עיריית פתח תקוה, צילום דוברות העירייה
עיריית פתח תקוה, צילום דוברות העירייה

2.5 מיליארד ש"ח: כל מה שרציתם לדעת על תקציב העירייה ל-2024

כמה יושקע בחינוך, כמה באירועים גדולים, באיזה צומת יושקעו עשרות מיליונים ואיפה ייבנה גשר חדש? תקציב עיריית פתח תקווה, כל הפרטים

פורסם בתאריך: 24.5.24 08:21

תקציב העירייה לשנת 2024 יעמוד על 2.5 מיליארד ש"ח ויציג גידול של 131 מיליון ש"ח מהתקציב אשתקד, אשר התאפשר לאור תהליך התייעלות משמעותי שנעשה בעירייה. התקציב מציג גידול בהשקעות בתושבים, ללא העלאת תשלום הארנונה.

בימים הקרובים יפורסם אם כן תקציב העירייה לשנת 2024 אשר יעמוד על 2,523,753,000 ש"ח ויציג גידול של כ-131 מיליון ש"ח מהתקציב אשתקד, לא כולל תקציב התב"רים. העלייה בתקציב היא תולדה של המדיניות הכלכלית הנבונה בה נקטה הרשות בשנים האחרונות, הכוללת המשך ההתייעלות בהוצאות השכר הכללי ובמצבת כוח האדם, אשר באו לידי ביטוי גם בירידה במספר התקנים בעירייה ובכך נחסכו מאות מיליוני שקלים למשכורות, המופנים כעת לטובת התושבים.

ראש העירייה, רמי גרינברג, אמר השבוע בנוגע לתקציב: "בקרוב נאשר את תקציב העירייה לשנת 2024, המראה את המשך הגידול וההשקעה בפעולות לתושב לצד המשך ההתייעלות במערכת העירונית ואיגום המשאבים. בנוסף, כחלק מהתכנון האסטרטגי להמשך פיתוח וחידוש העיר, אנחנו מקדמים תכנית כוללת אשר לוקחת בחשבון את מכלול המרכיבים הציבוריים הדרושים כדי לתמוך בהמשך פיתוח העיר וההתחדשות העירונית, לצד שדרוג כלל התשתיות הציבוריות, לרבות השקעה אדירה בפרויקטים תנועתיים ויצירת דרכים חדשות, שדרוג מערך התחב"צ וקידום תחבורת ההמונים עם 2 קווי מטרו, רכבות קלות ותחנת הרכבת "פתח תקווה דרום", תחנה מרכזית חדשה, מסופי אוטובוסים, שבילי אופניים ועוד, מה שיקל על עומסי התנועה, יפחית את זיהום האוויר וההוצאות על הרכב הפרטי. בנוסף, אנו שמים דגש על הפיתוח הסביבתי, הקמת פארקים חדשים והמשך הקמת הפארק המטרופוליני בירקון. מאות מיליוני שקלים יופנו לטובת פיתוח מוסדות חינוך חדשים ומיגון ושדרוג המוסדות הוותיקים, תוך הוספה של מעונות יום חדשים, גנים ובתי ספר. אנו נמשיך לקדם את העיר תוך ראייה קדימה השמה דגש על כלל הצרכים בהווה, ואלו הצפויים בעתיד".

בנוסף לתקציב השוטף גם השנה העירייה תשקיע מאות מיליוני שקלים בפיתוח (תב"ר) שיופנו בין היתר, לפיתוח פארק הירקון אשר עתיד להשתרע על פני 10,000 דונם, התחדשות עירונית, חידוש התשתיות, בניית מוסדות חינוך ותנועות נוער, שדרוג וחידשו מבני חינוך ומבני ציבור ותיקים, הקמת גשרים להולכי רגל, ביצוע שבילי אופניים, פרויקטים תנועתיים, המשך מיגון העיר באמצעים טכנולוגיים, המשך הצבת ממ"דים במוסדות ותיקים ובשכונות ותיקות, ביצוע הנגשות לבעלי מוגבלויות, הקמת מגרשים עם דשא סינטטי ומתקני ספורט, בניית פארקים וגנים ציבוריים חדשים ברחבי העיר, בניית מעונות יום ומוסדות חינוך, קידום מעונות לסטודנטים, קריה אקדמית ועוד.

חינוך: סך תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ושני מיליון ש"ח, עלייה של 100 מיליון ש"ח לעומת התקציב אשתקד. תקציב זה לא כולל תקציבי פיתוח נוספים בסך מאות מיליוני ש"ח לטובת בינוי ושדרוג מוסדות חינוך וקידום תכניות חינוך ייחודיות. התקציב לחינוך העל יסודי, הכולל בין היתר את ביה"ס למוסיקה, טיפוח יוזמות פדגוגיות, פרויקטים להצטיינות, מלגות, שעות תיגבור ועוד, יעמוד על 201 מיליון ש"ח. תקציב חטיבות הביניים יעמוד על כ-36 מיליון ש"ח ויכלול את פעילות ביה"ס לשגרירים צעירים, יוזמות חינוכיות, שעות תיגבור, שיעורי עזר ועוד. התקציב לחינוך הקדם יסודי (חינוך גני ילדים), הכולל יוזמות חינוכיות בגני החינוך המיוחד, תכניות לימודים נוספות (תל"ן), טיפוח פדגוגי, רכישת ציוד וספרים – יעמוד השנה על כ- 254 מיליון ש"ח. תקציב האגף לגיל הרך יעמוד על למעלה מ-5 מיליון ש"ח שיוקדשו להפעלת מעונות (באמצעות מקפת), הדרכות לצוותים, פעילויות להורים ולילדים ועוד עשרות מיליונים לבניית מעונות יום מתקציב התב"רים.

תקציב השירות הפסיכולוגי החינוכי יעמוד השנה על למעלה מ-20 מיליון ש"ח. תקציב למידה מתמדת (חינוך מבוגרים) יעמוד על 5.1 מיליון. אגף חברה, נוער וצעירים ירחיב את פעילותו למען הנוער והצעירים, ותקציבו יעמוד על כ-20.1 מיליון ש"ח, עלייה של כ-17% מהתקציב אשתקד.

ביטחון, אבטחה ושמירה: תקציב הביטחון יעמוד בשנת 2024 על סך של כ-70 מיליון ש"ח הכוללים הגדלת התקציב השוטף לביטחון ע"ס 34.4 מיליון ש"ח וסעיף אבטחת מוסדות חינוך אשר גדל ל-35 מיליון ש"ח. זאת בהתאם לצרכים המשתנים ולאור הלחימה שהחלה באוקטובר 2023. התקציב המצוין אינו כולל עשרות מיליוני שקלים שהושקעו בעשרות ממ"דים שהוצבו בבתי ספר ותיקים ועוד רבים שיוצבו בהמשך השנה בסך 30 מיליון ש"ח, ועשרות מיליונים לטובת הרחבת תשתיות האבטחה ופריסת מצלמות.

מינהל שפ"ע, ניקיון העיר וטיפוח חזות העיר: תקציב מינהל שפ"ע (שיפור פני העיר) יעמוד בשנת 2024 על כ-257.2 מיליון ש"ח ויציג עלייה של כ-10% מהתקציב אשתקד.

תקציב אגף גנים ונוף: התקציב מראה גידול של 15% ועומד ע"ס 39.7 מיליון ש"ח.
תקציב אגף איכות הסביבה: עומד על 4.7 מיליון ש"ח.

תקציב הבטיחות בדרכים: תקציב זה כולל תכנון צמתים וכבישים, אחזקת רמזורים, קידום פרויקטים תנועתיים ועוד, ויעמוד על כ-11 מיליון ש"ח בנוסף לתב"רים בגובה מאות מיליוני שקלים, הכוללים בין היתר: 104 מיליון ש"ח להוספת חיבור מזרחי לכביש 444, 51.5 מיליון ש"ח לביצוע כביש עוקף עמישב – הדר גנים, 106 מיליון ש"ח לשדרוג מחלף עמישב – הדר גנים ויצירת קישוריות לתחנת הרכבת המתוכננת "פתח תקווה דרום", 122 מיליון ש"ח לטובת תכנון ובצוע כביש עוקף 40, 30 מיליון ש"ח לטובת שדרוג צומת סירקין, 22 מיליון ש"ח לביצוע גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים מעל רחוב הרב מלכה ויצירת קישוריות בין פארק תמר בורנשטיין לפארק אוחיון, 30 מיליון ש"ח להקמת גשר גרניט להולכי רגל ורוכבי אופניים מעל דרך אם המושבות – גשר המחבר את אזורי העסקים לתחנת הרכבת ולאצטדיון, 21 מיליון ש"ח לביצוע הפרדה מפלסית בדרך אם המושבות – זבולון המר, 87 מיליון לביצוע רמפת אם המושבות צפונה לכביש 4 והפרדה מפלסית ברחוב היצירה, ועוד.

תקציב תרבות, נוער וספורט יעמוד על כ- 134.2 מיליון ש"ח לא כולל תקציבי תב"ר ולא כולל תקציב מקפ"ת העומד על עשרות מיליונים נוספים המוקדשים לפעילויות קהילתיות ורווחתם החברתית של התושבים והתושבות. תקציב התרבות יעמוד השנה על כ-27 מיליון ש"ח. תקציב אגף אירועים יעמוד על 11.4 מיליון ש"ח הכולל אירועי ענק כדוגמת עדלאידע, פסטיבל יין, פסטיבל בירה, אירוע שבועות ואירועים נוספים.

תקציב אגף הספורט יעמוד השנה על 29.2 מיליון ש"ח. התקציב יכלול אחזקת מתקני הספורט וניהול אולמות הספורט, אירועי ספורט, מפעלי ספורט בבתי הספר, השתתפות בהפעלת האצטדיון ומגרשי האימונים, תמיכות לעמותות ספורט, מלגות לספורטאים מצטיינים ועוד.

תקציב בריאות ורווחה: תקציב הרווחה והסיוע לאוכלוסיות השונות הזקוקות לעזרה ותמיכה יעמוד השנה על כ-280 מיליון ש"ח.

תקציב הבריאות עומד על 9.3 מיליון ש"ח לטובת הפעילות השוטפת ואחזקת כ"א מקצועי של טיפות החלב.

התקציב לשירותי דת הכוללים טיפול בנושא נישואין, כשרות, עירובין ומקוואות, ופעילות תרבות יהודית עומד על כ-12.2 מיליון ₪.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר