מרכז לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה יפתח בבית-ספר קיבוץ גלויות הדמיה: בריז קריאטיב
מרכז לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה יפתח בבית-ספר קיבוץ גלויות הדמיה: בריז קריאטיב

מרכז ליזמות, חדשנות וטכנולוגיה ייפתח בבית ספר קיבוץ גלויות

במרכז יהיו שני מרחבים טכנולוגיים ואינטראקטיביים וכיתות לקיום סדנאות. יבקרו בו תלמידי א'-ו' מכל בתי הספר בעיר

פורסם בתאריך: 12.10.20 09:45

מרכז לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה, יפתח בבית הספר היסודי קיבוץ גלויות בשכונת קריית אלון. את בית הספר מנהלת  איילת אלון. המרכז החדש יספק מענה מתקדם וחדשני לתלמידי בית הספר בפרט ולכלל תלמידי ותלמידות בתי הספר היסודיים בעיר ולקהילה בכלל.
המרכז החדש יוקם במבנה ישן במרחב של בית הספר שהיום לא נעשה בו שימוש לצרכי לימוד. המבנה ישופץ בעלות כוללת של ארבעה מיליון שקלים, בהשתתפות של העירייה וחברת פיינל (Final). הכספים יושקעו בבנייה, בתכנון חללי הלמידה ובנייתם, ברכישת הציוד ובהתקנה. העבודות מתוכננות ומבוצעות על ידי תעשידע, בריז קריאטיב וחברת פיינל. המרכז לחדשנות יהיה מוכן לקראת אמצע שנת 2021.
בקומה הראשונה יהיו שני מרחבים:

המרחב הראשון הוא מרחב "משחקים" בו יהיו משחקים ומיצגים טכנולוגיים ואינטראקטיביים, ובמהותו יהיה מרחב התנסות, חוויה ויצירת סקרנות. עמדות משחקים ומיצגים טכנולוגיים יפגישו את הילדים עם תחומי העתיד, יחשפו אותם אל המתרחש "מאחורי הקלעים" ויספקו הסבר אודות הטכנולוגיה עליה מבוסס המשחק.
המרחב השני יקרא "עפים" ויהיה מרחב פתוח וגמיש לדיון, העמקה, העשרה וקבלת כלים להשתלבות במקצועות העתיד. במרחב "עפים" יהיה קיר השראה, קיר לרעיונות משותפים, קיר להרצאות וסרטונים, קיר ובו היצע לכלי עבודה רלוונטיים ועוד.

בקומה השנייה יהיו כיתות ומרחבים לקיום סדנאות. במרכז לחדשנות יבקרו באופן קבוע תלמידי ד'-ו' מכלל בתי הספר היסודיים בעיר, תלמידי א'-ג' יבקרו במקום באופן תקופתי ולפי היכולת.

הדמיית המרכז לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה בבית ספר קיבוץ גלויות הדמיה: בריז קריאטיב

הדמיית המרכז לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה בבית ספר קיבוץ גלויות הדמיה: בריז קריאטיב

ראש העירייה רמי גרינברג: "המרכז לחדשנות יזמות וטכנולוגיה יהווה אבן שואבת לקהילה כולה ויפגיש את ילדי שכונת יוספטל-דדו וילדי פתח תקוה בכלל עם המגמות החמות ביותר בעולמות החדשנות והטכנולוגיה. המרכז יעורר סקרנות, יעודד יזמות, מחשבה יצירתית ויהווה לתלמידים מקפצה להתמקצעות בתחומים אלו בעתיד. אנחנו מאמינים כי יש לחשוף את התלמידים כבר מגיל צעיר להבנת העולמות הטכנולוגיים והכנתם לקראת העתיד. מערכת החינוך בפתח תקוה היא מהטובות ומהמתקדמות בארץ ואנו נמשיך להיות חוד החנית בתחומי המדע והטכנולוגיה. אני מודה לטלי טולדנו מנהלת האגף לחינוך יסודי המובילה את הפרויקט, לחברת פיינל ולחברת תעשידע".
מ"מ ראש העירייה וראש מינהל החינוך, רון כץ: "המרכז לחדשנות הוא מקום מפגש בין תעשיות וחברות עסקיות ובין תלמידים, קהילות, מורים והורים מפתח תקוה. מערכת החינוך שלנו ביסודי ובעל יסודי מבססת את עצמה כמערכת חינוך טכנולוגית וחדשנית, המקיימת שיתופי פעולה עם חברות מובילות וקהילות מעניינות".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר