מחאת הורי בית ספר שיפר, צילום זאב שטרן
מחאת הורי בית ספר שיפר, בדצמבר האחרון, צילום זאב שטרן

בעקבות תשובת העירייה: שביתה בבית ספר שיפר, איום בביטול הרישום לחטיבות

אחרי מאבק ממושך קיבלו ההורים תשובה שאינה מספקת אותם והם מדגישים: "כרגע אנחנו בית הספר היחיד בעיר ללא פתרון". על רקע החרפה משמעותית במחאה אומרים בעירייה: "המענה ענייני ומקצועי ומשקף את האפשרויות הקיימות"

פורסם בתאריך: 12.2.23 09:30

המאבק של הורי ותלמידי בית ספר שיפר נגד העירייה עלה היום (ראשון) מדרגה. הורי בית הספר החליטו להשבית את הלימודים בשכבה ו' לפרק זמן ממושך. בשלב זה, אם לא יימצא פתרון, אמורה השביתה להימשך לפחות במשך כל השבוע, עד יום שישי. כמו כן, מיום רביעי אמורים להצטרף לשביתה גם תלמידי שכבה ה'. בעירייה אומרים: "הוצעו להורים מספר פתרונות ריאליים".

כזכור, המאבק של הורי ותלמידי בית הספר היסודי שיפר, על החטיבה בה ילמדו בוגרי בית הספר, נמשך כבר זמן רב. התלמידים הלומדים בבית הספר מגיעים משכונת שיפר-נוה דקלים הממוקמת בצפון מזרח העיר, סמוך לצומת סגולה, כאשר כ-60 אחוז מהתלמידים מגיעים מנוה דקלים. השכונה הקרובה ביותר לשיפר היא שכונת אם המושבות שבה ממוקמים כמה מוסדות חינוך שש שנתיים ובהם אחד העם, גולדה ורמון. מכאן נובע גם כעסם של הורי שיפר על כך שהעירייה לא שיבצה את ילדיהם באחד המוסדות הקרובים יותר לשכונתם ובמקום זאת מעדיפה להסיעם לצד השני של העיר, לחטיבה הממוקמת בדרום מערב. בשנתיים האחרונות הפתרון שנמצא הוא הסעתם לשש-שנתי ארנס. אולם, כעת מאסו הורי התלמידים בפתרון זה והם דורשים פתרון קרוב יותר, למשל בשכונת אם המושבות.

אולם, לטענת העירייה, פתרון זה אינו אפשרי בשלב זה. לאחרונה, לאחר מספר מפגשים בין הנהגת ההורים ו-ועד השכונה עם בכירי מינהל החינוך וראש העירייה, רמי גרינברג, בנושא שיפר, קיבלה הנהגת ההורים מכתב שעורר את זעמם. במכתב התבשרו ההורים כי בשנת הלימודים הבאה, תשפ"ג (שהרישום אליה ייפתח בקרוב), יוכלו לבחור בין שלוש אלטרנטיבות. הראשונה היא לרשום את כלל שכבת ו' לחטיבת ברנר. האפשרות השנייה היא לרשום את כלל שכבת ו' לחטיבת ארנס. שתי אפשרויות אלה רחוקות מבתי התלמידים ודורשות הסעות. האפשרות השלישית שהוצעה להם היא שיבוץ חלקי בחטיבת גולדה באם המושבות.

 

כאמור, חטיבת גולדה הייתה אחת האפשרויות המועדפות על הורי שיפר. אולם העירייה הציעה להם אפשרות לשבץ בחטיבה רק 40 ילדים (שייבחרו בהגרלה) וגם זאת לאחר הרישום ובכפוף להגשת בקשה במעמד הרישום המקוון. עוד נאמר במכתב, עליו חתומה ד"ר ירדנה חדד, מנהלת האגף לחינוך על יסודי בעירייה: "בשנים הבאות נוכל לקלוט בחטיבות בשכונת אם המושבות סדר גודל של 50 תלמידים כל שנה".

עדי בוגנים, חבר הוועד המרכזי בשיפר, אמר: "אחרי שקיבלנו את המכתב הזה הבנו שהעירייה לא מצאה פתרון. לכן, לצערנו הרב, אין לנו ברירה אלא להתחיל להשבית את בית הספר, ואם צריך גם לזמן ממושך. כרגע אנחנו בית הספר היחיד בעיר ללא פתרון ואנחנו גם מתכוונים לבטל את הרישום של הילדים לחטיבות וכן ננקוט בצעדים נוספים".

מדוברות העירייה נמסר: "ראש העירייה עומד בקשר רציף עם הורי שיפר וגם נפגש איתם מספר פעמים בנושא. הוצעו להורים מספר פתרונות ריאליים. לאחרונה ואף בתחילת הקדנציה הוצע להורים לבנות חטיבה בסמוך למקום מגוריהם. ההצעה נדחתה על ידי נציגות ההורים על רקע אי הסכמות באשר לשיבוץ בתי הספר הנוספים שתוכננו להזין את החטיבה. בנוסף הוצע להורים להירשם בחטיבת ברנר הממוקמת קרוב יותר לשכונה וכן לקלוט מהשנה הקרובה כ-40 תלמידים (מחצית מהשכבה) באם המושבות, בהתאם לכמות שניתן לקלוט בשנה הקרובה. כמו כן, נאמר להורים כי על פי התכנון הכמותי יהיה ניתן לקלוט בעתיד בחטיבת רמון את כל התלמידים הלומדים כיום – החל משכבה ג' בשיפר. כפי שניתן לראות הוצע להורים כל מה שניתן ואין פתרון טוב יותר שלא נבחן. המענה הניתן על ידי העירייה ממוקד, ענייני ומקצועי ומשקף בצורה כנה את האפשרויות הקיימות מהבחינה הכמותית של התלמידים לפי הניתוח העירוני".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. יוספוס

    שיפתחו חזרה את אחד העם ורבר או שירחיבו את האפשרות להיקלט לחטיבת יצחק שמיר שנמצאת יחסית קרוב לשכונה

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר