איתי שונשיין צילום עזרא לוי
איתי שונשיין צילום עזרא לוי

שונשיין לברוורמן: מבקש את תיק הספורט בעירייה

סגן ראש העיר מבקש לקבל לידיו את התיק אחרי פרישתו של אורן חפץ. בינתיים בהפועל מעלים טענות קשות על מצב המגרשים והתנהלות העירייה, שהפקידה את שיפוץ המתחם בידיו של איציק לוזון. העירייה בתגובה: "מאחלים לקבוצה שיעסקו בספורט ולא בחיפוש אחר אשמים"

פורסם בתאריך: 29.8.17 12:54

כמדי שנה, גם לקראת פתיחת העונה הנוכחית של מחלקת הנוער סוגיית המגרשים בסירקין ממשיכה להדיר שינה מעיניהם של ראשי הפועל. ההשלכות לגבי קבוצת הבוגרים, שנאלצת להתאמן בתנאים קשים ולסכן את בריאותם של שחקניה – ברורות.

לטענת ראשי המועדון, העובדה שאיציק לוזון, איש מכבי מובהק, הופקד על פרויקט השיפוץ הנרחב נגועה בניגוד עניינים ברור ויש לו אינטרס לעכב את ביצוע העבודות ולהמשיך לפגוע בילדי מחלקת הנוער וכן בשגרת האימונים – כשכאמור כל שחקני המועדון מבוגרים ועד ילדים נאלצים מדי יום להתאמן בתנאים קשים ומסכנים בכך את קריירת המשחק שלהם.

לאחרונה נועדו ראשי המועדון עם ראש העיר, אך לא קיבלו תשובות שהשביעו את רצונם. יצוין כי במועדון מעריכים את העובדה כי לאחרונה הגיע דשא סינטטי חדש וצינור ניקוז, אך הבעיות במתחם קשות יותר ונוגעות בין היתר גם לטיפול מאסיבי ביציעים ובמתחם חדרי ההלבשה.

ומעניין לעניין באותו עניין, סגן ראש העיר איתי שונשיין, המזוהה עם הפועל, שיגר לראש העיר איציק ברוורמן מכתב בו הוא דורש לקבל לידיו את תיק הספורט במקומו של אורן חפץ, שסיים את תפקידו. בהפועל מרוצים מאוד מהיוזמה והביעו אופטימיות זהירה כי ביכולתו של שונשיין לתקן את העוול ההיסטורי שנעשה למועדון בכל הנוגע למתחם סירקין.

הבורות במתחם סירקין. צילום: החוג הכחול

"פניתי לראש העיר ואני ממתין לתגובה שלו, בתקווה שתהיה חיובית", אישר שונשיין. "מדובר בתיק בעייתי ומורכב מאוד כי יש רגישויות בתחום הספורט וצריך לעשות שם סדר. לשכת סגן ראש העיר היא מקום טוב ונכון לטפל בתחום הזה. להשיג תמיכות, מלגות ומענקים זה משהו שאנחנו יודעים לעשות".

לגבי הפועל הוסיף סגן ראש העיר: "הפועל סובלת שנים מבעיות של מגרשים ובעיות תקציביות. חלק מהבעיות פרסונליות וחלקן כי האגודה איבדה נכס צאן ברזל בדמות אצטדיון "האורווה" ומגרשי האימונים. למגרשים בסירקין לא נמצא פתרון ראוי כי משרד התחבורה לא אישר לעשות שם אימונים. הרבה שנים האגודה סבלה מכך וילדים כמעט ולא הגיעו להפועל. בשנים האחרונות המחלקה התחזקה ולכן כל נושא סירקין חייב לקבל בוסט משמעותי: לקדם את נושא הטריבונה, חדר שופטים, תאורה, חדרי הלבשה וכן לדאוג שהשזרועים בחורף וכל החלפת הדשא והציוד יעשו בצורה טובה יותר. אני רוצה לבדוק את העניינים מבפנים ולקבל החלטות. אם אקבל את המושכות, יהיו לי יכולות בקרה הרבה יותר טובות בנושא".

"לא מדובר רק בהפועל", הדגיש שונשיין בעניין נכונותו להיכנס לעובי הקורה. "כל ענף הספורט צריך לעבור שדרוג ושינוי – הן הספורט היחידני והן הקבוצתי, בנושא המתקנים, התקציבים והיחס למועדונים ולקבוצות. פתח תקוה שופעת בספורט ובצעירים ויש כאן פוטנציאל אדיר להפוך קבוצות לאטרקטיביות ולהביא כמה שיותר ילדים לפעילות ספורטיבית. צריך לטפל באגודות מקרוב וחייבת להיות יד מכוונת. אנחנו מבינים ספורט, אוהבים ספורט ויכולים לעזור למנהלת אגף הספורט בכל התחומים במטרה לבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר".

דובר העירייה, חזי חקאק, מסר בתגובה לדברים: "נושא בינוי המגרשים הסתיים לפני למעלה מחצי שנה כך שאיננו מבינים את הטענה בכל הקשור לאיציק לוזון. מר לוזון, המועסק באגף הספורט זה למעלה מ-20 שנה, קידם את תכנית המגרשים וסייע לנו בידע המקצועי שלו לקבל את המוצר הטוב ביותר ואכן המגרש הסינטטי איכותי מאוד, לכל הדעות.  איננו מוצאים כל שחר בטענת אנשי הפועל לאגף. תמוהה המסקנה כי נציגי הקבוצה בפגישתם עם ראש העיר קיבלו תשובות שלא השביעו את רצונם. ראש העיר, מנכ"ל העיריה ואגף הספורט עושים הכל על מנת לתת את השירות הטוב ביותר לרווחת קבוצות הספורט. בנוגע למצב המגרשים, על פי אנשי המקצוע הכל תקין, בנושאים שהעלו בפני ראש העיר – חדר הלבשה לשופטים וטריבונות, הנושא נבדק מול אגף נכסי העירייה וההנדסה היתכנות הוצאת היתר בנייה. מאחלים לקבוצה שיעסקו בספורט ולא בחיפוש אחר אשמים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר