בית ספר פיק"א. צילום זאב שטרן
בית ספר פיק"א. צילום זאב שטרן

"מה לילדי גן חרדים ולבית ספר חילוני?"

חשש: עיריית פתח תקווה תכניס ארבעה קרוואנים בהם ילמדו ילדי גן חרדים לחצר בית הספר פיק"א. הורים: "הם אינם מתאימים באמונה ובגיל שלהם לאופי בית הספר"

פורסם בתאריך: 6.8.17 15:08

 

הורי תלמידי בית הספר פיק"א בפתח תקווה חוששים כי בכוונת העירייה להכניס לחצר קרוואנים בהם ילמדו ילדי גן חרדים. לדבריהם, הדבר יקטין משמעותית את שטח בית הספר ולא יאפשר את הקמת גינת הירק שתוכננה במתחם. בנוסף, מתלוננים ההורים שהדבר עלול להגדיל משמעותית את כמות התלמידים שמגיעים לבית הספר מאחר ומדובר בגן שאמור להיות על אזורי ואמורים להגיע אליו תלמידים מכל קצוות העיר. בשל כך חוששים ההורים שייווצרו פקקים נוראים ומכוניות ימלאו בכל יום את הרחוב הקטן והעמוס ממילא.

"בבית הספר שלנו לומדים כיום למעלה מ-450 תלמידים", אומר הורה לתלמידים בבית הספר. "על פי מה שהבנו, הולכים להכניס ארבעה קרוואנים נוספים של ילדי גן, שבחישוב גס מדובר בעוד כמאה תלמידים. אלו ילדים קטנים, שמטבע הדברים צועקים ועושים רעש וכיוון שההפסקות של בית הספר והגן לא תמיד מקבילות זה עלול ליצור בלגאן אחד גדול".

ההורים סבורים כי המנהלת, גילת אנגל, הסכימה להכניס את הקרוואנים לאחר שהובטח לה שיקודמו בקשות לשיפוצים הוגשו לקראת שנת הלימודים הקרובה. "אם זה נכון, זה אבסורד מפני שאנחנו צריכים לקבל את המגיע לנו בכל מצב, ולא צריך להתנות את זה בעניין כזה או אחר", מסבירה אם אחרת. "בין השאר מדובר על קירוי למגרש הספורט, שלעניות דעתי לכולם יש ואצלנו הילדים נאלצים להיות בשמש במהלך היום, בשעורי ספורט ובאירועים בית ספרים. בנוסף לדעתי הובטח לה תיקון תשתיות ישנות שלא טופלו לאורך השנים.

כיתת המחשבים בבית הספר. צילום באדיבות בית הספר

כיתת המחשבים בבית הספר. צילום באדיבות בית הספר

גם העובדה שמכניסים תלמידים חרדים לבית הספר החילוני אינה עוברת בשתיקה. "פיק"א הוא בית הספר החילוני הראשון במושבה וזה מצחיק שהולכים להכניס לנו חרדים לתוכו", מוסיפה האם. "כבר היום יש בסמוך לבית הספר שלנו שני בתי ספר של עמותת 'בית יעקב' וכשאנחנו או הילדים שלנו מסתובבים ברחוב עם גופיה יש תחושה שעוד מעט יבקשו מאיתנו ללכת בצניעות ברחוב".

הורה שלישי מוסיף: "ילדי גן חרדים אינם מתאימים לא באמונה שלהם ולא בגיל שלהם לאופי בית הספר ויש למנוע זאת בהקדם. האזור שבית הספר נמצא הולך ומתחדש, יש בסמיכות הרבה בניינים חדשים בהקמה ולמעשה פיק"א יכול להיות מענה טוב עבורם. בעבר בנייני השירות הפסיכולוגי ומת"י היו שייכים לפיק"א ונלקחו מבית הספר. אולם כעת לאחר שהשירות הפסיכולוגי עזב, ההיגיון אומר שהשטח יחזור לבית הספר והילדים ילמדו במבנה במקום בקרוואנים, אבל בעירייה מעדיפים להעביר את המבנים לחרדים והילדים שלנו ימשיכו לסבול ולזה לא ניתן יד".

מהנהגת הורי בית ספר פיק״א נמסר, שהנושא נמצא בימים אלה בבירור מול העירייה. בהודעה שפורסמה בפייסבוק השבוע נכתב כביכול מטעם ההנהגה כי אם אכן יעשה הדבר הם ישקלו להשבית את בית הספר בתחילת שנת הלימודים הקרובה.

תגובת העירייה תובא לכשתתקבל.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר