגל, שמחזיר את המועדון לקהילה ממנה הוא צמח. אמנם בעבר היה זה טבעי שהמועדון כולו הורכב מהחברה הסובבת אותו, אך כיום, כאשר הבעלות מוחזקת על ידי גורמים בודדים, מעורבות הקהילה בתוכו היא נדירה יותר. קבוצות אוהדים הן הפלטפורמה של העידן החדש לעירובה של הקהילה".
"מאז שהעמותה נכנסה לחייהם של אוהדי הפועל, ניתן להרגיש רוח חיובית הרבה יותר", המשיך היו"ר, "כתבות אוהדות בתקשורת והבעת עניין מצד האוהדים, הן חלק מהשינוי שהעמותה מחוללת בקהל. שינוי זה מביא איתו תקווה לעתיד טוב יותר, שנותנים בו כבוד למורשת ומשקפים לקהל את מצב הקבוצה בצורה אמינה".
אז מה הלאה? ארבעת חברי הוועד המנהל החדש יעברו בשבועיים הקרובים חפיפה יחד עם חברי הוועד המכהן, וייכנסו בהדרגה לתוך לב הפעילות. בראשית חודש יוני העברת השרביט תעשה באופן רשמי, כאשר בן שושן, ניר־אהד, בילגורי וסובול, יחליפו באופן רשמי את אלעד מרקוס, אריאל המאירי, ניב צפרירי וחיים גולדבלט. "אנחנו נמצאים במשא ומתן להעברת השליטה במועדון לידינו, לכן לא יהיו נכון לבצע שינויים גדולים ומיידיים", הסבירו בעמותה, "הקהל הביע בדרך שלנו אמון ואנחנו רוצים להמשיך באותו הקו. החילופים בוועדות ייעשו בצורה הדרגתית, כאשר כל אחד מארבעת חברי הוועד היוצאים ימשיך להיות פעיל בשורות העמותה ולסייע בכל אשר יידרש".
ביום ראשון הקרוב צפויה להתקיים פגישה בין נציגי העמותה לבין דורון גלנט ועורך דינו שי אליאס, במסגרתה עתיד גלנט למסור את כלל המסמכים שהגיש להתאחדות לכדורגל ומסמכים נוספים אותה ביקשה העמותה.
"זה לא טריוויאלי שאוהדי כדורגל בישראל עורכים בחירות וקובעים ועד מנהל שייצג אותם מול הבעלים. קבוצות אוהדים הן הפלטפורמה של העידן החדש לעירובה של הקהילה"
יו"ר העמותה, אור עוז
"אחוזי ההצבעה והעובדה שחמשת המקומות הראשונים הורכבו מהאנשים שהובילו את הפעילות עד היום, היא מסר לכל מי שלא היה בטוח -אנחנו כאן כדי להישאר וכדי להיות הבעלים "
חברת הוועד המנהל, עדי בילגורי

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר