חטיבת אחד העם. צילום זאב שטרן

יוזמת פורום ה-15 להחזרת תלמידי ז'-י': פתח תקוה אינה מצטרפת בשלב הזה

הפורום הודיע אתמול על החלטתו להחזיר את תלמידי ז'-י' לבתי הספר כבר ברביעי הקרוב ולא להמתין לפעימה השלישית, אך לא כל הרשויות החברות בו אישרו כי יצטרפו למהלך. משרד החינוך: "במדינת ישראל יש חוק"

פורסם בתאריך: 22.2.21 08:31

פורום ה-15, פורום רשויות בו חברה גם פתח תקוה, הודיע אתמול (ראשון) בערב שלאחר ישיבת חירום, הוחלט להחזיר את תלמידי כיתות ז'-י' לפעילות בית ספרית לאור ההיעדרות ממושכת של התלמידים וההשפעה הפדגוגית, החברתית והנפשית. עיריית פתח תקוה הודיעה בתגובה שנכון לעכשיו אין אישור למתווה המוצע ובשלב זה לא תצטרף למהלך. על פי מתווה משרד הבריאות, תלמידי כיתות ז' – י' אמורים לחזור רק בפעימה השלישית, כלומר ביום ראשון ה- 7.3.21, שבועיים לפני חופשת פסח, אליה יוצאים הילדים ב-19.3.21.
מדוברות העירייה נמסר: "נכון לעכשיו אין אישור למתווה המוצע ע"י פורום ה-15. מדובר בהצהרת כוונות שמותנית בהסכמת גורמי הממשלה הרלוונטיים ובתוכם משרד החינוך וכן גם בהסתדרות המורים. העירייה כמובן תומכת במהלך וככל שיתקבלו האישורים הנדרשים העירייה תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כדי שכלל תלמידי העיר ישובו ללימודים מלאים בהקדם האפשרי תוך שמירה מיטבית על בריאות התלמידים וצוותי ההוראה".

בהודעת פורום ה-15 נמסר כי הפורום החליט שלאור העובדה שקבינט הקורונה קבע שחזרתם של תלמידי כיתות ז' עד י' לפעילות בית ספרית, תתקיים רק בפעימה השלישית, כלומר ביום ראשון ה-7.3.21, ולאור ההיעדרות ממושכת של התלמידים והשפעה הפדגוגית, החברתית והנפשית, החל מיום רביעי הקרוב ה-24.2.21 יאפשרו עיריות הפורום למנהלי בתי הספר להחזיר את תלמידי כיתות ז'-י' לפעילות בית ספרית, על פי המתווה הבא: 1. תלמידי ז' עד י' יגיעו לבית הספר לכל הפחות פעמיים בשבוע (4 שעות בכל אחד מהימים), או 3 פעמים בשבוע ל-3 שעות בכל פעם. 2. אין הכרח ללמד את כלל מקצועות הלימוד בזמן השהייה בבית הספר. 3. חלק מן המקצועות ימשיכו להילמד מרחוק. 4. ניתן יהיה ללמד במשמרות. 5. ניתן יהיה לשלב בין למידה בכיתה (9-8 שעות שבועיות לפחות) לבין למידה במרחבים חוץ כיתתיים. 6. אופן חידוש הלימודים בבית הספר ייעשה לפי שיקול דעת המנהל/ת ובהתייעצות עם העירייה, ותוך התייחסות להיקף המתחסנים בקרב צוותי ההוראה, היקף ההתחסנות הכללי בשכונות מהן מגיעים התלמידים, גודל בית הספר ומספר התלמידים.

במכתב אותו הפיץ הפורום הם ציינו כי אין לכפות או לחייב את המנהלים וצוותי ההוראה להפעיל מתווה זה. "פורום ה-15 וראשיו מודעים, מכירים ומוקירים את דאגתם וכאבם של המנהלים וצוותי ההוראה למערכת החינוך, ולכך שלדעת רבים אינה זוכה לעמוד בראש סדר העדיפויות, כפי שראוי היה. פורום ה-15 רואה במנהלי בתי הספר ובצוותי ההוראה את המגדלור המנהיגותי החינוכי של המדינה, ובימים אלה של משבר בריאותי וחברתי קשה אף ביתר שאת". הם מציניים שראשי הערים ועיריות פורום ה-15 מתחייבים להעניק למנהלים ולצוות ההוראה את מלוא הגיבוי הנדרש לצורך הפעלת מתווה זה ומקווים שרשויות מקומיות נוספות תצטרפנה למתווה שלהם.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה להודעת הפורום: "במדינת ישראל יש חוק, שכולנו מחוייבים לפעול על פיו. אנחנו סומכים על הרשויות, כמנהיגי ציבור, שישמרו על החוק ויפעלו בהתאם להנחיות קבינט הקורונה, שהוא הגוף המנחה בעת חירום".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. רביד

    לא הבנתי? המדינה אומרת לא הרשות אומרת כן? ואתם רוצים שהאזרחים יקשיבו להנחיות. מה זה ההזיה הזו

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר