מגדל האשפוז החדש בשניידר, צילום דוברות שניידר
מגדל האשפוז החדש בשניידר, צילום דוברות שניידר

נחנך בניין הזכוכית: מגדל האשפוז החדש של מרכז שניידר

המגדל החדש אשר מכפיל בגודלו את ההיקף הקיים של מרכז שניידר, מהווה גם בית חולים חירום נגד מלחמה קונבנציונלית, ביולוגית וכימית וכולל פגייה עם חדרים אישיים וגינה טיפולית. הבניין יחל אכלוס בחודש מאי

פורסם בתאריך: 26.3.23 14:01

מרכז שניידר חנך ביום חמישי האחרון את בניין הזכוכית, מגדל אשפוז נוסף הממוקם בסמוך לבניין האבן הקיים מזה כ- 3 עשורים. גזירת הסרט נערכה באירוע חגיגי בנוכחות התורמים אשר על שמם קרוי הבניין, מינדי שניידר לסר וד"ר מייקל לסר, שהגיעו מארה"ב.

הבניין החדש על שבע קומותיו, הוקם מדרום לבניין הנוכחי על שטח כולל של כ-40,0000 מ"ר, והוא מכפיל את גודלו הפיזי של בית החולים. בבניין הזכוכית קיים מתחם בית חולים חירום המגן במצב מלחמה קונבנציונלית, ביולוגית וכימית הכולל שתי קומות ממוגנות: פגייה עם 52 מיטות, 28 מהן בחדרים פרטיים למשפחה ולילוד ומכון דיאליזה ממוגן. במסגרת המבנה החדש, שיחל אכלוס במאי 2023, עתיד מערך האשפוז של מרכז שניידר לגדול בעשרות רבות של מיטות שיאפשרו קבלתם של ילדים רבים יותר מרחבי המדינה ומחוצה לה. שטח כל מחלקה יגדל פי 1.5 מהקיים. מחלקות האשפוז אשר תעבורנה אל הבניין החדש יאפשרו למטופלים ולהוריהם לשהות בחדרים אישיים או בחדרים לשני מטופלים. אפשרות זו, מעבר לשיפור רווחת המטופלים ומשפחותיהם, תעזור ביכולת להתמודדות המתמדת במניעת זיהומים. לאחר מעברן של מחלקות האשפוז לבניין הזכוכית, ישודרג בהדרגה בניין האבן הקיים ובו יורחבו שירותים כגון המערך לאונקולוגיה, מערך הלב, ומחלקות הטיפול הנמרץ. כמו כן יורחבו שירותים כירורגיים ואמבולטוריים רבים.

בניין הזכוכית יכלול גם את מרכז המחקר והחדשנות היחידי לילדים בארץ ומהבודדים בעולם, מרכז למחלות מוח המשלב נוירולוגיה ופסיכיאטריה ומכון למחקר קליני לחקר המוח, מערך לטיפול בהפרעות אכילה, בית כנסת, אודיטוריום, בית קולנוע וגינה טיפולית. בבניין משולב גם מרכז חינוכי מורחב, אשר ימוקם על שטחים גדולים בקדמת הבניין, על מנת להעניק לילדים סביבה המתחברת עם העולם הבריא שבחוץ. בנוסף, נבנה בימים אלו חניון תת קרקעי עם כ-1,000 מקומות חניה למטופלים ולמבקרים.

 

ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים, אמרה: "מרכז שניידר הציב מחדש את הרף, שינה את פני רפואת הילדים בישראל והפך עד מהרה לאחד המובילים בתחומו בעולם. בד בבד, עלה באופן דרמטי הביקוש לשירותי בית החולים ונוצרו עומסי יתר. במסגרת התוכנית האסטרטגית של בית החולים לפני כעשור, שאושרה על ידי הנהלת כללית, הוצע על ידי קודמי בתפקיד, פרופ' יוסף פרס, להקים מבנה נוסף, שיעניק למרכז שניידר את האוויר הדרוש ויאפשר לו לעשות את עליית המדרגה הנוספת. בניין הזכוכית מצעיד אותנו אל עבר העתיד ומהווה בשורה בתחום רפואת הילדים. הבניין נבנה בסטנדרטים גבוהים ברמה בינלאומית, ויאפשר קבלת ילדים רבים נוספים מרחבי הארץ לטיפול מקצועי ומתקדם".

מגדל האשפוז החדש בשניידר, טקס גזירת הסרט, צילום דוברות שניידר

מגדל האשפוז החדש בשניידר, טקס גזירת הסרט, צילום דוברות שניידר

אלי כהן, מנכ"ל קבוצת כללית: "מרכז שניידר הוא בית החולים לילדים המוביל בישראל. בניין האשפוז החדש מכין אותו הלכה למעשה ל-50 השנים הבאות ומעניק לו את התשתיות והיכולות המתקדמות ביותר לעכשיו וגם לעתיד לבוא. ההשקעה חסרת התקדים של התורמים ושל כללית, תבטיח רציפות של התפתחות וחדשנות במתן רפואת הילדים הטובה ביותר לכל ילדי ישראל".

בתמונה של גזירת הסרט מימין לשמאל: פרופ׳ יוסף פרס, מנהלו לשעבר של מרכז שניידר, יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כללית, ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר ומשפחת שניידר לסר- מינדי, קייטי ג'ק ומייקל – התורמים שעל שמם קרוי הבניין. 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר