פועלים באתר הבנייה סמוך לבית הספר היסודי אמיר. באדיבות ההורים
פועלים באתר הבנייה סמוך לבית הספר היסודי אמיר. באדיבות ההורים

צפו: ילדים והורים הולכים מתחת לגגון בטרם נפל עליו הפיגום

הפיגום נפל לעיניי הורים שהמתינו לצאת הילדים מבית הספר היסודי אמיר, דקות לפני שעת סיום הלימודים. אחד ההורים: "מספיק שאחד הילדים היה עובר במקום ונפגע ועכשיו כבר כולם היו מדברים אחרת"

פורסם בתאריך: 6.11.17 14:12

כבר למעלה משנתיים, הורים לתלמידים מבית הספר אמיר, מתלוננים על כך שבית הספר נמצא סמוך לאתר בנייה ומסכן את ילדיהם. הבוקר אחד הפיגומים נפל מהמנוף ומחץ את הגגון מעל השביל שאמור להגן על הילדים. לדברי ההורים, בנס לא קרה אסון, מאחר והפיגום נפל דקות ספורות הצלצול המבשר את סיום הלימודים. ההורים טוענים כי יש לשים לכך סוף, גם אם זה ידרוש את סגירת בית הספר, כדי שחלילה לא יקרה אסון.

"ההורים רותחים ובצדק", אומר אחד ההורים. "מספיק שאחד הילדים היה עובר במקום ונפגע והיום כבר כולם היו מדברים אחרת. באתר הבנייה עובדים מתי שהם רוצים, ללא תיאום מול הנהלת בית הספר".

המנוף ממנו נפל הפיגום בבית הספר אמיר. צילום באדיבות ההורים

המנוף ממנו נפל הפיגום בבית הספר אמיר. צילום באדיבות ההורים

"ראינו בעיניים שלנו איך הפועלים מפרקי את הפיגומים והפיגום נפל על השביל של בית הספר, על הגגון שהם שמו שהילדים יעברו בבטחה כביכול אבל זה ממש לא בבטחה", אומרת אם לתלמיד. "בדרך כלל אנחנו יושבים מתחת לגגון והפעם ישבנו בצד וראינו את זה בעיניים שלנו. כולם מאוד נסערים וביקשו מהילדים ללכת דרך אולם הספורט".

בסמוך לבית הספר נבנים שני פרויקטים של ארבע בניינים. לטענת ההורים בכניסה לרחוב ניצב שלט שאוסר כניסה למשאיות מעל 6 טון ומוגבל בשעות לבוקר והצהריים, אולם, בשעות אלו נמצאו לא פעם משאיות, אשר נכנסות דקות לפני שעת האיסור ונשארים שם לשעה ארוכה.

עוד מתלוננים ההורים שמנוף מעביר מעל ראשי הילדים, רכבים נוסעים על המדרכה בזמן שילדים עוברים במקום, ללא כיוון וחסימה של מפקח. "כל יום זה סכנת נפשות", מסכמת האם.

אמיר פיגום נפל

פועלים מסמנים את אזור נפילת הפיגום בבית הספר אמיר. צילום באדיבות ההורים

יו"ר הנהגת ההורים, גיא איזאק: "במזל גדול לא היו נפגעים. במהלך השנה האחרונה התלוננתי מספר רב של פעמים על חוסר הבטיחות לילדנו המגיעים לבית הספר ואני לא מצליח להבין למה היו צריכים לפרק את הפגומים בזמן שיש ילדים בית הספר ובמיוחד בשעה שהם מסיימים את הלימודים. חייבים לחקור לעומק את המקרה".

לידי מלאבס הגיע סרטון בו נראים ילדים והורים הולכים מתחת לגגון כשבסמוך פועלים זורקים חומרי בנייה כבדים אל חצר אתר הבנייה. ההורה, פמפי דימיטרוב, צעק על הפועלים שיחדלו אולם לדבריו הם לא התייחסו. כעבור כמה שעות נפל הפיגום על הגגון.

למלאבס נמסר, כי למקום הגיע מפקח בניה עירוני וסוכמו שעות עבודה להמשך. תגובת העירייה טרם התקבלה.

תגובת העירייה:

תגובת דובר העירייה: "לאור המקרה המדובר, נתבקש הקבלן לתאם את פירוק הפיגום בליווי שומר מטעמו, בזמן שהילדים בלימודים, הנושא בליווי ממונה בטיחות מטעם הקבלן. במידה והנהלים יופרו נוציא צו הפסקה מנהלי".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אני הראשון שראה את זה זה לא פגום אחד כמות גדולה של פיגומים נפלו שם היה צריך להזמין את המשטרה ולעצור את מנהל העבודה עוד אומר לי לא קרה כלום הורים רבים יושביםצשם ומחכים בשעה הזאת

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר